Jump to content

Проблем перки двигател


Gabriela98

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Имам проблем с колата, Audi A6 3.0 tdi, 4F. Перките на радиатора не се въртят дори при загряла кола и включен климатик, закачих я на диагностика и при тест на перките също не се завъртяха. Имате ли идеи от какво може да е?

Това което ми казаха беше или управление на перките или реле. Имате ли идея къде се намира и релето? 
 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно управлението,то се намира по спомен закачено за дифузьора на перката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 28.04.2020 г. at 15:57, Gabriela98 написа:

Здравейте колеги, 

Имам проблем с колата, Audi A6 3.0 tdi, 4F. Перките на радиатора не се въртят дори при загряла кола и включен климатик, закачих я на диагностика и при тест на перките също не се завъртяха. Имате ли идеи от какво може да е?

Това което ми казаха беше или управление на перките или реле. Имате ли идея къде се намира и релето? 
 

Мерси предварително!

здравейте дали проблема е решен 🙄

че и аз имам същият проблем БЛАГОДАРЯ ВИ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте и аз имам същя проблем. Перките не се въртят климатика не работи. Може ли снимка на релето къде се намира. Пълних климатика сега има газ няма фуга при тестване се включва компресора перките не се включват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

За тези които имат проблема - проверете релетата в кутията на компютъра ( от дясно, под кората на чистачките ). Самите релета са в куплунг под компютъра, така че може да ви се наложи да откопчаете скобата, която го държи. 

При мен идваха по по-малко от 3 волта на управляващите крака на релето и според мен не искаха да превключват и да пускат перките. Без тях, веригата е затворена и перките се въртят. Ако не завъртят, проблема може да е в самите четки на перките, управлението им или инсталацията от кутията на компютъра до самите перки отпред. 

В същата кутия има и силови бушони ( 40А ) за перките. Проверете дали и те са здрави. 

 

Лично аз минах тънко - 2 нови релета за по 15-16лв парчето и всичко вече е както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте! 

 

За тези които имат този проблема върху перките има закачено управление то окислява и не работи  аз ще го сменявам тези дни и се надявам да отстраним проблема вто и снимка 

IMG_20220630_194123.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...