Jump to content

Ауди а6 2.4 177 к.с


kiricha1

Recommended Posts

Колеги сменям двигател на ауди а6 2.4 бензин 177 к с код на двигателя BDW с верига . Намерих двигател който ми казват че е същия само че е 170 к.с. И ми казват че няма да имам проблем ако го взема и разликата била само в електрониката. Та въпроса ми е дали наистина само взимам новия двигател и го пускам или трябва да сменям и компютър и други неща!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4 V6 170 к.с. е на постария модел А6 С5. Той е с ремък и код на двигателя BDV. В А6 4F двигателя със 170 к.с.  е четири цилиндров. И в двата случая мисля, че не е добра идея. Не съм монтьор, но при BDV ангренажният механизъм е отпред, а при BDW доколкото знам е към купето. За насаждане на четири цилиндров двигател на мястото на шест е процедура с неясен краен резултат. И в двата случая обаче съм сигурен, че нещата няма да са само до смяна на компютър. Все пак няма невъзможни неща, но според мен си търси ДВГ с код BDW, какъвто е старият. Мисля, че се опитват просто да ти продадат двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ясно. Благодаря много за разяснението.Вече съм наясно точно какво да правя. 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моля за съвет намерих двигател който е същият код като моя но колата е автоматик а моята е ръчна кутия. Ще имам ли проблем ако взема двигател от кола с автоматична кутия и го сложа на моята която е ръчка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BDW е шест цилиндров мотор с алуминиев блок.4F    .BDV е шест цилиндров мотор с чугунен блок С5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...