Jump to content

смяна на фарове от халогенни към би-ксенон


mangelov

Recommended Posts

Здравейте, 

Наскоро си купих audi a4 b8 2009 година. Искам да му сменя фаровете от халогенни към би-ксенон. Някой занимавал ли се е с такова нещо? Разбрах, че се продават адаптери, но не съм сигурен дали само с адаптер става смяната.Моля за помощ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не съм виждал халогенните фарове как светят....но едва ли са толкова зле, за да има смисъл от биксенона.

Моят биксенон е в отлично здраве и въпреки това светлината не е нещо, което си заслужава разправията и минаването към относително нестандартните D3S крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм впечатлен от ксенона. С оригинални крушки съм. Възможно ли е в тях да е проблема?

И тогава има ли смисъл да купя някакви усилени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, fifipaldi написа:

При повечето хора причината е LED DRL-а според мен, променя цялата визия на колата и тези фарове са си запазена марка на A4 B8.

Да съгласен съм напълно с  fifi, след консулт с него и аз "прогледнах" с ето тези крушки (модел съвместим за целта). А за LED DRL лично на мен даже тези от преди фейс лифта са по красиви !

s-l1600.jpg

Редактирано от ian peas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mangelov ако ще купуваш втора ръка задължително рециклиране. Аз минах по същия път но на А3. След рециклирането (car valeting ги правиха) светят уникално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригиналния ксенон бях,,сляп,,!Аз заложих на Осрам найт брейкър лазер. .резултата е мн. добър.И да фаровете имат нужда да се почистя ,но немога да остана една седмица без кола заради това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 6/5/2020 at 12:03 AM, robobug said:

Аз не съм впечатлен от ксенона. С оригинални крушки съм. Възможно ли е в тях да е проблема?

И тогава има ли смисъл да купя някакви усилени?

 

Който не е впечатлен от светлината - рециклират се и се слагат хубави крушки. Тези фарове ползват рефлектор, който се монтира до 2015 година заводско на доста коли и има причина да не е сменен толкова години. С леки модификации по самия рефлектор, но без нещо сериозно, мога да кажа, че това е рефлектор, който съществува от около 2001-2002 година, което прави около 15 години експлоатация. За това време други производители на фарове са сменяли по 3 поколения рефлектори. В този ред на мисли, понеже бая народ не знае какво точно се случва във фаровете им, ми се е случвало да ми обяснява клиент как на неква кола фаровете не светели, ама на неква друга били уникални, а то и едните и другите карат с една лупа, с един рефлектор.

 

On 6/5/2020 at 1:20 PM, Милчев said:

С оригиналния ксенон бях,,сляп,,!Аз заложих на Осрам найт брейкър лазер. .резултата е мн. добър.И да фаровете имат нужда да се почистя ,но немога да остана една седмица без кола заради това.

 

Една седмица за фарове на В8? WOW! 

 

Относно самата смяна са нужни:

- фарове 2 бр.

- модули по 2 бр. на фар

- преходни букси

- прекодиране

 

Търсят се фарове без завиване, оригинални. Или рециклирани или в окаяно състояние на добра цена с идеята да се рециклират. 

 

ВАЖНО! Желателно е да видите фаровете на B8 светнати преди да ги купите, защото колите вече не са толкова нови и все по-често се случва диодите да са променили леко начина си на светене към по-жълтеникаво. 

 

On 6/5/2020 at 8:44 AM, ian peas said:

Да съгласен съм напълно с  fifi, след консулт с него и аз "прогледнах" с ето тези крушки (модел съвместим за целта). А за LED DRL лично на мен даже тези от преди фейс лифта са по красиви !

s-l1600.jpg

 

Ако някой е готов да набие крупни суми за крушки, е силно препоръчително да провери какво е състоянието на фаровете му, защото на заминал рефлектор ефектът ще е по-скоро в главата ви, защото все пак нещо трябва да ви успокои, че сте набили 150-250-300лв за мега крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...