Jump to content

Относно МАП сензор на АЦЕ


Recommended Posts

Колега-с двата диода падна на 0.85 горе долу,но промяна нямам с прекъснат и свързан втори пин.Оборотите отново са ми около 900(след слагане на мапа втора ръка) но на моменти при кръстовища тръгва да гасне.Забелязах че ако ще гасне и форсирам хубаво тихите остават нормални след това

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го хванах трудно и докато го разбера брах ядове с люлеещи се обороти.Накрая отворих ТПС-а,смених микретата и нещата с оправиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам може и моя да е за смяна.От два дена карам на бензин и забелязвам че когато на скорост се налага да пускам педала на газта до горе и от време на време да натискам леко има едно гадно присецване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

За много години на всички !!!
Имам следния проблем:  С АСЕ мотор съм и все още нямам проблем с мех.потенциометр на бензин и газ. На газ с МАП сензора и датчици на скоросния лост всичко е нормално , но на бензин може да се кара до 2200 оборота след което започва едно лашкане    ( вероятно е авариен режим )   през 2 секунди и като върна газта  всичко се нормализира. Някой има ли идея как да се реши този проблем ?

Редактирано от yanis70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...