Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

някой може ли да даде яснота за следното:

аналогов тунер има ли CP?

какъв е аудио входът на аналогов тунер и как отива до headunit? Трябва ли да имам ami/aux заводски?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Аналоговия тунер няма СР доколкото знам. Аудио входа се намира отзад на самия тунер - т.е. ще ти трябва кабел с пин-ове, които да монтираш в куплунга на ТВ тунера (няма заводски), да разрешиш AUX от зеленото меню и да прекараш кабел чинч-ове от тунера до отпред за да можеш да го ползваш. За да изкараш картина трябва HeadUnit-a да има FBAS вход (номера трябва да е с буква "А" отзад). При тези условия можеш на FAKRA конектора на HeadUnit-a да свържеш нещо за възпроизвеждане на видео, а на чинч-овете, които си прекарал от ТВ тунера до отпред да пуснеш аудио сигнал. Оригинално ТВ тунера е свързан с коаксиален кабел с FAKRA конектори към  HeadUnit-a отпред - на теб този кабел няма да ти трябва защото ще си свържеш видеото директно към HeadUnit-a. Важно е да се знае, че HeadUnit-a поддържа само NTSC видео сигнал - т.е. такъв източник трябва да свържеш. Не е нужно да имаш AMI за тези неща доколкото знам - аз лично нямам AMI и всичко работи.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Няма CP аналоговия тв тунер.

Кабели:

-20 пинова букса - от морга, гледах че става и от флопи, ако имаш стар компютър  

- оптичен кабел с букса - от морга или магазин - закрачих я / разклоних ДВД ито

- 2 кабела 3хRCA - редят се на 20 питовата букса - взех от Хит електроникс

- 12v и маса на 20 пиновата - закачих ги за бушониерата отзад в дясно   

- събуждащ кабел наэ20 пиновата -разклоних този за радиото 

- бушон 5А и една кабелна обувка - купих гнездо за бушон и извадих от него

- Факра кабел женско-женско 6 метра е на границата - взех от Хит електроникс

- Чинчове 3хRCA поне 6 метра - мъжко- мъжко - има в Динакорд, но са 2хRCA и трябват два. Аз имах 5.5m и се наложи да го удължат. С евтини кабели има брумове. 

- Чинчове  3хRCA към AV - взех от Викиват

- понижаващ модул от 12v на 5v с букса - взех от 7ми км - не помня как се казва магазина. И него закачих с бушон 5А за бушониерата отзад в дясно

- 10 метра кабел захранващ 2х0.5мм - взех от Бриколаж.

Май е това.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарядно два ампера за телефон върши прфектна работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това H96 max е феноменален боклук.

Не знам защо се хлъзнах и не си взех MI - то. Ако си слагате андроид бокс си вземете нещо марково - 50 кинта е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото споменах че си трябва box с повече рам за да не цикли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е с 4gb.

Проблемите са:

- Дистанционното е с обхват до 2 педи.

- Често се рестартира без причина.

- Много грее.

- Качих Андроид 10 ( има официален) и мирорлинка на galaxy s9 с андроид 10 тръгна, но и звука и картината насичат. Освен това върви само ако е свързан с домашната ми мрежа (в гаража) още не съм открил приложение с което да тръгва през хот спот.

На практика през хот спот мога единствено да каствам тубата и да му дам интернет. Като включа Smart view се изключва hotspot -а.

- няма инсталирана програма тип airscreen, а всички които намирам са платени или с ужасно много реклами.

- качих cetus нещо си дистанционно за да го управлявам през телефона, но бутона ОК не работи.

- като стартирам колата се рестартира бокса и чакам 5мин да тръгне и не помни какво е правил преди това.

В момента освен да гледам клипчета  от тубата не ми върши никаква друга работа.

Ще търся друг тип устройство - андроид боксовете според мен са за телевизори и не стават за автомобили.

Shadow M ако желае нека сподели какви са възможностите на Amazon fire stick-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гледай Fire стика да не е първо поколение, че са супер бавни. Търси второ или 4К.  Второто поколение има 1 GB RAM, 4К има 1,5 GB.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо по същество? Какви са му възможностите ?

Мироррлинк? Гладко ли върви с навигация?

Миракаст?

През hotspot стават ли горните две?

Дистанционното хваща ли до багажника и необходимо ли е?

Иска ли hdmi to rca конвертор?

Рестартира ли се като стартираш колата ?

Колко време зарежда ?

Ако е като бокса не виждам смисъл да сменя един боклук с друг.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дистанционно е wifi [emoji57]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

мирор става [emoji57] ако не се справиш с настройките ела

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, zdrash написа:

Гладко ли върви с навигация?

 

Каква навигация? Нямаш GPS на Fire стика. Нямаш и USB порт да му забиеш външен GPS.

 

преди 40 минути, zdrash написа:

Иска ли hdmi to rca конвертор?

Рестартира ли се като стартираш колата ?

 

Да и да.

 

преди 40 минути, zdrash написа:

Колко време зарежда ?

 

Виж ги в Тубата - около минута.

 

Колега, виждам какво искаш, но няма как да сглобиш от парчета това което китайците предлагат в едно цяло.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чрез мирор може да се ползва навигация, може да имаш USB с преходник

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

рестартиране то зависи как го вържеш, дали на терминал 15 или 30 [emoji57]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което се надявам да постигна го имам вкъщи - телефон Самсунг и смарт тв Самсунг - телевизора зарежда за секунди и каквото се вижда на телефона това се вижда и на телевизора и не ми трябва дистанционно. В сравнение с вкъщи на схемата в колата и липсва само рутер и разбира се бокса се оказа боклук в сравнение с телевизора. Навигацията ако не е в телефона не ми върши работа.

Захранването го взех от шината с бушона на dvd- то ( там няма други, празно е и видях руснаците там да го закачат), за съжаление съм доста бос по тоците и не знам какво е и къде е терминал 15.

Ще помъча още малко бокса и ще дойда да инсталираш един стик, ако ти е възможно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерил ли си колко ток харчи заедно с 12 волтовия DC-DC конвертор когато е влезе в стендбай? Защото ако е повече от 200 mA не е добра идея да го вързваш на терминал 30, тъй като ще изтощава акумулатора.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Консумация в режим на празен ход
(режим, без товар в изхода)

6.8mA (Uin=12V), 4.0мА (Uin > 30V)

това дават за понижаващия  модул.

Бокса го изключвам като не го ползвам.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без товар DC-DC конвертора не е проблем, 7 mA са нищо.

 

Обаче ако искаш FireStick-a де е включен през него на Терминал 30 (постоянно 12V, даже и когато колата не е на контакт) за да не се ботва всеки път като палиш, трябва да измерите колко ток ще дърпа натоварен с FireStick-a в стенд-бай режим.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тук добавих два бушона по 5А за тв тунера и понижаващия модул. Третия и единствен бушон е за dvd навигацията заводски.

20200624_191331.jpg

 

С фактори ресет криво ляво закрепи. С android box remote тръгна дистанционно през wifi. Casta става само с airscreen. 

За да е ОК всичко трябва втори телефон на който се пуска hotspot и бокса и другия телефон се закачат за него. Тъпа работа ... 

 

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кастваш един дивайс към същия дивайс за който си закачен за тетеринг е възможно, но хич не е толкова лесно. Иначе с още един телефон става лесно.

 

Но защо ти е нужно това? След като си подкарал Андроид бокса, можеш да си инсталираш на него всички приложения които използваш и през телефона: YouTube, Spotify и т.н. Само навигацията е проблем защото нямаш GPS, но имаш пък свободен USB порт на който можеш да сложиш външен GPS, така че и навигация да подкараш от бокса, която може да върви с часове, без притеснения че ще ти изтощи батерията на телефона. Виж тук: цък!

 

Дистанционното пък можеш да замениш със Bluetooth клавиатурка, като тези: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

малко развитие

- с новия акумулатор вече не се рестартира андроид бокса при палене.

- пуснаха ъпдейт на андроид 10 и сега всичко работи без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

някой знае ли за какво са тези долните букси - мисля са двойна факра - на аналогов тв тунер?

до сега не съм виждал закачено нещо на тях?

 

audi-tv-tuner.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...