Jump to content

Проблем с климатика A3 8p 2.0 BKD


astonix

Recommended Posts

Здравейте колеги,
сравнително нов съм във форума и не успях да намеря подобна тема с този проблем или решението му. Ако има такава, моля да я споделите и съответно махнете моята тема.

От както имам колата климатика не е работел. Преди време само го бяха измерили за налягане и съответно нямаше. Сега смених компресора, системата държи налягане от 8-9, надухме я на 14.5 бара с азот и не изпуска. Съответно след това напълнихме около 200гр. фреон но компресора така и не тръгва. При замерване на конектора към компресора - при изключване на ECON пуска 13.. волта и след около 5-6 секунди сваля на 8-9волта. На VCDS показва че към компресора отиват 0.032 А и като минимални за работа 0.05А. На колегата от когото свалихме компресора изкарва от сорта на 0.600А, а и точно защото свалихме компресора от него не смятам че е този клапан(N280). Съмнявах се дали не е слаба маса към буксата, защото това прочетох в чуждестранни форуми, но и не измерих на ампераж а само волтажа, като плюса беше в буксата а маса директно от акумулатора - тогава отново от 13 пада на 8-9 волта. Някакви идеи? И ако може някой да спомене(тагне) bsdnikolv, понеже съм чел негови теми и явно знае за електрониката на тази кола. 
Благодаря предварително!

bsdnikolov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...