Jump to content

проблем с А8


martin092

Recommended Posts

Здравейте колеги, фенове на Ауди.

  Карам ауди А8 3.7 230hp 99г. автомат и имам един странен проблем. Колата ми развива скорост до 190HP със 3900 оборота и двигателя отихва все едно съм го пуснал по инерция ... имам мегдан на педала даа настъпам още, но колкото и да му подавам повече от това не дига нито като скорост нито в обороти ... някакви предположения от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Atlantis написа:

Скоростта от кога се мери в конски сили?

Сигурно има предвид километри в час. Ако е така, да се радва че е вдигнал такава скорост по равен път :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи я на ваг ком и провери на колко км/ч е ограничена. Ако го прави само на 190км/ч и изведнъж спира тотално да реагира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да до 190км/ч имах предвид иии не съм я развил на много равен път :D ама беше една дълга права. Превключва на около 3000 когато я държа на автомат/ имам опция иии да ги ръчкам сам и да я тормозя ... таа когато ги ръчкам сам е същото 4-та със 190 на 5к оборота... включвам пета и ТУШ неще повече...

 

Колегата който е писал за ваг кома може ли да ми каже как да я проверя за ограничение във ваг кома тъй като съм на ТИ с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мотора е в добро здраве трябва да развърти поне  6 000 оборота. Недостиг на гориво ,въздух  или запушена изпускателна система може да са част от причините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ENGINE ->ADAPTATION

От падащото меню Static maximum speed limit.

Ще ти даде стойността на ограничителя.

Не си играй с него, до колкото знам(От предупреждението във ваг ком) можеш да променяш стойността само надолу. Тоест ако за пробата го настоиш да те ограничи на 100км/ч, после не можеш да го върнеш нагоре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 11 часа, Traytor написа:

Закачи я на ваг ком и провери на колко км/ч е ограничена.

:hilezh::hilezh::hilezh::hilezh::hilezh:

Сега ако му кажеш и къде да гледа за такава рестрикция в този мотроник, признавам те.

Преди 9 часа, Traytor написа:

 да те ограничи на 100км/ч, после не можеш да го върнеш нагоре. 

Тя и без това и е трудно да направи повече от 140, както стана ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах му, нищо не губи да пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Atlantis написа:

 

:hilezh::hilezh::hilezh::hilezh::hilezh:

Сега ако му кажеш и къде да гледа за такава рестрикция в този мотроник, признавам те.

Тя и без това и е трудно да направи повече от 140, както стана ясно.

Ами не точно ...до 190 се набира без никакви проблеми, но там вече изключва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги щее проверя обстоино за този ограничител... А имам още едно въпросче да не отварям нова тема тъй като пак е за Ваг-Кома ще попитам направо в тази.Свети ми airbag-a на таблото, с диагностиката дава датчик пасажерска седалка. Като няма никой свети, като седне някой на седалката гасне... Доколкото подразбирам се бъзика нещо кантара. Та въпроса ми е някой може ли да ми каже с Ваг-кома мога ли да го изкл таа да ми не свети на таблото и ако да даа ми каже как точно става. Благодаря ви предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може трябва да се направи байпас  по същия начин https://youtu.be/rmgkY9Fb6Qw

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, байпас на еърбег..... Те са там за забавление щото......

И тоя "съвет" в технически раздел на автофорум......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвета е съобразен с това което той иска аз не казвам че е правилен. Вторият вариант е да се прегледа всичко и ако няма разкачено да се смени кантара на седалката явно е повреден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах това което колегата ми каза за ограничителя ... Влизам в Engine -> Adaptation, но след това падащото меню ми е в сиво и не мога да избера нищо от него... къде може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня на кой канал беше и не мога да сляза до колата, но можеш ръчно да скролваш с UP и down между тях. Скролвай докато стигнеш до ограничителя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скролвах до 7-8ми навсякъде имаше стойност 128 ... от 9ти нагоре нищо не излизаше... да не е да трябва да се логна нещо с този 5цифрения код?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...