Jump to content

Монтиране на ел. багажник - пътепис


Evgeni K.

Recommended Posts

Преди 6 часа, Krischan написа:

Моля ??? :)

 

Ти си луд !

 

Преди 5 часа, kikson1979 написа:

@lavatrice Бате,признах тА! Евала :)

Доста пари са,но след онлайн проучване стигнах до заключението,че само ще изхабя нерви и време(а може би и не малко пари също) с втора ръка моторчета. Не съм с две леви ръце,но и с годините съм се научил да не се захващам с неща, които знам че няма да мога да свърша. Риших проблема кардинално предполагам,поне за няколко години... От Ауди дават 2 години гаранция на моторчетата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Fr0sT написа:

Ако си ги отварял след като са спрели да затварят не мисля че си виновен за проблема, просто явно им идва времето и на тях.

Моторите  си бяха ОК,изчистих им колекторите,четките бяха ОК ,и втулките също бяха наред!Факт е че моторите с тяхната електроника работят на около 10-11v и после напрежението спада,аз за пробата им пусках по 12v  и капака се отваряше 2 пъти по бързо отколкото с оригиналното управление.Управлението на моторите беше изградено на базата на 4ри или 5(не помня) мощни транзистора за всеки мотор,аз за спорта поръчах нови по мощни по ток транзистори,но докато дойдат от Китай ми писна и смених моторите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много мъки много проби, тъкмо си кажеш, аха стана и на другия ден пак греда. Общо взето максимум 2 дена бачкат и после пак същата песен. Беше ми писнало ама яко.

Един ден обаче, ме запознаха с едно момче от Добрич което правело моторите. Вика 150 кинта. Питах за гаранция, каза "колкото от моргата дават". Както и да е пазарихме се и незнам как се прилъгах да рискувам още пари, ама тоя път стана. Вече 2-3 седмици няма проблем.

Вчера един приятел със същия проблем, карам му ги, след няколко часа ги взех. Вечерта ги монтираме за сега бачкат. Благодарско на @sunshai и @lavatrice че дадоха техни мотори за части, че инъче нямаше да има какво да ми ремонтират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Всичко добре до тук. Затварят се нормално с леко хлопване на вратата. Даже ги бяхме сравнявали с чисто новите на @lavatrice не видяхме разлика. Обаче, една сутрин, дъждовна, затварям багажника и направо се облещих. Супер меко се затвори. Пробвах пак, и пак, и пак голям кеф. Викам тва ще е няква самоадаптация за крайно положение. Голям кеф. Отидох да офиса, пак пробвах също така меко. Много доволен. След като се постопли времето, малко и пак започна с това леко хлопване накрая.

И сега мира на ми дава, как да постигна постоянно да се затваря така. Гледах от вътре и забелязах, че планките на моторите в последния момент на затваряне поддават леко и от там идва този момент. Най-вероятно, когато е студено амортисьорите са малко по стегнати и придържат амортисьорите малко повече. Мисля довечера да пробвам със 650Н амо. 

Има ли някой който му се затваря багажника меко? Всички 4ф които съм виждал, така им се тръшва леко вратата. 

Пп: преди някой да ми скочи, че прекалявам, имам едно малко дете и едно бебе. Друго си е като спят в колата да си затварям багажника спокойно.

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така - на студено затваря по-леко, на топло време с трясък ама щом се затваря изобщо не го мисля.

Ако сложиш по силни амортисьори може да почнеш да товариш повече моторите и да се върнеш в изходно положение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ги сложа само за пробата. Но в главата ми почват да се въртят планове за усилване на планките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм ще взема и аз да направя няколко теста сега, защото при мен винаги се хлопва в крайното положение. Аз от както я имам колата ( почти 2г вече) не съм забелязал нито един път да се затваря лекичко :Д.

Но съм установил, че тая кола се държи различно при различно време. Предния парктроник тръгва и спира ей така. Задната брава също нещо се бъзика :Д. Колата си има собствена гледна точка за нещата май 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама така работи само понякога и то предимно сутрин и ако е валяло

 Сега се мъча с разни планки и др щуротии да го накарам да работи постоянно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вашите затварят ли се с дистанционното :nixweiss:,щото  моя да :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя не, ама сякаш и не ми е нужно. Сам ли го преправя или е някъв кодинг?

Тя темата май трябва да я прекръстим РЕмонтиране на ел. багажник, че то монтажа най-лесната работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах май май. аз я следя от началото, но понеже нямах с какво да помогна не се включвах :Д (не че сега много помагам). Аз моя никога не съм го пробвал да се затваря с дистанционното. Цъкал съм му бутончето на вратата, но май само се отваря от там. Като съм при колата ще ги пробвам двата варианта, но при мен никъв шанс да хване от по-далече. Трябва да сменям батерията на дистанционното.

 

Аз като видях какво става на живо се замислих дали тия амортисьори просто не издържат тежестта на вратата в долната точка и затова така да се хлопва.

Редактирано от marinnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от амортисьорите. Те така или инъче в крайна затворена позиция силата на отваряне е нищожна. Проблема е, че планките на моторите поддават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sunshai написа:

А вашите затварят ли се с дистанционното :nixweiss:,щото  моя да :hilezh:

Дай "хинт" малко, с на Куфатек модула ли е това или има и други опции?

Редактирано от lavatrice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не :) моя измишльотина е :hilezh:,при отворен багажник заключваш колата ,и багажника се затваря :runterdrueck:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sunshaiЧе това е кирийка ве 🙂. Аз от терасата на блока един път без да искам натиснах копчето за багажника и трябваше да слизам долу да го затварям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобно си е 👌 и се прави само с едно реле 🔝🖐

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали да не помисля за автоматично отваряне и затваряне на багажника, но на седан - би било чудесно ако се намери начин :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...