Jump to content

Заместител на масло за раздатки


Recommended Posts

Здравейте колеги,питането ми е свързано с това дали някой е слагал в раздатката това масло което е заместител на G 055 145 A2 струващо 214 лв 😳

А за този Ravenol ми искат 120 което си е на половина. Ще съм много благодарен ако някой изкаже мнение защото от много време търся и не намирам друга алтернатива а 214лв. ми се вижда абсурдна цена за 1 литър масло. 

Благодаря предварително 

IMG_20200424_175950.jpg

Редактирано от VBI
Правописни грешки в заглавието.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Dim0 написа:

214лв. ми се вижда абсурдна цена за 1 литър масло. 

 

След като ти се вижда абсурдна си смени автомобила и премини към друга марка. Казано на жаргона на наркоманите "Смени дилъра"! :hilezh:

Съвсем не ти се присмивам, а те съветвам колегиално.

Преди няколко месеца с ужас установих, че доскорошен собственик на 80-В3 решил изведнъж да се метне на А4-В8 с най-гадния "маслояден" мотор и се чуди защо са толкова скъпи свещите му и нямало ли евтина алтернатива. Горкият дали въобще си има представа, че най-малкият проблем са му свещите и го очакват много по-сериозни финансови удари. :icon_cry:

Що касае маслото Равенол: На руски много добре казват за такива, като нейните маркетингови специалисти: "Хорошо умеют лохов ловить"! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ти се обиждам но ми е нереално кола на 11 години литър масло да струва 200+ лева не се оплаквам изобщо от поддръжката на 3.0 тди барабар с адаптивно окачване и тем подобни аюа тва си е пълен абсурд с тва масло 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възелът за който е предназначено маслото, е не по-малко "абсурден", конструиран е и работи така, че покрива успешно маса противоречиви изисквания, същото се отнася и за олиото. И да, литъра е толкова, като дори и не се слага всичкото...... Бахти тия ламери от Ауди, не се научиха, да праят евтини за поддржка кошници.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва, че дадена кола е на 11 години или 15 изобщо не променя цените на резервните части които Ауди продава ;)

Същото масло се ползва и в А6/7 А8/S8 и т.н.

 

Дали този Равенол е ок, по-скоро да иначе едва ли биха го предлагали все пак си продават продуктите и в Германия.

Даже според тестовете на Равенол тяхното масло е с по-добри показатели от маслото на Ауди: https://www.ravenol.de/en/oilltest/oil-test-analyse-awd-tor-fluid/

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност за чий ти искат 120 лв за литър като официалната му цена е няма и 30 евро литъра: https://www.ravenol-shop.de/getriebeoel/ravenol-awd_tor-g055145a2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма и смотана верига за авточасти явно... просто няма да го взема ебати боклуците а едва ли не ми се кълняха че е почти доставната му цена. Благодаря колега така и неможах онзи ден да му намеря цената ще се пробвам да поръчам директно от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве "точно" това им достаната цена ама ако ти дават и една тройунция сребро към бутилката с масло :hilezh:

 

p.s. От немския онлайн магазин на Равенол ако направиш поръчка над 150 евро имаш безплатна доставка до България: https://www.ravenol-shop.de/zahlung-und-versand ;)

 

Между другото с Magnetic ride ли си или става въпрос за кола различна от тази в профила A4 B8 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ads съм (audi drive select) не съм сигурен това ли водят magnetic ride 

😁

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Dim0 написа:

Помагай сега имам ли нямам ли :D кое водят че е magnetic ride адаптивните амортисьори ли?

 

Бали го дали е баш магнетик ама явно имаш това:

 

Damper control Formed on the basis of lowered  Sports suspension, the optional damper control system fine tunes suspension settings according to road conditions and driver needs.

 

За най-сигурно дай VIN номер ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dim0   преди година и половина като си взимах Д3-ката бях пред подобна дилема след много четене.Проблема при мен беше, че имах шум в раздатката и не беше ясно дали ще има ефект смяната на масло  и реших да заложа на Ravenol, който ми излезе към 40лв някъде за литър. След смяната шума изчезна и от тогава нямам проблем.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@darkeci Хммм кой точно равенол си налял понеже този от темата е от края на 2019: https://www.ravenol.de/en/news/detail/new-to-the-range-ravenol-awd-tor-fluid/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Защо искаш да си правиш експерименти ? Аз имам 1/2 шише оригинално, уикенда мога да го взема, че не е при мен и да ти го дам :) 

 

 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го сменял преди 30 к км с оригинално,но сега видях че има алтернатива.Имам леко омазнено по раздатката и ще го проверявам тия дни и си мислех ако иска доливане направо да сменям семеринга и маслото .Какви пари му искаш на твоето масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dim0 Аз карам с Равенол на всичко по задвижващата система-раздатка,с-троник скоростна кутия и спортен диференциал.Колата я карам 2 години и 50к км,няма никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...