Jump to content

Автоматично отваряне на багажник А2


Borislavrp

Recommended Posts

Здравейте, да се похваля със отваряне на багажното отделение директно от бутона на ключа. Както знаете тези с 3 бутона (багажник по средата) имат опцията да се отключва само багажника. За целта да се отваря съм използвал нови амортисьори защото моите бяха за смяна и ако вашите не работят като нови ефекта няма да стане. Към тях сложих и пружини, които една идея дойдоха малко къси и затова ги подкрепих с по 4 шайби под всяка от тях(това разполагах). Ето и как става:

Развиваш горната глава на амортисьора (ябълката) слагаш пружините и шайбите (може и без шайби ако се вземе точната пружина), завиваш обратно главата и монтираш на багажника. Оригиналните амортисьори на А2 са 51 см 510 Nm, ход на буталото 200 мм, но след затваряне нямат място къде да се сложи пружината (остава около 1,5 см), за това потърсих сходни и взех нови, които са 50 см 500Nm и ход на буталото 205мм. При затваряне остана около 28/29 мм което беше достатъчно в моя случай. Поставих пружината която по размер е (щанцова, синя16х51х8) 

И след затваряне видях че не е напълно сгъната, за това сложих няколко шайби и нещата се получиха.Може да се сложи и друга пружина и като сила и размер, стига да уцелите точната за вас. В моя случай с точно тези части нещата се случиха.Багажника се затваря много леко, естествено заради амортисьорите трябва малко сила да го свалите, но долу самото заключване и затваряне при бравата беше както обикновено. Ако някой има нужда от помощ може да ми пише на лично съобщение в страницата ми във FB "Стикери за възстановяване на протрити символи за автомобили", Там мога да помогна с птоцедурата, както и с реставриране на всички бутони и пластмаси в автомобила. 

Ето видео  на багажника в  youtube 

 

DSC_2203.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ми номера, ако е нужно ще помагам. Много приятна екстра е когато си с багаж, дори и без ключа, само да пипнеш мястото за отваряне на багажника, пак се вдига т.е. Става и без него, но в комбинация е страшно готино и удобно

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 Станало е много хубаво. Може ли да подскажеш амортисьорите които си сложил от каква кола са, или каталожен номер за да си поръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

Веднага ги намерих и в понеделник ще поръчам. А пружините от къде мога да поръчам?

 

Газов амортисьор, багажно / товарно пространство двустранен, изтласкваща сила: 500Нютон

Номер на артикул: 23380

  • страна на монтаж:

двустранен

  • изтласкваща сила [N]: 500

  • дължина [mm]: 500

  • диаметър на корпуса [mm]: 18

  • диаметър на бутална щанга [mm]: 8

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези амортисьори пружината може да бъде и друг размер

В момента е син цвят 16x51x8 

Може да се сложи и червена със същия размер или една идея по дълга синя или червена. 

Дебелината и дължината също може да се смени, (може да се не се ползват шайби пти подходящата) 

20х51х10 син или червен цвят

16х64х8 син или червен цвят

20х64х10 син или червен цвят

Червените са с по силни параметри от сините нищо че размера е същия

Ефекта може да е по добър с чврвените

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Благодаря на всички и този форум. От днес багажника се отваря автоматично. Цялата промяна излезе 35.00лв. за нови амортисьори 2 бр. и две пружинки за 10.00лв. Монтирането е елементарно Освен че се отваря автоматично и няма вероятност капака да ти падне на главата докато товариш багажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здравей, от къде взе пружинките( от сайта който птепоръчах?) защото, там където ги намерих с доставката дойдоха на 20лв

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е малко магазинче в град Баня до Карлово. Продават обикновено кафе машини, прахосмукачки и различни дреболии. Ще намеря телефон но едва ли ще имат количества.

Така изглеждат

37211992_335863016950794_3044532978458820608_n.jpg

37219769_335862793617483_4067229910714810368_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обогатя темата, та:

Сложих по още 1 шайба която е 1 мм не 2 както другите и сега вече се отваря и при кофти време. При топло нямаше ядове, при студено първото отваряне искаше леко пипане от моя страна на багажника. Всичко това може да се избегне с друга пружина,а именно същия размер 16х51х8 но червена или 20х51х10 червена или синя. Сегашната синя 16х51х8 идва една идея слаба, но може би този 1мм шайба плюс останалите 4х2мм ще ми реши проблема. Ще покарам така известно време и ако пак не сработва, ше взема червена 20сх51х10. Засега вс е ок, но скоро пак ще споделя впечатления. 👍

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Borislavrp Поздравления за хубавата тема. Днес и аз направих багажника ми да се отваря автоматично. Колата ми е А4 Б8. Понеже пружините които ползвах са с по-голям вътрешен диаметър на шмиргела "струговах" по една тефлонова втулка. По този начин няма контакт м-ду пружината и стеблото на амортисьора. Тези дни стругар ще ми направи точни втулки. Ще сложа и от двете страни на пружините. Също така мисля да потъря маншони за да се скрие всичко. Отварянето е същото като на клипа по-горе.

IMG_1832.jpg

IMG_1833.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поздравления, Може ли да споделиш каква е пружината (размери) и колко място ти остана за нея при амортисьорите,-на повечето а4 б6/7/8 почти няма място както бешв при мен (нови ли взе или с оригиналните). 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Малко промених проекта. Ползвах пружини от клапани, а за втулки пружинни легла. Приблизителното разтояние при прибран амортисьор е 27мм. Мерих го по следите на старите. Точно това налага ползване на по-широки пружини. И на двете втулки ползвах двойно залепващо тиксо, като отдолу я залепих и към амортисьорите, а горе не махнах фолиото. Това е необходимо за да не се движи сглобката по стеблото. Амортисьорите ми са на няколко месеца. Ето и размерите.

 

IMG_1857.jpg

IMG_1858.jpg

IMG_1859.jpg

IMG_1860.jpg

IMG_1861.jpg

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 5.05.2020 г. at 20:59, ivo totev написа:

@Borislavrp Поздравления за хубавата тема. Днес и аз направих багажника ми да се отваря автоматично. Колата ми е А4 Б8. Понеже пружините които ползвах са с по-голям вътрешен диаметър на шмиргела "струговах" по една тефлонова втулка. По този начин няма контакт м-ду пружината и стеблото на амортисьора. Тези дни стругар ще ми направи точни втулки. Ще сложа и от двете страни на пружините. Също така мисля да потъря маншони за да се скрие всичко. Отварянето е същото като на клипа по-горе.

IMG_1832.jpg

IMG_1833.jpg

а защо щеката е във багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@aiskrov  Колата фабрично няма щека. Купувал съм я допълнително. За да остане постоянно на мястото си трябва да се изреже кората на двигателя което не ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...