Jump to content

Кю 7 Не пали изобщо


kaycata

Recommended Posts

Ти беше писал първоначално, че са го ремонтитрали и исках да разбера какво се повредило, Но явно няма да се разбере.

 

Предполагам, че ремонта е като на снимката, която съм дал нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Казах че е грешка в еку-то от водата която е влизала, и че проблема е решен, просто не съм уточнил че е с нов комп. Иначе момчето което проверява еку-то за първи път преди да се отвори, каза че информацията от него се разчита нормално. Каквото и да значи 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Масово влиза вода през отдушника на компютъра като капе от кората отгоре. Продава се пластмасова планка, която Ауди я предлагат за 10лв и се закача върху компа отгоре и повече проблем с вода няма да имаш, освен, ако не се напълнят маншоните и не вдигне нивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой има ли ел. схемата на Еку ауди кю7 233к.с, че съм дал едното еку за ремонт ама момчетата от сервиза не могат да познаят компоненнтите, че много вода влизала и много изгорели има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е влизала вода не може да се поправи, защото и пистите на платката са в процес на корозия. Сменя се с друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в сервиза казаха че само чипове са заминали, но не могат да ги разпознаят кой какъв е. Така че колега ако имаш схемата може да я пратиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бяха сериозен сервиз щяха да имат схемите или поне снимки на платката където се виждат маркировките на чиповете (като тази която колегата @mshbul е дал по-горе). Ако чакат клиента да им търси схеми - живи да ги оплачеш! 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платката е многослойна, като изгори някой компонент изгарят и пистите отдоле. По-често гори управлението на дюзите и компа е за кофата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това водата влезе ли веднъж продължава да корозира пистите и даже и да няма напълно прекъснати сега, до една година може да има. Аз не бих карал кола която знам че може да изгасне по всяко време в близкото бъдеще, включително като надминавам тир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз не моля за акъли, а за схема ако си проследил темата аз съм с чисто нов но след като има вариант да си оправя стария ще пробвам. И пак да подчертая еку-то е в сервиз за електроника, предполага се че си разбират от работата. И за да не спамим излишно пак да кажа, ако имаш схема давай, ако не остави аз да си преценя какво да правя със собственото си еку 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат да си поиграят, защото има много хляб в ремонта точно на тия компютри, но няма смисъл, не подлежи на ремонт. Ако са толкова в час може да видят снимка на здрав компютър в интернет и да видят кои са изгорелите компоненти...Схема няма кой да ти даде, това се продава като капсулована част от БОШ и не предлагат ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат да си поиграят да, за пари никой не говори тъй като няма да ми вземат, колкото до платката, щом е направена от хора, хора могат да я направят, а схема момчето намери в руски сайт. Платката може да се поръча да се изработи от Комет Електроникс, Стс Елвктроникс и една камара други фирми.Та вече не е необходимо да се спами излишно.. Със здраве. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай мен доста хора си играха с ремонти на ЕДЦ16 и ЕДЦ17 от Ку7 и нито един успешен ремонт не е имало след изгаряне на драйверите на дюзите. Ако успеят твойте майстори ще им намеря няколко компютъра за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...