Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

сложих тв тунерът. Добавих го в can install list. Виждам го през vcds, като отида на cd/tv sources, си виждам само CD? Няма ги av1 и av2? Рестартирах MMI, нищо.

Помощ?

п.п. влизам в тв тунерът, виждам грешките, че ги няма антените, това ме кара да мисля, че си е вързан добре. Очевидно и оптиката работи. Нямам вързано нищо на av 1 и 2 към момента.

Струва ми се, че headunit не знае за tv tuner или някой друг модул. Гледах и в зеленото меню, но не открих нещо подходящо за цъкане...

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали си добавил правилния тв тунер. Нали са 3 вида.

Пише че ако can getaway е по-стар от 4LO 907 468 B OR 4EO 907 468 G OR H не тръгва тв тунера  - дано не е това.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам, най-вероятно ще е стара версия на can gateway при мен...

Може ли да помоля колегите, които имат аналогов TV Tuner, да си видят някъде из логовете какъв HW и SW им е can gateway - module 19

Моят can gateway e следният, но не се появиха автоматично tv, av1, av2 след успешен монтаж на tv tuner-а, когато натисна на CD/TV --> и горе дясно Sources. 

Странното е, че отивам в CAN Gateway и успявам да добавя TV tuner като инсталиран. Влизам в модул tv-tuner, чета грешки кодирам, значи той си работи.

Address 19: CAN Gateway        Labels: 4F0-910-468.clb
   Part No SW: 4F0 910 468 A    HW: 4F0 907 468 B

На колегата zdrash са се появили самички sources av1, av2, но неговият can gate е добра и по-нова версия: 4LO907468B HW

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дойде с 0001001 - не тръгваше - задни монитори, седан и централна Европа

направих го 0000001 - без задни монитори, седан и ентрална Европа

както и 0000018 - за източна Европа, но не е от това.

 

Coding
000?xxx: Rear-Seat-Entertainment (Active/Passive-Mode) 0 = Passiv (without RSE or with passive RSE) 1 = Active (with active RSE) With Rear-Seat-Entertainment that does use the TV-Tuner as Source
000x?xx: Model (Antenna) 0 = Audi A6 (4F2 - Sedan) / Audi A8 (4E) 3 = Audi A6 (4F5 - Avant/Wagon) / Audi Q7 (4L)
000xx??: Country 01 = Central Europe (PAL B/G) 02 = Italy (PAL B/G)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скритото червено меню може да се прочете информацията за всички инсталирани модули sw, hw, версии някакви и дата на която е излязъл софта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се, когато сложа fbas headunit-а да тръгне.

Ако не тръгне и тогава:

1. може тв тунерът да е прецакан ( да не презентира по оптиката - tv, av1 & av2, макар че и това е малко вероятно, щом си работи, може да се кодира и да се чете, както и тестове му пускам. 

2. най-вероятно проблемът ще се окаже в can gateway. Днес си играх с всичко възможно, но без успех. Най-странно ми е, че поддържа и може да се избира TV Tuner като модул, но пък нямам за RVC модул - задна камера в гейта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO  Пусни AV1 и AV2 през зеленото меню, рестартирай MMI и ще ти излезне като допълнителен източник в CD -> Sources

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опцията е какво да показва в менюто - не помня как ѝ беше точното наименование (може би AV). Просто влизаш в зеленото меню и трябва да сложиш отметка в квадратчето с опцията за AV за да я показва и след това да рестартираш MMI с 3-те бутона. Това за MMI 2G High, но не би трябвало да има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с MMI 2G High, но не откривам нито една близка такава опция, вчера рових къде ли не. Реално това зелено меню и опциите в MMI - кои са налични, са същите като през VCDS да се влезе в Control Head (Headunit-а) , отиде се на Adaptation и там има Installation/Menu List I, II, III и advanced options. Във всяко едно от тези 4 под-менюта има различна група от опции, които могат да бъдат селектирани да бъдат видими в MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така си изкарах AV входовете навремето, просто не помня как точно се казваше опцията. Другото е да не е кодиран правилно самия ТВ-тунер и затова да не излизат :nixweiss: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тунерът го кодирах правилно, дойде като да имам дисплей в подглавниците, махнах ги, кодиран е за A6 седан и другото е в кой регион е, но това не му пречи, иначе сложих източна Европа. 

Ако можеш днес като си в колата да разгледаш зеленото меню набързо, ако се сетиш какво е било, ще съм благодарен.

Аз започвам да си мисля, че ТВ тунерът не изпраща сигнали за AV1 и AV2 и не ги презентира по оптичния кръг. Иначе в обратната посока работи и мога да му правя диагностика, кодирам и чета...Може да е дефектен модулът...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, TUNER със сигурност го виждам, вътре влизах онзи ден, но ми се стори, че е повече за радиото :)

Аз мислих, че визирате в DIAG подменюто APK 00x01 blah blah и опциите в MMI какво е инсталирано и какво не, там го нямам като опция, поне не намирам такава.

Headunit ми е: Address 07: Control Head SW: 4F1 910 732 D HW: 4E0 035 729

А TV Tuner: Address 57: TV Tuner SW: 4E0 910 146 G HW: 4E0 919 146 H12 0300   Coding: 0000018

1.jpg.a66dd55e479db274e56491e87ce7c7d1.jpg2.jpg.24d21fe33aa01f01ad50fbc90931e080.jpg3.jpg.94b7165ebbb1ae9c02d902e45520b3f0.jpg4.jpg.2d533399ce9459788dd63dabc93e7adb.jpg5.jpg.64c25b9e79bf197a3e47dd2a070fe4bb.jpg

 

В Tuner намирам това, че има:

TUNER:

Tuner Settings
Tuner Pl-Codes anzeigen
Show TIM length
Tuner SBC Mode
Tuner RText Speed Limit
DAB
DAB DynamicRangeCtrl
Show DAB Quality Level
DAB ClearLearn active
DAB – Show full labels
FM InputGainOffset
DAB InputGainOffset
DVBT – Full Screen Timer
Tuner Device Info
Название станции – Информация RDS
TP
Freq
Strg
QualRegion Code Settings
DAB Tuner Quality
EID
SID
Sync
Freq
FIC
MSC
EECC
SCID
Mute
Label
Qual
DAB Tuner Pl-list
DAB BER Test Mode
DAB – Factory settings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да го мисля, явно ТВ тунерът е прецакан и не презентира по оптиката, че вървят TV, AV1 и AV2...

Странното за мен е, че мога да го кодирам и чета, срещал съм прецакани тунери, до които въобще няма връзка.

Ще търся друг...поне са евтини вече и нямат CP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво е предимството пред аналоговия? Знам, че хибридния има освен AV INs и един AV out, който може да се сплитне към подглавниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-голямото е че даже и да не стане това което се опитваш на направиш, поне ще си имаш една яка работеща екстра - телевизия в колата с десетина канала. (Повече от 40 когато отскачаш до Гърция.) Има и други предимства, например можеш да му подадеш звук и картина която да се появява на отделен канал все едно че е ефирна телевизия през DVB-T модулатор като този: цък! 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хибридите за 2g не са ли само mpeg2? Ефирната тв  е mpeg4 -няма да стане.

А трябва и антени да се монтират.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO Отиди на DIAG SETTINGS -> APK 0x01,0x0B,0x0C -> STEREO AUX IN и му сложи отметка. След това избери Accept Changes и излез изцяло от зеленото меню. След това рестартирай с трите бутона MMI и би трябвало да излезне като опция в:

CD -> SOURCES

CD

TV

AV1

AV2

Не може да е дефектен ТВ тунера, доколкото знам всички аналогови имат 2-та входа, просто трябва да се разрешат с кодиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще го пробвам това и ще пиша. 
Ще го извадя тв тунерът, подам ток без да е включен в оптиката - трябва да мига от едната му страна оптиката - да се опитва да предава. Може би това не му работи.

Иначе приема кодиране и четене, т.е. към него по оптиката...странно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе на снимките верно не ти е отметнат AUX IN. Дано да е това.

Подкарвай го да слагаме камери :)

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...