Jump to content

Recommended Posts

On ‎4‎/‎13‎/‎2020 at 11:42 PM, P_PETKOV said:

Red Line e с различна формулировка (АМС е повече РАО + естери, RL е обратното - естери + малко РАО) та може би от това идва разликата или пък ако до преди това е карано с хидрокрекинг масла АМСа да е "поизмил" натрупания нагар и RL-a да е почнал на чисто един вид ама ходи разбери :)

 Според мен тук е ключа от бараката. От близо 8 години имам автомобил от конкурентната по задвижване марка :hilezh:. Когато купих колата реших, че ще я карам с Red Line, беше ми препоръчано преди смяната да направя промивка на двигателя. 6 са смените с Red Line като първите 4 години аз използвах активно автомобила след това отиде в ръцете на приятелката. Някъде около 4та година се наложи ревизия на главите ( чайника не е кипвал просто лявата глава протече навън заради близостта и с изпускателния колектор ), при разглобяването се видя, че двигателя е изключително чист.  Последните 2 смени направих с  Amsoil, понеже пробега на автомобила е малък и смяната я правя на годишна база ( автомобила остаря и не си заслужава финансово да се ползва RL, а ми е забранено да го продавам :hilezh: ) Разлика в поведението на двигателя с РЛ и Амс няма. Ползвам Евро серията 5 40 и на двата производителя. Личното ми мнение е, че тези масла си заслужават всяка стотинка.

Редактирано от ivo totev
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivo totev Точно това се и очаква от маслата които са истинска синтетика не само на етикета им да пише ;)

 

Да вярно е, че при нормална експлоатация мотора няма да хвърли кърпата с VW маслото и масовките като Castrol, Motul, Aral, Yacco и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.04.2020 г. at 17:18, LEWLY написа:

@P_PETKOV Даам, попаднах на тема свързана с тоя "Реванол" тук и доста колеги го подкрепиха. Също и в бмв форума го предлагаха на човек в моята ситуация - пак да се чуди със седмици какво да тури на колата си.... А реванола има ли си вносител за България или трябва от Германия да го поръчвам, ако реша да го пробвам? 

Аз карам с Реванола и съмм доволен, тихо работи и засега не го пипа 3.0тди БМК

 

Screenshot_20200418_162207_com.android.chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ravenol VMP 5W30 е много добро масло и е истинска пълна синтетика. За всеки,  който гледа в перспектива - за черния петък миналата година ato24.de и ravenol-shop.de го предлагаха 8литра за 50 евро, което е изключителна промоция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радостно е, че все повече хора обръщат внимание на маслото и не се занимават с VW и разните ширпотреба масла с лъскави опаковки и "чудна" хидрокрекинг псевдо синтетика :zustimm:

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вярно ли в това, което прочетох, че е "minimal performance"? Или просто са някакви глупости? И всички ли масла на "RAVENOL", които ги гледам в немския сайт стават или само VMP се препоръчва? 

Редактирано от LEWLY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са всички понеже равенол имат и хидрокрек масла. Това за minimal performance къде го пише може ли линк?

 

По скоро кажи между кои точно масла се колебаеш имаш ли дпф... Пробва ли селектора за масла в сайта на равенол? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е било за друго масло, извинявам се! Колебая се между RSP или VMP. Колата фабрично е с дпф, обаче е моят е махнат. RSP е със спецификация 502/505, което е за бензинови и не върши работа...

Редактирано от LEWLY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай бухай RSP-то ;)

Едва ли ще усетиш разлика между VMP-то и RSP-то.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се говори активно за масло.

Решил съм да слагам Равенол на 100%.

Ще помоля обаче, някой от запознатите колеги да ми помогне с точното масло Равенол за моята кола.

Колата е А6, 2006г. ASB мотор, с наличен ДПФ, и автомат.

Моля, дайте един линк, кой от всичките Равенол-и е най-подходящ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VMP покрива 504/507 нормите параметрите са много добри: ниска изпаряемост, висок HTHS като цяло за масло покриващо ваг нормите е с чудесни параметри.

Иначе в сайта на равенол си има селектор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV  Малко встрани от темата, ама ... така и така се загорорихме за масла ...

Един колега искаше да прави промивка на мотора на колата си - дизел, друга марка. Казах му да пробва на АМС добавката за флъш. Сподели вчера, че било излязло много мизерия.

Да доуточня, че добавката е Solvent free, щото иначе - проблем ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този флъш ли иде реч: Engine and Transmission Flush

Напълно нормално е да излече някаква гмеч ако мотора е каран с хидрокрек (без значние дали е било прехваленото VW масло или някакво друго от ширпотребата) и сменяно по лонглайф ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат в Германия е задължително на всяко масло което е Хидрокрек да го пише на етикета.Castrol-a ,който взимам от там си пише на него HC-Synthese,а съм виждал същия EDGE 5W30, но на него пише VOLLSYNTHESE.Мисълта ми е,че масло изглеждащо на пръв поглед абсолютно еднакво, може да е абсолютно различно ,и да се различава само по някви скрити съкращения на етикета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е за Германия. Кастрола е маслото което не можеш да му хванеш края какво точно е в тубата е понеже за разлини държави/региони правят различни масла ... накратко типичен шит, но масово хората си мислят, че кастрола е истината.

 

@royce Amsoil Engine and Transmission Flush e един от топ флъшовете, другата мание е на Lubegard, Archoil също имат флъшове като единият е за директно приложение преди смяна на маслото, а с другият се кара известно време и после се сменя маслото ;)

 

Долу горе това са едни от най-добрите флъшове и да ако нямате желание за непредвидени драми не наливайте разни незнайни магии обещаващи чудеса.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.04.2020 г. at 14:06, LEWLY написа:

А вярно ли в това, което прочетох, че е "minimal performance"? Или просто са някакви глупости? И всички ли масла на "RAVENOL", които ги гледам в немския сайт стават или само VMP се препоръчва? 

Аз съм с RSP на  БМК и за сега, всичко е ок, работи тихо не го харчи(за сега 3500км) .Ако си дпф, мисля VMP е по-правилното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Преди 11 часа, OvivO написа:

според мен на ръчна, ако нямаш никакви проблеми - на студено да се движи трудно лоста и други такива, не я пипай.

 

Може и някакво самоубеждение да е, ама имам чувството, че може една идея по-леко да влизат скоростите при превключване. Ще се почудя още малко и ще видим.

 

Преди 10 часа, P_PETKOV написа:

@kazichene Ако решиш да го сменяш ето ти едно читаво масло: https://www.ravenol.de/en/application-area/trucks/ravenol-vsg-sae-75w-90/

 

Благодаря за препоръката. Гледам напоследък хубави отзиви за тази марка във форума, мисля да се пробвам и аз. Преди карах с оригинално 5w30, от 2 смени насам съм с Bardahl, но при следващата смяна мисля да мина на Ravenol, след кратко и определено недостатъчно търсене на бая места в БГ се предлага, ама кое е истинско и кое не - не знам. От къде мога да си взема оригинален Ravenol, че малко ударих на камък с търсенето (малко off topic, извинете)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kazichene ato24.de ravenol-shop.de са 100% сигурни от първите съм пазарил няколко пъти. Над определена стойност доставката е безплатна.

Bardahl до колкото съм ровил е реално Wolf т.е. нищо специално.

 

cario.bg са официален вносител на Ravenol за България. Дали има и други :nixweiss:

 

Тук: https://my.ravenol.com/en/check-your-code може да се проверява всяка туба на равенол дали е оригинална ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Почти ми е време да сменям масло на колата, OEM маслото на VW го смениха а и все повече хора ми обясняват, че е лайно.

Днес един приятел ми похвали някакво масло - Ravenol, потърсих информация за него, но като изключим няколко клипа на един румънец, който върти с една дрелка половин час няма кой знае какво. 

Някой с наблюдения за това масло?

Препоръки за друго масло ако имате пак са добре дошли.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...