Jump to content

А4 б8 возия като на каруца


redDead

Recommended Posts

Здравейте колеги! Та, колата е 2008 2.0тди, откакто съм я купил вози доста твърдо и не знам на какво се дължи. Колата е със 17ки, 225/45, всичко по окачването е ок (преди 6 месеца я карах на сервиз казаха че е ок) , но продължава да усеща всичко, дупки а на неравен път е ужас, вибрации и едно треперене- клатене, абе с 2 думи, много зле 😐

Джантите са прави ако има значение, слагал съм и евтини и скъпи гуми едно и също 😃
Чудя се вече да мина и на 16ки с по висок борд.

Имали ли сте такъв проблем. Мерси и хубав ден на всички.

Редактирано от redDead
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

То хубаво ама не познавам друг с такъв да има :D

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да сменя оригиналните летни мишелин 225/55R16 , защото годинките и употребата им идват в повече , монтирах 4 броя нови 205/60R16 Ханкук  , и определено возията се подобри донякъде , но преминаването през по-големи неравности се усеща като с предишните гуми, но това го отдавам на твърдите амортесьори....

Не намирам разлика и при поведението на колата в завои , колата стои сабилно и се движи "като по релси" . Прави ми впечатление движението по инерция , като чели колата се движи по-плавно и изминава повечко разстояние в сравнение със старите гуми !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/19/2020 at 12:26 AM, AUDI DRIVER.. said:

И аз реших да сменя оригиналните летни мишелин 225/55R16 , ......нови 205/60R16 Ханкук  , и определено возията се подобри донякъде ,

Принципно при еднаква височина няма как по-тясната гума от същия клас да има по-добър комфорт.

Вероятно старите гуми просто са били изпечени.

За по-добър комфорт трябва да се избягват XL гуми.

Стандартен Континентал спортконтакт 225/50/17 дава чудесни резултати - като возия, стабилност и спиране.

Единственият недостатък е по-малко директния волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@redDead Гумите са от значение ,но според мен си за нови амортисьори.Просто  в един момент си губят ефиктивноста и ако е под 50% става много зле.Не е задължително да се омаслени за да ги смениш 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъърз отзив за "новите" гуми,след навъртяни 500км.(София-Банско и околностие-София) по празниците. Усещането за комфортна возия , макар и с малко , е че има подобрение , в режим на ускорение и сравнително висока скорост на движение 150-160км.в час колата стои стабилно , не усетих разлика в директноста на волана , управляемоста-особено по завоите на Предела - бе отлична. Разхода на гориво бе 6~7литра на 100 при по-бързо каране , но при поддържане на постоянна скорост от 120км. разхода се стабилизира на 5~5,5 литра на 100 ,като искам да уточня че на борда бяхме двама възрастни и дете , с малко багаж в багажника.....Приятна вечер , колеги !🍻🍻🍻

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Всъщност разбрах защо вози твърдо.

Поръчана е със спортно окачване съгласно кода (отзад на етикета в багажника) - 1BE- sports suspension/shock absorption

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам A4 B8 8KH 3.0TDI и също все едно съм в каруца... а уж няма нищо за смяна по окачването толкова критично.

Гумите ми са 235/50/18, но не мисля, че и да сложа 55 ще се оправи значително... чудя се дали може амортисьорите да са заминали а майсторите да не зацепват и гледат само за счупено... или така си возят всички олроуди А4...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. От 3 месеца имма A4 B8 2011 3.0 TDI S line .. и вече мисля да я продавам заради возията. Всичко се усеща по пътя страшно много ме напряга... верно съм с 19ки джанти и гуми hankook, но чак не ми се вярва колко друса :( колко струва да се смени очакването, някой знае ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...