Jump to content

Recommended Posts

Спрете се с това да определяте едно масло спрямо шума на мотора. 

 

@sers С кой точно равенол и за какъв мотор? 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое масло 5w40 на Ravenol е най-добро за Audi A3 1.8 125 AGN '98? По каталога от сайта им ми излизат 5 различни вида - VST, HST, VSI, VMO и HCS? Не съм сигурен кое да избера. 🤨

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@STRSHR  VSI и VST ....маслата им на Равенол са добри ,но и цената им по-висока ....хубавото при тях е ,че се правят в Германия само и имат една от най-високите защити срещу фалшификати.Аз съм с Fuchs GT1 5W40 в момента ,също добър продукт .За следващата смяна съм взел VSI на Равенол .Петров хубаво ти е подсказал смяна на 7-8000 при преобладаващ градски пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 2500км карам с VST 5W40  взето от една обща поръчка. Драми няма, сега ще видя колко ще изгори. С bardahl-a Беше горнало половин кило за 5к км :) 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Drone  Половин литър за 5000 км може да се смята за нормален разход особенно ако обичаш да даваш повечко газ на автомобила от аватара ти.Равенола може и да не изгори и грам ,всичко зависи от изпареямостта на маслото .Сменяй го на 7-8 000 и няма да имаш грижи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах на Мотул за последната ми смяна,голям боклук ще излезе,двоен разход на масло спрямо Равенол ВМП

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново Мотул маслата имат шарени етикети и синтетичното в нях приключва до там.

Айде мега ултра гига уникалното им 300V  последно като гледам има до 30-40% синтетика ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.04.2022 г. at 15:36, Ивайло Димов написа:

маслата им на Равенол са добри ,но и цената им по-висока 

 

Това с цените е доста относително, на фона на останалите масовки бох казъл, че Равенол имат доста добри цени.

VST 5w40 и VMP 5w30 са около 10 Евракис литъра за туби от 5 литра.

 

Ся вярно, че има масла за под 10лв литъра ... ама дето се казва всеки сам си преценя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно ,а и на фона на останалите базирани на PAO масла ............Равенол има по-ниски цени .Лично за мен са едни от най-добрите в съотношение цена-качество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз затова спрях да ползвам Равенол-а, бях с VST 5w40 и мотора работеше някак по-твърдо с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sweep В момента съм с Мотул и мога да кажа,че няма да повторя.Даже приятелите ме питат,защо ми работи по-грубо и шумно колата.Отделно разхода на масло се увеличи доста.От Равенол ВМП бях доста по-доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се, че качествата на Равенола пред Мотула с сериозни. Но на какво се дължи повишеното ниво на шума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки производител на масла слага различни видове присадки. Които разбира се струват едни пари. В случая Мотул/равенол може би първите са сложили малко модификатор за триене, докато равенол са заложили на РАО база и по-малко модификатор на триенето. Или поне това е моето виждане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.05.2022 г. at 13:01, OvivO написа:

няколко колеги споделят, че с Motul им работи по-тихо двигателя спрямо Ravenol VMP. Странно, че само един казва наобратно :)

За VMP не мога да споделя…но Мотул 8300 спрямо рЕванол VST мога да кажа,че рИванола не го е барнало вече втора смяна…и до 15К се държи супер :) хем по-държи маслото,хем е по-тих мотореца…2 смени имам с мотула и две с рИваноля…сега ми предстои 3-та и не смятам да променям докато не остана недоволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Принципно равенол си имат селектор на масла иначе VMP 5w30 като предполагам, че иде реч за 4G.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проблем ли ще е на  VST-то да му ръгна и една добавка Bardahl Turbo Protect 🤔😀 да стане хубав бъркоч

Редактирано от No#name
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...