Jump to content

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Нов съм във форума и се надявам за помощ тук. Предстои ми покупка на автомобил и съм се насочил към А4 Авант 2.0tdi от 2008г. Спрял съм се по-конкретно на една обява и бих желал да попитам дали някой ще има възможност и желание, ВАГ КОМ, да прегледаме автомобил в района на гр. София около 23,24,25 май, с цел покупка. Ще се заплати каквото е необходимо на човека. 

Обявата е https://www.cars.bg/offer/5ea5e1d038e182072f098e63 Благодя предварително!

Редактирано от The User
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая е обиколила екватора 7 пъти - плава 8-ми път и подводни камъни ще има със сигурност.

Хубаво е да се погледнат стойностите на DPF филтъра и най-вече колко километра минава между регенерациите, че на тия километри може да е пътник. Погледнете нивото на маслото преди да я запалите - не трябва да е над максимума. Шестограма на маслената помпа също е хубаво да се ревизира, ако се стигне до сделка - пиша го да се има в предвид като евентуален разход след покупка. Обслужване, регистрация и нещо друго дребно, ако излезе след диагностиката - 10000лв. ще ги мине със сигурност, че и към 11000лв. ще отиде. Дюзите са пиезокристални и е хубаво да се разбере дали са сменяни по бюлетин, че са проблемни. Това са основните неща за модела. Разхода на гориво е от 7 до 10л/100км. в зависимост от режима и начина на каране.

Може да споделиш, ако отидеш на оглед. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, ivailo_slavov said:

ще ги мине със сигурност, че и към 11000лв. ще о

@ivailo_slavov  Благодаря за компетентното и изчерпателно мнение. Знам че е голям риск и аз между другото се двоумя много но за около 8-8,5 к честно казано няма много голям избор за Ауди А4.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/4/2020 at 9:28 PM, mshbul said:

Чудя се коригирани ли са километрите. Трудно ми е да си представя някой търговец да продава кола на 286х.

 

Може и да продава, по-добре отколкото на 400к нали.. Имам познат на джамбаз в Благоевград и по негови думи, нормално е да се връщат с 100-150к според зависи от състоянието.

Изпращали човек на границата да посрещне автовоза и на място, преди да са влезли в Бг ги превъртат. Тъпотии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/3/2020 at 3:36 PM, The User said:

Здравейте на всички!

Нов съм във форума и се надявам за помощ тук. Предстои ми покупка на автомобил и съм се насочил към А4 Авант 2.0tdi от 2008г. Спрял съм се по-конкретно на една обява и бих желал да попитам дали някой ще има възможност и желание, ВАГ КОМ, да прегледаме автомобил в района на гр. София около 23,24,25 май, с цел покупка. Ще се заплати каквото е необходимо на човека. 

Обявата е https://www.cars.bg/offer/5ea5e1d038e182072f098e63 Благодя предварително!

Не се занимавай с този автомобил, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния джамбазин който претендира че е частно лице. Ето и другите автомобили които продава в момента:

 

https://www.cars.bg/offer/5da418986aa9c57342200f5f

 

https://www.cars.bg/offer/5da418896aa9c57342200226

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=31568879147071646

 

По-стари:

 

https://www.facebook.com/groups/441420846045273/permalink/699803816873640/

 

https://www.facebook.com/groups/441420846045273/permalink/1188881434632540/?sale_post_id=1188881434632540

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не в смисъла, който се влага от купувача - продава си собствената кола.

А щом докарва коли с цел продажба е друга категория, пък бил и частно лице.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги!

Само че аз вече съм в "шах" откъде да намеря свестен автомобил-гледам единствено вече във форумите..

Тук в БГ всеки гледа да те излъже...а не да ти каже ей това и това и има на колата цената е тази, ако искаш..На всеки му е ясно че 11-12 годишна кола няма как да е на 160х.км и да е в топ състояние...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят ги така, че да докретат някак гаранцията. После е до късмет и наливане в поддръжка. Така, че малкото км макар и реални отново не са гаранция за нищо, при положение, че е конструирана вече да клекне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The User написа:

откъде да намеря свестен автомобил

Ето Тук.

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The User написа:

На всеки му е ясно че 11-12 годишна кола няма как да е на 160х.км и да е в топ състояние...

 

Има как ама не ви се дават жълтиците за такива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз съм собственик на 13 годишна кола купувана от тук на 100000 км с пълна сервизна история в Ауди, ама цената беше от последните в мобилето.
Еквивалента на това нещо в немското мобиле е същото, но в Евро.... купих я за 3 минути точно, беше пусната вечерта на другият ден сутринта се обадих и исках да я капарирам без да съм я виждал (колата беше в провинцията по това време )
Сделката се случи след 1 седмица и Човека имаше още 8 човека да чакат да я купят, но аз се бях обадил първи.

 

Искам също така да кажа, че това си има и минуси :

Обслужвана беше само в Ауди , като собственичката беше дама 55 набор. Извадих дървени филтри и масло на вода на 6000 км, тоест са и взели парите за истински неща а са и сложили филтри шампион по 8 лева...

Не се съмнявам в собственичката, след като я видях. Врътката е станала във Ауди 120%  и майсторчетата са си прибрали разликата от парите.

Все още съм на мнение, че е по добре да се купи скъпа кола, отколкото да ставаш реставратор.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва такива дребни измами да правят в ауди и да рискуват някой да ги хване като разнасят филтри и масло, че и опаковките трябва да изхвърлят другаде.

Там правят основно схемата да ти кажат, че нещо скъпо е за смяна и да не го сменят, а ти да го платиш и да го продадат после. 

По-скоро собственикът е отишъл някъде другаде за смяна последния път. А може и да е по оная схема с връщана км като се ходи в АУДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят шмекерии и в официалните представителства на марките.

Автора на темата само на дизелова А4-ка ли държи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, mshbul написа:

Не ми се вярва

Имам запис за масло и филтри от представителя с печат. По ясно от така, няма как да го обясня. Както и всички предишни регулярно. Извадих дървен маслен филтър и Шампион въздушен + някакъв на климатика.

Собствениците бяха сравнително възрастни хора. Всички рекорди излизат по история и в книжката и през човек от форума.
image.png.f6fa04976703fddb20aea7cff11426d0.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си толкова сигурен, сигурно е така.

Просто ми е изключително трудно да си го представя. Може би все още имам прекалено голямо доверие в хората, колкото и да не е никак голямо всъщност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, tonko2.0T said:

Автора на темата само на дизелова А4-ка ли държи?

Не, не държа да е дизелово..може и 1,8Т или нещо подобно..на бензин...Пробега ще ми е около 10к. на година така че че съм дал някой лев в повече за бензин вместо да го давам примерно за ремонт на дюзи или премахване на ДПФ..не че всяка година ще ги давам..Разбрахте ме. Бюджета е около 8-8 500 х.лв. макс. 9 х.лв. знам че не е много, но просто това са ми  финансовите възможности. 

Поздрави!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 1.8Т е много добър избор, но трудно се намира на В7, така че варианта е 2.0Т. Наблюденията ми за 2.0тди са по-скоро добри, говоря за 140кс. Познат кара такава от години и няма сериозни драми.

Все пак е въпрос на късмет, успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, mshbul написа:

Щом си толкова сигурен, сигурно е така.

Просто ми е изключително трудно да си го представя. Може би все още имам прекалено голямо доверие в хората, колкото и да не е никак голямо всъщност.

Преди време в Порше софия запад два пъти за 4 години ми "сменяха" спирачната течност,при техническото обслужване.През година,както препоръчват от Ауди.Слагаха си печата в сервизната книжка и ми издаваха фактура,в която пише освен масло и филтри и смяна на спирачна течност+спирачна течност 1л.

Като продавах колата няколко месеца по-късно,купувача я кара да я прегледат в друг сервиз.Там замериха спирачната течност за съдържание на влага и казаха,че от както е произведена колата не е сменяна течноста и в друга кола не са виждали толкова много влага в течността.

Там някъде изгубих всякакво доверие в официалните сервизи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си го представям - да плащаш за неща, които не правят.

 

То на кого може да имаш доверие - включително и на другия дето ти е казал за влагата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те затова се опитаха да въведат регистрация на сервизитеи да забранят да си пипаш по колата.

Не знам какво стана с тоя лобистки закон. Не забелязвам някакви промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...