Jump to content

Проблем с датчика за ъгъла за завиване


Ivan Cha

Recommended Posts

Здравейте колеги, може ли някой да помогне за един проблем.

Взех едно Ауди А3  2008 г. с мотор 1.8 TFSI,което е излязло от пътя и е ходило по поляната.

Оправено е всичко ,но при включване на компютъра дава грешка 00778 /сензор на ъгъла на управление/.

Не са "гръмнали" възглавниците и нищо не е пипано по волана. 

Въпроса ми е имали някакъв друг датчик или някакви връзки ,които да са дъфектирали при излизането от асфалта.

По пода на колата беше само кал и трева. 

Благодаря предварително за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Този "датчик" се намира в модула на волана, по-скоро нещо от друсането може да му е станало, не от самата кал и трева :).

Може да се налага да се направи адаптация, а може и да е заминал тотално, не е рядко срещано при B8.

Свети ли жълтата лампа на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети за волана и за ESP-то. Итересува ме дали има и още някакви датчици или връзки ,освен 

този датчик за ъгъла на завиване ? Иначе хидравликата и волана си работят нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К. Както писах в началото , колата е излязла от пътя и е ходила по поляните. И след това въобще не е карана, а е транспортирана 

само на автовоз. Просто я подкарахме и след стотина метра всичко изгасна. Явно при излизането от пътя  се е задействал ESP -то и

  полегягайки на една страна  е дал грешка в компа, която беше постоянна и не можеше да се изчисти /поне аз така си го обеснявам/ .

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Моят проблем е доста по сериозен, защото ката вляза в някоя дупка и оставам без хидравлика  (светва червен волан на таблото) и трябва да ходя някой да ми чисти грешката.

 

Никой не се наема да го смени тоя сензор/датчин, всеки ми казва купувай друга рейка, а как да купя рейка по еконт и не знам какво да правя.

 

Имали ли сте подобен проблем и как го решихте, че ми писна вече, а така не смея и да я продам тая кола без да съм я оправил...

 

А3 8П 2005 1.9

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...