Jump to content

А6 3000 TFSI монтаж на газ!


Recommended Posts

Масов "аргумент" - ма тя гори и бензин.....Ама не е лошо да се види колко, дори по каталог спрямо MPI.

Ta 10 газ Х 0.8 = 8 лв. и нека да е 3 бензин Х 1.80 = 5.40 лв. "Демек".....14 лв.

И това е много  :nixweiss:Кога ще се "избият" тези 3000 лв.......ами на 4.2i кога ще се избият, то и там са подобни парИ. И разход под 15 газ е само, като е качена на платформа.

За разлика във вървеж нЕма да говориме. Странно е.......дават се 15-20К за отпадък с 3.0ТФСИ....пък после дали кога щяло да си "избие" цената. Ако се сложи газ - все някога ще се избие, ако не се сложи обаче......никога :eusa_naughty:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Съфорумци гръмна ми двигателя на Д3ката която карам 10 години на газ с БРЦ. 4.2 атмосферен. За тия 10 години съм сменил изпарителя гаранционно и някъв поплавък в бутилката. Огледал съм се в Д4 2016 може ли някой вече да каже има ли сложена газ на 3.0 TFSI 310 или 333 коня. Гледам тоя мотор го слагат и на А6.   А ako някой  A8D3 за части дето може да се чуе мотора кода му е BFM да му дам едни 2000 лева :))))

 

Мерсиии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което гледаш е с Gen 2.0 3.0TFSI което ще рече, че има два реда бензинови дюзи ;)

Разбирай, че ти трябва някой който е слагал газ на точно такъв мотор, кода му е CREC.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как позна че кода на кода на колата дето гледам  е CREC. В БРЦ дето са към летището до моста могат да сложат само принс но само на кодове CGWD и CTUB пък наличната кола е с CREC някви идей къде да се обаждам. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой знае какво за познаване 😉

Тези двата кода които посочваш са на 3.0тфси Gen1 вече колко е успешно поставят газ и на тях :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/8/2021 at 2:24 AM, Васил Николаев Василев said:

Гледам тоя мотор го слагат и на А6. 

Не го гледай, изобщо не е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Гледам доста разпалена темата, и аз си мислег, че тея FSI и TFSI са трудни за газифициране. Приятел си сложи на A6 3.0 директно впръскване преди 2-3 месеца газова на Prins. Цената, която е платил е 3750, но е много доволен. Не му харчи никакъв бензин и върви стабилно. Каза, че в BRC Bulgaria го е слагал и за 2 дена са му го сложили. 

Даже и аз съм се замислил за моето Q7 дали да не му сложа, че с тея цени на горивата става.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
On 3/19/2022 at 7:45 PM, vle4ugoto said:

Ами при тая цена на системата - почти 4к немисля че си струва :) 

При тая разлика в цената на Горивата, може и да си струва. Но знаейки какви боклуци има в газта не бих си сложил на тоя мотор газ. 
 

А и Газта изгаря на по-висока температура, тоя мотор така или иначе държи темепратура на маслото 100+ градуса, след това не знам какво ще е. Катализаторите може да заминат по-бързо и да стане фал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Drone said:

При тая разлика в цената на Горивата, може и да си струва. 

Ами аз съм на различно мнение , ако нямам $ да зареждам и поддържам кола ще я продам и ще си взема такава каквато ще мога да си позволя . Всичко е въпрос на възприятия  :)  Ама то всеки иска " хубаво и бързо " и понякога човек е възможно да надскочи възможностите си , само и само да има въпросната придобивка . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...