Jump to content

A4 B9 Virtual Cockpit retrofit


Pumpel

Recommended Posts

Гадно - и VAG-COM не казва. Пробвай да отстраниш другите грешки. Започни с тази в огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Всичките други грешки си ги имаше и преди да сменя таблото. За това предполагам, че не би трябвало да имат общо. Грешката за огледалото е, че не работи погряването, грешката за буфера е защо съм го махнал и имам усилвател, грешката антенния модул е от както съм взел колата (гаранционно не можеха да го оправят и така си остана).

Все грешки които са си стари и нямащи общо с таблото. Може би трябва да се изчете с друг софтуер...

Лошото е, че сега докато не реша проблема не искам да я карам, че ако прегвъртя 100км таблото ще се заключи и няма да мога да променям някой от параметрите му. Ако пък не, пак ще си връщам класик таблото със стрелкичките.

😂

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, CVT написа:

 

 

 

Баси ужаса - този пич си е сменял gateway модула с по-нов явно.

Е това ако е така, ще ме откаже от цялата галимация. И то за втори и окончателен път. По-добре да сменя колата. 🙂 🙂 🙂

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай го с коя версия го е сменил. Може единствено да е нужен софтуерен ъпдейт (цък!).

Аз бих се допитал до тези пичове (имат Абритес и могат да ти ъпдейтнат гейтуея ако трябва): https://www.keyplus-bg.com/контакти/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах му, но и той не отговаря.

Но и в чуждите форуми и FB групи никой не пише и не казва какъв може да е проблема. Май като цяло няма много хора, които да са го правили - особено виртуалка с малката мултимедия Delphi. Ще търся още информация, пък да видим.

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, този от Сан Диего поне го изчакай да се събуди! :)

 

Мисля че има голям шанс да ти помогне. Малко са хората които питат за проблем и после се сещат да напишат как са го решили.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето последните happy end новини по този проект. След толкова време, проби, кодене, монтажи и демонтажи, вече всичко работи без грешки, с отключени спортни визии и функции.

Оказа се, че таблото e с последния софтуер, който е за А4-ки след 2018-та година. И явно в тях има нещо ново по електрическата система, което в моята кола го няма, а таблото си го чака и дава грешка. Колегата Congo беше така добър да ми разясни всичко това, да ми даунгрейдне софтуера на таблото с една версия надолу и всичко си тръгна без проблем. Сетнахме километрите на колата и всикчо стана както трябва!

Благодаря на всички, които бяха част от този проект и следяха темата. Ето и малко снимки 😎

1.jpg

2.jpg

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен ретрофит.

 

П.П.

Заслужава си да го опишеш систематизирано в едно мнение.

Редактирано от jon_jinas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да стане.  Трябва таблото да е на под 100км., след това се заключва и не може да се променя.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а за сега поне официално никой не е открил начин за връщане пробега назад, може само напред и то става бавно със софтуер които просто симулира движение с максимална скорост. (но няма съмнение, че е въпрос на време :))

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, evg_eni написа:

... а за сега поне официално никой не е открил начин за връщане пробега назад, може само напред и то става бавно със софтуер които просто симулира движение с максимална скорост. (но няма съмнение, че е въпрос на време :))

никой не иска да манипулира пробега,а просто  да се отключи екстрата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, evg_eni написа:

никой не е открил начин

Ватенките отдааавна са превзели и тоя редут. Въпрос на възможности и цели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че до най-много година-две метода ще бъде в публичното пространство (ако вече не е). Един китаец от Канада например го предлага като услуга за $200, като изпраща нужните устройства да си го програмираш сам по пощата срещу депозит: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Колеги, здравейте , на audi a4 b9 2016година с шаси WAUZZZF42GN003732 може ли да се сложи виртуален cockpit? И колко горе долу излиза цената му?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...