Jump to content

По-ниски обороти след смяна на скоростна кутия


frouster

Recommended Posts

Здравейте, преди половин година си купих ауди а3 8L 1.8 (първа кола). Естествено исках да отида на майстор(беше познат) да ми каже какво, как по колата. Какво трябва да се смени, какво е здраво и т.н. Той ми каза, че трябва да сменя скоростната кутия (имаше проблем на първа издаваше странен звук, и аз го бях забелязал и затова му казах да я смени).  Смени ми я и след известно време като трябваше да пътувам по магистрала, видях, че колата нещо върви доста трудно. Реално на 140 км/ч ми дава около 3.2 оборота. Заинтересувах се как стоят нещата с оборотите, потърсих в интернет и видях, че е добре да имаш около 2.9 оборота на 100 км/ч(при мен е около 2200 обоота). После видях, че на всички скорости колата кара с ниски обороти все едно карам..дизел. Питах друг майстор има ли вариант да ми сложи скоростна кутия от друг тип 8L, той ми каза, че може, защото дупките съвпадат. Има ли вариант този проблем да е от скоростната кутия или от какво може да е? Забравих да отбележа, колата е бензин/газ

Редактирано от frouster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се зарадвал на такъв резултат! Спор няма обаче, че най вероятно има и негативна страна.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложена ти е кутия с различен код от тази на твоята кола, съответно с различни предавателни числа. 1.8 от завода си излиза с доста къса кутия (4000 оборота ~140 км/ч), което е + за по-адекватно придвижване предвид характеристиките на двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бодвай направо 6 степента кутия, стига да съвпадат дупките.

 Най-вероятно кутията ти е от дизел, с тези обороти само печките са на толкова обороти на 140км.

 Имах а3 1.8т. куатро с най късите предавки за модела арх му беше мотора. За града беше супер, но извън градско си искаше поне още една предавка, над 120км./ч. Се усещаше доста по шумно.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако ставаше само със съвпадане на дупки :D За 6 степенна, освен самата кутия ще трябват и още доста неща като съединител 240мм, карета+полуоски, главини, избирача с жилата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...