Jump to content

Чукане / Тропане отпред. Помощ...


metalinvest7777

Recommended Posts

Здравейте !

 

Собственик съм на Ауди А8 2012г 4.2ТДИ и от известно време имам много неприятен и дразнещ проблем.

Автомобила чука , все едно ходовата част или окачването му е тотално разбито. Най-много се чува при малки неравности , дори и с бавна скорост при преминаване на легнал полицай ...

 

 

СМЕНЕНИ СА :

всички носачи

вътрешни и външни кормилни накрайници

биалетки

амортисьори 

 

няма оправяне , ходих в няколко сервиза и нищо ...

 

Моля , ако някой е имал подобен проблем да сподели 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай внимателно корите дали са закрепени хубаво. Аз имам подобен проблем в Д3, всичко е прегледано и няма нищо разбито, но при малки бабунки се чува едно потропване. Стабилизиращата щанга прегледахте ли й тампоните?

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, metalinvest7777 написа:

Здравейте !

 

Собственик съм на Ауди А8 2012г 4.2ТДИ и от известно време имам много неприятен и дразнещ проблем.

Автомобила чука , все едно ходовата част или окачването му е тотално разбито. Най-много се чува при малки неравности , дори и с бавна скорост при преминаване на легнал полицай ...

 

 

СМЕНЕНИ СА :

всички носачи

вътрешни и външни кормилни накрайници

биалетки

амортисьори 

 

няма оправяне , ходих в няколко сервиза и нищо ...

 

Моля , ако някой е имал подобен проблем да сподели 

Имал съм същия проблем на А8 2012г.

Смених всички изредени от теб неща и пак почукваше,точно с малка скорост и по неравности...

Оказа се преден десен амортесьор,откриха го в сервиз за рециклиране на възглавници и амове.Рециклираха го и се оправи.Мисля че 400лв ми взеха,но това беше 2016г.,сега трябва да е по евтино.Сервиза е Вабонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много !

Аз също се съмнявах в амортисьора ...

то май само той остана 🤣 

 

изключително много благодаря , ще проверя и ще пиша !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм същото чукане и при мен беше амортисьор, смениха ми и двата гаранционно. Ама в първия пост пише, че амортисьорите са сменени, не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, plamen sf said:

Пиши какво е станало 😃


разбира се! 👍

 

сменен е, но е сменен преди доста време , около година назад.

Останалите написани неща са сменени , преди 2 седмици...

 

Извинявам се , че не уточних кое и кога е сменявано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да се сетиш за повече детайли, защото тоя амортисьор не е като обикновен и явно чашката е някъде вътре между корпуса на възглавницата и амортисьора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва че са казали, че е сменен , не винаги значи че е :hilezh:

Така в един автоматиков сервиз казаха, че са ми сипали редлайн-а , който им занесох ама.... не би .... некой си го прибра за вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа сервизите и мега "майсторите" филм безрай ... добре, че все още има читави сервизи където хем си вършат работата хем няма проблем ако искаш и да гледаш какво точно правят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

+1 за рейка или минимум накрайници. Сменях амортисьор за проба - не е той. Имах съмнение за единия носач, смених го и пак си има тропане.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, след страшно ходене по мъките , много нерви и различни майстори се установи , че е тампона на амортисьора... 

 

Проблема сега е , къде продават такива тампони ? 
 

рейката е здрава, няма потропване от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампона отгоре над възглавницата или вътре, ударния тампон? Търсенето на отделните компоненти от този амортисьор с възглавницата като цяло е безрезултатно занимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Същият проблем го има и при мен. Леко долувимо чукане при много ниска скорост по неравност... Всичко по окачването е прегледано и сменено. В сряда имам запазен час за сервиз и ще споделя ако има развитие по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами и аз да се включа.  При преминаването на легнали полицаи и вдигната кола скърца и то яко отпред в ляво...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би тампони на горни/долни носачи или биалетка. Трябва да си огледаш окачването в сервиз да ти кажат как са тампоните им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И на тая кола ми се появи същото тропене отпред вдясно,както на предишното А8,писал съм по нагоре в темата.С малка скорост на дупки и неравности удря мноого гадно.Пак имам съмнение че е от амортесьор като преди.Поне преди месец всичко беше здраво по ходовата.

 

Ааа и при рязко чукване на спирачката с много малка скорост 5км.ч пак там отпред вдясно тропа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С чукването на спирачката може да е проблем със спирачните апарати. Водачите им или сами съпорти да са поизносени. Аз изпосмених половината предница и още има тропане. Сега мисля един моргаджийски амортисьор да го дам за рециклиране и да сложа него да видя дали ще утихне.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...