Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

Здравейте, 

искам да си пусна мирорлинк на mmi 2g.

Намерих си модул с fbas. Проблем ли е че е от А8 като кода е същия?

Какво да му закача за да тръгне.

Имам ami и съм с bose.

Преди време намирах в нета някакви боксове, обаче сега не успявам. 

Основно за навигация и музика през телефона ми трябва.

Трябва и cp да се маха предполагам.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм гледал.

http://www.vnsmedia.com/mobile/en_GB/p/AUDIO--VIDEO-INPUT-MMI-2G-HIGH%2C-MMI-3G-TV-TUNER-SIMULATOR/124#

Някой дали е слагал такъв и

и като имам видео какво друго ще трябва да се подкара мирорлинк ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата, като кода е същия ? Кое няма да стане ? Нали се кодират ?
софта е различен, при а8 дисплея се вади, няма да ти показва климатроник на дисплея

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

графиката ще е на а8

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

пиши на лс, ако искаш

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash: това е 300 лв, вероятно ще работи, да получаваш видео/аудио ин, но толкова. Като сложиш хед юнит, махане на CP и други неща, ще дойде на 600+

Андроид мултимедия за около 850лв с доставка специално за 4F и получаваш всичко, както и тясна интеграция с MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази с големия дисплей и непасващата лайстна,  която е показана във форума не ми харесва, а и съм с Bose ( то не се разбирало нещо с нея разбрах от постовете). Още не съм го купил симулатора, а за модула съм дал 100лв и мисля, че мога да го продам, ако не ми върши работа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайсната може да се напасне (погледни последното мнение в темата ми - сложил съм снимка). Относно не разбирането с BOSE-то - още не е сигурно, трябва да му дойде на колегата резервния MOST адаптер за да се монтира и чак тогава може да се каже.

 

Иначе разликата в цената на това, което си избрал и Андроидската мултимедия е минимална, но разликата във възможностите е огромна в полза на мултимедията. Ако правиш mirror screen на оригиналния дисплей, образа няма да е много детайлен заради ниската разделителна способност на оригиналния дисплей на MMI 2G - може би когато си пуснал навигация от телефона няма да се четат добре надписите на улици и т.н. Отделно телефона трябва да ти е непрекъснато на зарядно, което не е добре за батерията му.

 

Според мен е по-добре да изчакаш да видиш какво ще стане с мултимедията на @lavatrice и тогава да вземеш решение какво да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той @zdrash е написал,че освен че е с BOSE като моята кола,има и оригинално AMI и няма да има проблем със звука като мен ако реши да сложи мултимедия като нашата.

Редактирано от lavatrice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на там отивам, защото модулите с инсталацията ( стик, тв тунер, мми с фбас и премахване на ср) отиват на към 750-800 лв и резултата не е много ясен какъв ще е, а и вероятно ще трябва да си прекодирам екстрите. Модула от S8 с се оказа, че твърдо не става за А6 ( софтуера е различен) и няма как да му се помогне, така че ще го продам, ако се намери мераклия за 100 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне с андроид получаваш много неща накуп. Най-якото е, че не губиш интеграцията с MMI.

Фугата, ако някой толкова го дразни и не може да се настрои да не се вижда - маската се дава за боя и да се доизгради там с материал и ще стане перфе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на там отивам, защото модулите с инсталацията ( стик, тв тунер, мми с фбас и премахване на ср) отиват на към 750-800 лв и резултата не е много ясен какъв ще е, а и вероятно ще трябва да си прекодирам екстрите. Модула от S8 с се оказа, че твърдо не става за А6 ( софтуера е различен) и няма как да му се помогне, така че ще го продам, ако се намери мераклия за 100 кинта.
Всичко е ясно, няма неясноти. Звукът си е перфектен. А сумата при теб е такава заради модулите който нямаш(имаш). На други колеги им излиза на половина и се радват на всичко без проблем дали е Bose или B&O. Айде лека и продължавайте със китайчетата [emoji57]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

поне с андроид получаваш много неща накуп. Най-якото е, че не губиш интеграцията с MMI.
Фугата, ако някой толкова го дразни и не може да се настрои да не се вижда - маската се дава за боя и да се доизгради там с материал и ще стане перфе.
искаш ли да видиш моята и тогава да кажеш дали получава повече [emoji57]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, zdrash написа:

Явно на там отивам, защото модулите с инсталацията ( стик, тв тунер, мми с фбас и премахване на ср) отиват на към 750-800 лв и резултата не е много ясен какъв ще е, а и вероятно ще трябва да си прекодирам екстрите. Модула от S8 с се оказа, че твърдо не става за А6 ( софтуера е различен) и няма как да му се помогне, така че ще го продам, ако се намери мераклия за 100 кинта.

 

И аз мисля че правилно си се ориентирал. MirrorLink си е нещо, но интегриран Андроид в колата е нещо много повече. При MirrorLink приложенията се въртят в телефона ти, така че ако искаш например да го използваш за навигация или за Waze, ще трябва да го захранваш с кабел. Иначе батерията ти ще се изтощи доста бързо. При интегрирания Андроид изобщо нямаш такива притеснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е точно така, но както и да е [emoji57]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

това не е на телефона50bf802f271391256b303855eb8e7774.jpg

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е мирор и приложенията са на него [emoji16]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, я пусни Waze на MirrorLink тогава, да видим не се ли върти на телефона. :)

 

Аз говоря за MirrorLink. Ти нещо друго ли визираш?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ShadowM написа:

това не е мирор и приложенията са на него emoji16.png

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk
 

Дай повече инфо какво предлагаш, какви възможности има, как е интегрирано с управлението на колата, какво е необходимо за да се монтира, някакъв линк където могат да се разгледат спецификациите, снимки и т.н. Дори е хубаво да пуснеш отделна тема с тези неща - сигурен съм, че ще има голям интерес.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже така и така имам модула,

ако разменя чиповете с EEPROM - 8 крачета са,

би следвало и компонент протекшъна и софтуера да са от мойта или бъркам ?

Накой дали е пробвал ?

https://www.audienthusiasts.com/Infotainment_EEPROM.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дори клипче в youtube как се разменя EEPROM-a и СР пада, но не съм го пробвал. Като си сменях моя HeadUnit мислех да пробвам, но в крайна сметка отидох да ми го махнат софтуерно.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не става - това е полезно да се знае, за да не се повреждат блоковете при размяна на чипове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпробвания вариант при  MMI 2G е добавяне на TV и към  AUX бодваш един "добър" Андроид бокс,пускаш интернет от тел ,и си качваш приложения  и  каквото ти е кеф+ споделяне на екрана ;).

Аз сега съм с 3G  и спрямо 2G  картината е плачевна...сменях  HDMI конвертори...все тая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...