Jump to content

АUDI A3 1.8T 150 QUATTRO 2002г. Мнение и съвет


Recommended Posts

9 hours ago, gPaunov said:

За градско каране е създаден 1.8, без турбо, който е по-надежден, евтин и подходящ за малка кола. Моторът с турбо е лагав и неприятен, особено при движение в задръстване. Колата изобщо не е тиха, особено А3 и разхода е прекалено висок, за слабия вървеж.

Никой не твърди, че колата е тиха, а само че е по-тиха от всеки дизел и не е по-шумна от подобен бензин на друга марка.

Атмосферният мотор е по-шумен....аз лично не знам мотори на еднаква база да имат по-тих атмосферен вариант....може би защото в света не съществува такова животно.

Разходът може да е висок, но в никакъв случай не е 15....освен, ако няма повреда.

Атмосферният вариант не е по-евтин за поддръжка....освен ако не го караме във вариант около 90-100кс ....и ако не се чувстваме на далавера, че караме с евтина спирачна система от Голф3.....а поради по-слабата спирачна система и липсата на мощност може да го караме и с по-евтини гуми.....както и с по-евтино масло....както и с по-евтина газова/или по-евтин бензин.....

Пак не разбрах как един мотор хем с къса кутия, хем е лагав....хем е изправен.....едно от трите не е вярно :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, 

Днес ми предложиха Audi a3 1.9 TDI 130кс. (малко била чипосана и е около 170кс.) 2002г. Фейслифтова 2/3 врати, със 6 скорости, цена 4200лв. Прилагам единствена снимка, която имам. И примерен линк, като тази която ми предлагат. Пример: https://mobile.bg/11587558973332119

Screenshot_20200527_004232.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се спря с тези дизели :)
Както си решиш ..... 

Пак да преговорим- малка кола, хечбек с ДВЕ врати и дизел
Препоръката на повечето колеги вкл. и аз  за жена с дете по-голяма и удобна кола, с ЧЕТРИ врати и бензин....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, mizantrol написа:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11590567732199450&slink=fkadn4 

и да се приключва. Това е оптималния вариант.

 

Малко и иска.

15к е минимума за този прекрасен автомобил с ретро дизайн от началото на милениума. :hilezh:

 

Кви са тея олигофрени батко, за по 10к лв има сто пъти по-добри коли, а по тоя умрял тръц продължават да припадат щото можел да гори 10/100 газ. :lol:

Бих добавил само че приятел си купи абсолютно същата като тая за 8800 през 2013та, швейцарка, на 160 хил км. :lol:  

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, quаttro написа:

абсолютно същата като тая за 8800 през 2013та, швейцарка, на 160 хил км

Да де, ама тогава имаше предлагане... а сега няма... Парите наистина са много , морално погледнато,прекаляват с тия цени.

За дизайна съм съгласен, стари са си... 
Ама я да ги видим тея "сто пъти по добри коли за 10000 лева" , които вървят нормално, имат запас от мощност с потенциал за леко евтино засилване,4х4,стават за газчица,имат екстри, здрави са ,дават комфорт и имат глезотии на фона на този разход ?
Дай една такава, еквивалент на Б7 еслайн с този мотор и куатро, пусни я тук?

@Веси Маджарова

 

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...