Jump to content

АUDI A3 1.8T 150 QUATTRO 2002г. Мнение и съвет


Recommended Posts

Не е и като да се прави турбина всяка седмица. Моята (1.9 TDI 110 к.с.) я имах 5 години и 80 хиляди километра - в началото като я взех изчистихме геометрията и чак края на 2019 се наложи пак, но имаше нужда и от рециклиране на турбина освен чистене. Това време не мисля, че е чак толкова малко, при положение, че предимно градско и съм я карал доста спокойно - до 2000 оборота и не съм я натискал зверската на всеки светофар и след всеки завой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 1 час, manchorov написа:

Атмосверното 1.8 пък как го препоръчвате не знам.

И кое ти е толкова странно, че се препоръчва атмосФерния 1.8? Ако е просто за придвижване от точка А до точка Б и не се търси нищо друго като динамика и т.н. си е перфектен мотор, който ще надживее другите два споменати многократно поради простата причина, че няма сила дори да се счупи :nixweiss: Друг + е че липсват скъпи възли и агрегати като турбо, демпферен маховик (не че и при другите не може да се излекува това...) и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Веси Маджарова написа:

като майка с дете със сигурност ще ми е по удобна

А3 не ми се струва най подходящата в тази ситуация, според мен. Но вкусове разни....

Лошото е, че и откъм А4 избора е оскъден, сега загледах. Там получаваш и малко по-ново поколение двигател 1.8 турбо. Лошото е, че са търсени и си държат цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 2 часа, Prokopi90 написа:

А3 не ми се струва най подходящата в тази ситуация, според мен. Но вкусове разни....

Лошото е, че и откъм А4 избора е оскъден, сега загледах. Там получаваш и малко по-ново поколение двигател 1.8 турбо. Лошото е, че са търсени и си държат цена.

А като модел какво да гледам, бихте ли ми препоръчали? Може и да не е комби, а да е седан

Редактирано от Веси Маджарова
Допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявата е заминала, не е зле да сложите в коментарите и бюджет, ако назад не присъства.
Иначе комби за шофьор с един пасажер ми е доста странно и излишно. Такава е моята камбанария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Бюджета е до 5000лв. Ами аз се насочих към по-голяма кола, комби или седан, понеже като тръгна да излизам с детето, доста неща се товарят в колата, то не са колела, тротинетки и тн., за което до този момент ми е трудно с превозването със сегашната кола, която е хечбек... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седаните не товарят много повече обемен багаж от хечбег... даже често и по-малко, защото резервната гума изяжда част от дълбочината на багажника (при А4 Б5 седан е направо малък багажника)

 

Ако превозването на багаж се превръща в основен приоритет, тогава си трябва авант (или комби както го наричат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Веси Маджарова написа:

Бюджета е до 5000лв. Ами аз се насочих към по-голяма кола, комби или седан, понеже като тръгна да излизам с детето, доста неща се товарят в колата, то не са колела, тротинетки и тн., за което до този момент ми е трудно с превозването със сегашната кола, която е хечбек... 

5000 със всичко или само колата .... защото може да е нов внос и там само регистрацията е 600 лева... отделно обслужване, предполагам гуми също и ако има някоя дреболия за оправяне(тази е еластична цена много). Отделно газ още 1000 лева... ей такива цифри се въртят като добавка , да си знаете 

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Prokopi90 написа:

5000 със всичко или само колата ....

Еее, само колата, но няма да върна и такава със всичко за 5000лв 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желани коли са и затова държат цена.... защото:

Са сравнително удобни, здрави са като цяло, ако не са били занемарени, но дори и тогава, просто бюджета набъбва от смяна на износени части,карат се приятно защото са с многораменно окачване и са стабилни и за магистрала, обезшумени са добре и вътре е комфортно,стават безпроблемно за газ (последните такива) и са достатъчно познати на майсторите. Това е единственият бензинов мотор,който става на тази кола, даже и на следващия фейслифт. Ако разгледате ще видите ,че същата кола с 1.6/2.0 може да я купите за половината пари на това.... просто тази моторизация си държи цена, но е и най разумната за покупка.

За тази цена може да се вземе по нова кола значително но тя ще е в ниският клас и ще си е варелче,не,че тази е някаква извънземна 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, gPaunov написа:

Всъщност са доста неприятни за каране с такава турбо дупка при градско шофиране и държейки високи обороти при извънградско. 

Разбира се , новият душегуб е къде къде, особено за градско ;) харчи само 15 в София .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, gPaunov said:

Всъщност са доста неприятни за каране с такава турбо дупка при градско шофиране и държейки високи обороти при извънградско. 

Хем турбо дупка, хем къса кутия .....сигурно и коронавирус разнасят тия ментета

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, robobug написа:

Хем турбо дупка, хем къса кутия .....сигурно и коронавирус разнасят тия ментета

и 5G 🤣 
Само разбиратели :))) ама да не започваме с форумните глупости, че ще заключат темата на на жената а не е това целта.

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, gPaunov said:

Всъщност са доста неприятни за каране с такава турбо дупка при градско шофиране и държейки високи обороти при извънградско. 

Автомобила е за жена с дете.

Какви дупки какви 5лв?

Сигурен съм, че караш нещо без дупки и с ниски обороти извтнградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каза че е на 220 000км, но със сигурност е на повече, писал е 3200лв, като ходя да я гледам, ще искам да ми свали евентуално ако я харесам, не знам.... Затова пиша тук, за съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се вижда малко сбирток :))) ненам... отвън е горе долу добре, сложИл е китайски фарчета и джанси и воланче .... 

Едно ще ти кажа, НЕ БЪРЗАЙ, колите няма да се свършат... на зор ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На зор, не бих казала, но съм без кола в момента. Имам търпението да чакам и гледам разбира се, все пак ми се иска да намеря нещо читаво, за да не се вайкам след това и да седи по сервизи колата...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал двуврата кола, камо ли пък с дете! A3-ката е перфектна за да идете с гаджето на море или да си прекараш новата пералня, но не и да возиш малко дете и багажериите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разход, може ли да ми кажете колко ще е, знам че е от значение как се кара. Казаха ми че ще ми дава 11/12 на 100? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...