Jump to content

Кодиране на акумулатор


Traytor

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

С тая карантина колата почти не се кара и явно на 11 годишния акумулатор това не му харесва. Вече 2 пъти ми изкарва при палене че акумулатора е слаб и ще се зареди с каране. Ще диагностицирам акумулатора, но в случай че му е дошло времето, съм харесал варта силвър 110Ач, оригиналния е 95Ач. Та при кодирането понеже не са еднакви характеристиките няма да мине номера със смяна на 1 цифра в серийния номер(или поне така си мисля). 

Някой може ли да ми даде идея как да го кодирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам ти BEM код от оригинален акумулатор - 110ah. Въвеждаш тези данни с VCDS и си готов.

Същото нещо направих преди няколко месеца, от 95ah минах на Varta Silver 110ah, нямам никакви проблеми от тогава с акумулатора.

audi-bem-code.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, това беше оптималния вариант, който търсех :) Стикер от 110ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, SeH said:

Прикачвам ти BEM код от оригинален акумулатор - 110ah. Въвеждаш тези данни с VCDS и си готов.

Същото нещо направих преди няколко месеца, от 95ah минах на Varta Silver 110ah, нямам никакви проблеми от тогава с акумулатора.

audi-bem-code.jpeg

Привет!

 

Може ли бърза насока (може и просто снимка) къде из VCDS да въведа данните на акумулатора?

Благодарности предварително!

И здраве!

 

Явор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сменяте си кодировката с друг номер просто. Не е казано че трябва да пишете ВЕМ кода на акумулатора. Има и акумулатори без кодове

Естествено след смяна на нов акумулатор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е контролера да знае колко ампер часа и колко cca e акумулатора. До колкото прочетох на база тази информация се променя как се зарежда. Вероятно няма да е проблем ако се въведе друга и формация, но защо да не вкарам точния капацитет ако имам възможност(И сега имам със снимката).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли модула знае всички бем кодове от производителите :) така че  няма как да знае колко ам е батерията. В повечето случаи се използват кодове от Интернет които ще ги приеме колата. Търсиш код със същия ампераж на акумулатора който си сложил, без значение на марката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...