Jump to content

А6 3000 TFSI монтаж на газ!


Recommended Posts

Моля кажете ми добър майстор за монтаж на газова уредба за директно впръскване в България? Колата е A6 3000 TFSI 2009 година.код на двигател CAJ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако иде реч газта да минава през бензиновите инжектори май само ICOM имат решение за момента. Преди време бях ровил и в един немски форум един се опклаваше, че в немския дилър на иком не успял да настрои колата и след това не беше писал дали се е стигнало до решение ... та накратко ако нямаш желание да си тестер по-добре недей или поне това е моето лично мнение.

 

p.s. Vialle трябваше да пуснат още миналата година тяхната нова система ама най-добре питай вносителя им какъв е статуса.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, пуснал съм запитване на няколко места и чакам отговор! Ако някой има такава кола на газ ще съм супер благодарен да изкаже мнение! Кода на двигателя е CAJ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Ланди ренцо по едно време имаха в сайта, че предлагат за този мотор но после го свалиха. За 3.2 още предлагат, 3.0тфси е на неговата база, звънни питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смели сте... на бензинИ врял мотор с алуминиве блок и нагар по клапаните да слагате газ...

АС Само ще попитам, на тОя жежаняк ако му обеднее сместа...кое дрЪВО СТЕ ИЗБРАЛИ ЗА БЕСИЛКА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, при газта е малко по-различно като обеднее, това им е най-малкия проблем. Но според мен все още няма читавО газОвО за тоя мотор....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vladi написа:

Споко, при газта е малко по-различно като обеднее, това им е най-малкия проблем. Но според мен все още няма читавО газОвО за тоя мотор....

0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

41 minutes ago, norwey said:

Смели сте... на бензинИ врял мотор с алуминиве блок и нагар по клапаните да слагате газ...

АС Само ще попитам, на тОя жежаняк ако му обеднее сместа...кое дрЪВО СТЕ ИЗБРАЛИ ЗА БЕСИЛКА.

Аз не разбирам ама затова само препдолагам, като обеднее газта колата ще забие муцуна и нищо няма стане, все пак няма помпа която да бута още газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще стане тогава впръскването през бензиновите дюзи?

Бутилката с газта е около  50бара, налягането на дюзите 160бара, мотора е с директно впръскване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя не гърми,  щото инжектора е вътре в цилиндъра и впръсква в такт сгъстяване преди ГМТ и работи като дизел, свещите са само за подпомагане на запалването.

Самата идея на ТФСИ е да работи като дизел, с бедни до преобеднени смеси. Вижте какво е стехиометрично съотношение и какво е нормална смес-богата смес-бедна смес-преобеднена смес.

 

Редактирано от norwey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, norwey said:

И как ще стане тогава впръскването през бензиновите дюзи?

Бутилката с газта е около  50бара, налягането на дюзите 160бара, мотора е с директно впръскване.

 

Никва идея, не съм имал подобна система.

Газта в бутилката няма и 10 бара, толкова е некачествена у нас. Дори на 6 бара съм зареждал, на всяка колонка има за мерене и можеш да видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:zustimm: съгласявам се веднага

 на 3.2фси беше160 бара налягането, на 3.0тфси би трябвало да е подобно, не съм питал специално за него, ама не е важно

 

 

Редактирано от norwey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, norwey said:

тоя не гърми,  щото инжектора е вътре в цилиндъра и впръсква в такт сгъстяване преди ГМТ и работи като дизел, свещите са само за подпомагане на запалването.

Това да не е мазда:)

няма значение в кой такт впръсква дюзата - при над 100бара и високоволтова система дюзите мога да впръснат голямо количество гориво за малко време. Това не означава, че горивото се самозапалва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от всичкото което ми е попадало пред очите като информация съм запомнил това, че се използва ефекта на лолкално богата смес покрай разпръсквача, която се впръсква в такт сгъстяване,  да стартира процеса на самовъзпламеняване(и бедна покрай стените на цилиндъра),,  компресията е висока за да може да се получи ефекта на самовъзпламеняване. Свещта играе роля в режимите когато този процес не може да се осъществи.

За това си и тракат като дизели и имат висок въртящ момент и поемат от ниски обороти.

Не напразно му казват бензиновия дизел.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Дапчо, всичко ти е дизел на тебе:lol: Не е това идеята на директното впръскване при бензина, не се самозапалва горивото, и няма как, при тази степен на сгъстяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих оферта от Ланди 3600лв и 3 години гаранция! Казват,че всички проблеми възникнали поради монтажа на газовата през периода на гаранцията се покрива от тях! Доста съм патил с такива гаранции и не знам дали да им се доверя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, vladi написа:

Абе, Дапчо, всичко ти е дизел на тебе:lol: Не е това идеята на директното впръскване при бензина, не се самозапалва горивото, и няма как, при тази степен на сгъстяване.

 

И що тракат тогава?:lol:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 minutes ago, DOBRIAK said:

Получих оферта от Ланди 3600лв и 3 години гаранция! Казват,че всички проблеми възникнали поради монтажа на газовата през периода на гаранцията се покрива от тях! Доста съм патил с такива гаранции и не знам дали да им се доверя!

Ако е ландито на Ботевградско шосе си покриват гаранцията перфектно.

20 minutes ago, norwey said:

 

И що тракат тогава?:lol:

 

 

Дапче да не си сръбнал нафтичка с вечерята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...