Jump to content

Лаптопа не иска да стартира


Recommended Posts

Здравейте, първо да спомена,че лаптопа е без батерия и работи само на захранване. Снощи докато работеше малката дръпна захранващия кабел и го изключи. Беше късно и не ми се ставаше да го пускам от ново. Днес вкарвам кабела натискам бутона и... няма никой. Принципно бутона светва бяло като работи лаптопа,но сега нищо, нито светва, нито монитора тръгва,нито харда развърта. Направи ми впечатление,че принципно като е вързан към захранването и го пусна, както писах светва бутона ,но има и един светлодиод, който и той светва в бяло и до него друг в оранжево. Сега като натисна бутона светва само белия светлодиод на захранването и нищо не тръгва . От какво може да е проблемът ?

 

Лаптопа е стар - Toshiba Satelite C50-A-11F

 

Предварително Ви Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мери ли дали идва точец на буксата на захранването?

Вътре +, вънка -, боц мултиметър на 20 волта постоянно напрежение и гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам под ръка в момента . Сега гледах някакъв индиец в тубата и той с Тошиба,но друг модел със същия проблем. Та при него има на долната страна една малка дупчица с ресет бутон (каза, че повечето Тошиби имали такъв) задържа го за 10 сек, натисна power бутона и тръгна. Да ама при мен никъде не видях такава дупчица.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за ключ. Оправих го - извадих батерията на биоса и пак я сложих и тръгна. Само трябва да взема нова,че тая и е паднал волтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DaGa Преди ключа, да си знаеш - това не би трябвало да причинява, описания от теб проблем. Ако е прецакана батерията -

ще запали, ще изгрее, но със "забравени" настройки .... като например дата и час на биоса, от къде да зареди ОС и т.н.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е darknessevil. И с паднала батерия ще тръгне. Тя просто пази настройките на bios. По скоро нещо се е случило с конектора на зарядното или на лаптопа... ако е било по грубо издърпването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При подобни изключвания на захранването, често забива BIOS-а и му е необходим ресет, за да тръгне компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да се включа и аз, лаптопа ми си бачкаше до днес и като се прибрах към 4 часа, вече не работеше. Беше си включен в контакта, а сега не дава никакви признаци на живот. Пробвах да вадя батерии и да стартирам, но не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ходи на сервиз лаптопа и диагнозата е хъб на дъното, което на мен не ми говори нищо, но пък ремонта е 360лв. Някой да каже струва ли си или ме хвърлят по върбите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кой интелски процесор е лаптопа? Тоя хъб* (PCH) обича да прегрява и в резултат на това да мре. Нормална интелска история.

 

*префърцунен начин да ти кажат, че това е чипсета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С точен модел на лаптопа може да се намери кой точно е чипсета, но доколкото съм запознат с интелите, или е HM170 или QM170. Самият чипсет не би трябвало да струва повече от 50$, в зависимост от варианта, продавача... В случая цената за смяната е по-скъпото удоволствие, не знам колко е сложно да се разпои старият и да се запои кадърно новият. Няма да се учудя, ако това е причината да се говори за подобни суми.

 

Едит: 48$ препоръчителна цена от Интел:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/90584/mobile-intel-hm170-chipset.html

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/90583/mobile-intel-qm170-chipset.html

Щом те искат такива пари, вероятно може да се намери по-евтино.:hilezh:

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи директно да си го правят, няма смисъл само да чакам, че е тегава работата без лаптоп.

 Това е модела ASUS ROG GL552VX-CN059D

Редактирано от G&G
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, G&G написа:

Ходи на сервиз лаптопа и диагнозата е хъб на дъното, което на мен не ми говори нищо, но пък ремонта е 360лв. Някой да каже струва ли си или ме хвърлят по върбите?

 

Цената е такава защото в сервиза ще ти сменят дъното. Обаче новото дъно ще изкара горе долу толкова колкото старото поради същото прегряване. Ти знаеш вече времето което тези пари ти купуват и можеш сам да прецениш дали си заслужава.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам дъното да е 360лв. Виж, двойно на това или нагоре, бих се съгласил. На коментираната цена не мога да му вземат нищо, освен дъно от али със съмнително качество и произход.

Преди време правих запитване за дъно на един боклучав Acer, антика, заради повредено видео, за което шанс за ремонт нямаше. Оригиналното дъно е на FOXCONN. Върнаха ми цена от минимум 400лв, за наличности допълнително трябвало да пуснат мейл. Това за 10 годишен модел. Останалите варианти бяха в рамките на до 200лв, китайски, от али. Споделиха ми, че е по-добре човека да си купи втора ръка каквато и да е машина, отколкото да купува дъно от али.:nixweiss:

Факт е обаче, че интелските чипсетове са върховна глупост и умират лесно при наличие на лошо охлаждане от производителя. И това се случва точно в псевдо-геймърските лаптопи, като този ROG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, s7r3l0k написа:

Не вярвам дъното да е 360лв. Виж, двойно на това или нагоре, бих се съгласил.

 

Толкова са. Освен това сервизите знаят от къде да си ги добавят на по-ниска цена, ако са разпечатани. Виж това доста сходно дъно в иБей за 400 лева:  цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дъното е близо 400лв, не виждам, как някой ще се занимава да го поръча, достави, замени и даде гаранция за свършената работа при цена 360лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че ако се продава за 400 лева в иБей, няма как да струва на продавача 400 лева? Като се вземе в предвид комисионната на иБей и надценката на продавача, предполагам че се закупува за около 250 - 300 лева. 

 

Ако сервиза може да си я набави за 300 лева, не е проблем да я сменят за половин час. Аз съм сменял дъно на мой личен лаптоп който никога преди не бях отварял и ми отне по-малко от 1 час.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е, обаче факт е че лаптопа е прегряван и се прегряваше до последно. Геймърски е, ползван е само и единствено за фотошоп и лайтрум, обикновено със заредени минимум 1000 снимки, мисълта ми беше дали си струва да се прави или да купувам нов. Този си е избил парите преди доста време, вече е на 5 години. Но пък заради пандемията работата намаля доста, а преди няма и месец налях пари за Sony 70-200, та не беше най-подходящият момент да се чупи. Както се казва рисковете на професията, другата седмица трябва да е в мен и уж ще се внимава малко повече... поне първата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...