Jump to content

Търся добър мйстор за Ауди


Recommended Posts

Здравейте; търся за Варна майстор- сервиз който да си разбира от работата и да са съвестни. Моля ако изобщо има такъв  сервиз,споделете! 

Редактирано от turbo911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сподели за каква работа го търсиш да може да те насочим по-точно. 

Ако е за скоростната кутия, аз не се доверявам на други освен на Порше Варна. По е дават гаранция след ремонтите си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялосто обслужване, примерно вериги и тн. За кутиите знам къде:) Обслужване дюзи масла филтри да си разбират от работата, като цяло да са в час тези коли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано за вериги и аз търсих майстор, защото си претракват за кратко при палене сутрин или ако оставя колата за няколко часа. В крайна сметка се отказах и си я карам така.

Всичко друго се опитвам сам да си го правя освен ако не е свързано с кутията. Предната кола си я поддържах в Косев Ауто. Сменяха ангренаж, ролки и пиньон на маслената помпа. Добре си свършиха работата. Ако искаш мога да ти дам телефон да ги разпиташ дали обслужват и 6-таци. Ако някой друг колега има наблюдения , нека сподели и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, turbo911 написа:

Цялосто обслужване, примерно вериги и тн. За кутиите знам къде:) Обслужване дюзи масла филтри да си разбират от работата, като цяло да са в час тези коли!

 

преди 25 минути, Nikolay Tanchev написа:

Честно казано за вериги и аз търсих майстор, защото си претракват за кратко при палене сутрин или ако оставя колата за няколко часа. В крайна сметка се отказах и си я карам така.

Всичко друго се опитвам сам да си го правя освен ако не е свързано с кутията. Предната кола си я поддържах в Косев Ауто. Сменяха ангренаж, ролки и пиньон на маслената помпа. Добре си свършиха работата. Ако искаш мога да ти дам телефон да ги разпиташ дали обслужват и 6-таци. Ако някой друг колега има наблюдения , нека сподели и той.

Моята верига се чува половин секунда засичал съм я, но все пак съм го планирал  като ремонт в бъдеще. Вие кутия правил ли сте? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно веригите ако карате с някакви ширпотреба масла от сорта на супер оригинално oт VW (OEM), тотал, кастрол, мотул и т.н. по-добре ги разкарайте възможно най-скоро.

 

Може да пробвате следното:

========================================================================================================================================================================

При следващата смяна на маслото флъш на мотора с детегредентна магия от сорта на Amsoil Engine Flush, Lubegard Engine flush, Archoil AR2820 Professional Engine Flush или пък бавнодействащия Archoil AR2300 Fluid System Cleaner.

 

След това бухате истинска синтетика като Ravenol или нещо по-джиджано Redline, Amsoil, Royal purple и т.н. синтетики.

После бухате едно такова или такова в маслото и давате газ. Швабите от oil-club.de доста хвалят Archoil и пишат за отчетлива промяна в работата на редица двигатели ;) 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Бардал и съм доволен за сега. Минах от Кастрол на него и усетих разлика в работата на мотора. За Равенол съм чувал че е много добро но не съм го пробвал до сега тъй като не виждам смисъл. Чистил съм маслените пътища пак с добавка на Бардал и препарат за дюзи пак Бардалски в началото като купих колата.

 

@turbo911 правих кутия в Порше Варна. Ремонтен комплект на мехатроника заради сензор на една от платките.

Сам за сега си правих смяната на задни и предни амортисьори, смяна на преден лагер и смяна на уплътнения на маслен охладител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бардала е да кажем ок, ама пак не е истинска синтетика или поне тези за които съм ровил излязоха, че са хидрокрекинг отделно, че май само бутилират. За прокола Равенол имат масла с доста брутални характеристики и те така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bardahl XTEC 5W30. Мислих за едно друго

Bardahl-Technos което е уж за спортни автомобили  ама реших че тая печка не се класира в тая категория :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май за същия Бардал бях ровил има до 20% хикрекинг масло демек не е баш истинска синтетика ... което не го прави лошо масло и те така.

 

Другото което е леко дразнещо е, че липсват някои важни параметри в документа със спецификациите като HTHS и NOACK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV Ти с какво масло я караш твоята? И ако е Равенол, с кой точно?

 

П.п Тая тема май доста се отклони от заглавието :)

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nikolay Tanchev Аз съм бензин и след малко ровене и четене на немския форум за масла съм решил да мина на Ravenol RCS 5w40 като ще бухна също така и Archoil AR9100 понеже го имам иначе за по натам мисля да бухам AR9200.

Ся баш тоя равенол не става за поклонниците на VW нормите понеже не е сертифициран отделно е full SAPS т.е. за коли с DPF би им съкратил живота с около 10% (ориентировъчно).

Характеристиките му са брутално добри и нямащи нищо общо със ширпотребата масла. Също така по спецификация го пишат, че няма никакви VII (Viscosity improvers) вече дали това е баш така :nixweiss: 

 

Реално погледнато тоя равенол става и за дизел ако няма да се пази DPF-a ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...