Jump to content

Ремонт автоматик къде?


zengin

Recommended Posts

Колеги, имам проблем с автоматика на А6-цата, 2005г. 6 степенен типтроник. От 3та на 4та и пак на 3та и влиза в авариен режим. Моля някой да ми препоръча сервиз в Плевен или Русе.

В с.Мартен, преди Русе има сервиз за автоматици (Любо), в Плевен ми казаха за Георги (Жоро) на пътя към Метро... ако някой може да ми каже нещо за тези майстори или други ще бъда безкрайно благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zengin Жоро ще ти свърши работа перфектно,но доста солено взима,да знаеш.Наскоро прави на познат,а6 4ф 3,2фси скъсан вал в кутията,излезе му към 2500 с маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята почна да прави мизерии между 3 и 4,и я пратих само кутията в МиД ауто Варна,ремонтираха всичко,стана за няколко дена,цената беше 2870 лева.Момчетата работят много добре,аз съм доволен от свършената работа и цената.

IMG-4856490926616461db6fc0e7fcbbfce4-V.jpg

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - евтиния вариант е скоростна кутия втора употреба,около 1000 лева.И вече там примерно още 300 за сваляне качване на кутията,и масло,и пак става по-евтино от ремонта.Е пак зависи колко неща в кутията ще ремонтирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@koceg Благодаря за споделената информация, колега. Аз ще направя същото. Днес момчетата ще свалят кутията и ще я изпратят до МиД авто Варна.

Ако може само да ми обясниш нещо по фактурата - 11-та позиция пише "монтаж/демонтаж" - Нали си ти свалили кутията (и ти си платил в местен сервиз) и си  я пратил в МиД авто на пале, готова за работа. Защо те таксуват 360лв. за това нещо? Не е за работата, защото позиция 10 е "ремонт кутия" = 360лв. Просто питам...

На 6.05.2020 г. at 2:34, koceg написа:

Моята почна да прави мизерии между 3 и 4,и я пратих само кутията в МиД ауто Варна,ремонтираха всичко,стана за няколко дена,цената беше 2870 лева.Момчетата работят много добре,аз съм доволен от свършената работа и цената.

IMG-4856490926616461db6fc0e7fcbbfce4-V.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/6/2020 at 2:34 AM, koceg said:

Моята почна да прави мизерии между 3 и 4,и я пратих само кутията в МиД ауто Варна,ремонтираха всичко,стана за няколко дена,цената беше 2870 лева.Момчетата работят много добре,аз съм доволен от свършената работа и цената.

IMG-4856490926616461db6fc0e7fcbbfce4-V.jpg


Гледам я тая фактурка и се кефя как са ти сметнали цял литър за раздатката, а там влизат 500гр. Нищо де, 120лв са си за теб..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, zengin написа:

@koceg Благодаря за споделената информация, колега. Аз ще направя същото. Днес момчетата ще свалят кутията и ще я изпратят до МиД авто Варна.

Ако може само да ми обясниш нещо по фактурата - 11-та позиция пише "монтаж/демонтаж" - Нали си ти свалили кутията (и ти си платил в местен сервиз) и си  я пратил в МиД авто на пале, готова за работа. Защо те таксуват 360лв. за това нещо? Не е за работата, защото позиция 10 е "ремонт кутия" = 360лв. Просто питам...

 

Моя е грешката,не съм го написал правилно.Първо варианта беше да се прати само кутията,и аз затова така съм го написал,ама после трябва адаптация на кутията,която е най-добре в сервиза да направят,и затова накрая закарахме колата с пътна помощ до варна,и всъщност те я сваляха и слагаха обратно кутията,не както мислех в началота да си я свалим в нашия си град и да я пратим в варна.Моя е грешката,незнам защо така съм го написал.

IMG-b567c6f827cee20f48f44d09cf5c227f-V.jpg

Маслото за раздатката така пише наистина,не са ми върнали половината литър,пък и аз не питах,за мен за момента беше важно да стане кутията,като отида пак да сменя маслото след 2000 км което гарантира гаранцията на кутията,ще ги питам.Но като цяло това са дреболии,да не забравяме в случая кое е била целта-да се направи добре кутията,и там плус минус ,при таз кола ,чак такива тънки сметки,не съм се затормозявал с тях,хората си свършиха добре работата,аз им платих,и смятам,че всеки е доволен.Това е положението.Аз масло за раздатката мога и сам да си купя,ама да си направя кутията сам,не мога.Така че това е положението.

Маслото  в раздатката вече съм го сменял два пъти,така че сега трети път,няма да му навреди на автомобила,половин литър масло не ме бърка.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто това ми направи впечатление, че са ти маркирали 1л. То вярно на цялата сметка се губят тия пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за половината литър в раздатката и моя майстор ми го каза... спести ми 120лв. дет се вика :о), защото каза, че той ще ми го смени.

След 2-те хиляди километра пак ли цялото масло се източва (с машина предполагам) или каквото изтече и се долива? Филтъра и той ли се сменя пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2000 км трябва пак да отида при тях или в техен доверен сервиз за смяна на маслото,предполагам и филтъра,за да е спазена гаранцията.Така че още 11 литра масло,филтър най-вероятно,и може би 600 км отиване и връщане,ако няма по-наблизо техен доверен сервиз.

 

IMG-1bc97eca0179c5b2cc2aa362cb9289f9-V.jpg

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, koceg написа:

След 2000 км трябва пак да отида при тях или в техен доверен сервиз за смяна на маслото,предполагам и филтъра,за да е спазена гаранцията.Така че още 11 литра масло,филтър най-вероятно,и може би 600 км отиване и връщане,ако няма по-наблизо техен доверен сервиз.

 

Не, колега...преди малко говорих с тях. Казаха така: след 2 000км. се сменя маслото, около 5 литра (демек колкото изтече) , не казаха, че се сменя и филтъра. А къде се сменя - ако си от Варна или региона, при тях или в моя случай в доверен сервиз, с който работят. В Плевен е "Върбанов сервиз", където всъщност ми свалят/качват кутията...

ПС: Ремонта ми излиза на 3600лв. Ако има интерес като ми връчат фактурата ще споделя цени по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,еми с пътни с всичко,там някъде става ремонта.Важното е кутиите да станат,и да не ги мислим вече кога ще се развалят,и само газ на машините.Е 5 литра масло,явно колкото изтече.Ще ги питам за доверен сервиз в стара загора,и да не бия пътя до варна.Супер.Мерси много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова горе-долу изтича при смяна без машина. Това е стандартната продедура на ZF относно подмяната на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси,не са ли много тия почти 4к лв,тя нова кутия с гаранция в Германия беше по спомен към 2000 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16к е нова кутия. Тия 4к са за нов първичен вал и фрикционните дискове. Но не винаги се сменят всичките, а само износените, има си допустими дебелини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време,като бачках в Германия,все си мисля,че имаше некви цени 2-2500 евро,но може и да е било някакъв кит,не помня.В далечната 2007год  купих чисто нов Олроуд от там и бях питал за кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията 16к, мотор 20к тва са цените на 3.0тди. Това са рециклажи, а и пак казвам, един съединител (кутията има общо 5) има по няколко диска и не всички се износват и налагат смяна :) Отделно понякога се развалят и клапаните за налягане на маслото в мехатроника и слагат заместители.

А соленоидите комплект са грубо 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...