Jump to content

Recommended Posts

Преди 8 часа, mhi406vt написа:

Затова ми е странно, как така сме без дпф, а по спецификация е за такава с дпф.

Благодарско.

Ами как, бухат го да върви ЛЛ3 5/30 и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Audi V6 написа:

Това важи ли за 3.0 тди

Маслата за ДПФ колите са направени за екология и да пазят ДПФ филтъра, а не мотора.
Спецификацията 504/507 е съобразена с Екологията.
Махаш ДПФ и бухаш спокойно 5/40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах на темата . Ами тези дето държим ДПФ-а да е там, че има шамари без него ... 

Да не съм напълно офф , чакам всеки момент да ми дойде и моето от ато24 ( този път оттам ) принципно пазаря масла от Левойл , но равеньола си го взимам от ато24 . REP SAE 5W-30 съм поръчал за 2.0тди  , нищо, че я няма 50700 спецификацията , и без нея ще върви . Две туби по 4 кила . Мразя да ползвам 5в-30 . Най-добре това тди си е с масло за камион NDT Nord Duty Truck SAE 5W-40 или с RUP Racing UP SAE 5W-40 . Следващият път ще  се взима и такова за лятото. За зимата ще се кара с REP SAE 5W-30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.04.2020 г. at 23:42, P_PETKOV написа:

@stanislav85 За дизел амсойл си имат други масла: това и това ;) 

 

@ники 125кс. Писах вече за едно определено Ravenol VMP 5W30 (има доста добри показатели NOACK 7.2% и HTHS 3.7) разбира се има и други масла, но да кажем, че това с доста добри показатели и също на така на се намира на прилични пари и определено далеч над VW маслата. Интересното при този равенол е, че го дават MID SAPS, а от това което съм намерил за VW стандартите относно 507 стадарта се казва това:

"VW 507.00 Low SAPS oils suitable for Euro 4 engines and almost all VAG diesel engines from 2000 onwards with extended service intervals ..."

 

@royce Red Line e с различна формулировка (АМС е повече РАО + естери, RL е обратното - естери + малко РАО) та може би от това идва разликата или пък ако до преди това е карано с хидрокрекинг масла АМСа да е "поизмил" натрупания нагар и RL-a да е почнал на чисто един вид ама ходи разбери :)

 

 

Понеже и на мен ми предстои смяна на масло да попитам...препоръчвате  Ravenol VMP 5W30...предлагат ми цена за 5л. - 111лв ...според вас добре ли е? До сега две смени направих с Мотул...доволен съм,но мисля да опитам нещо различно и за това се спрях на Реванол-а дето го хвалите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си с дпф, давай смело в VMP. Разбра се, че може и да сложиш още по-висок клас 5w40, но тогава не е ясно какво ще се случва с dpf-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях с ДПФ, но бе отстранен и механично и софтуерно...подходящо ли е VMP-то в моя случай?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RSC 5w40 е манията 😉

 

Относно цените всеки може да ползва гугъл равенол си имат онлайн магазин в немско и там може да се видят цени мени и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 132€ с включена доставка (чиято цена е 21€) до адрес излизат 10л от този сайт дето някой го беше постнал ;) ato24 ;) а тук единственото място дето ми го предложиха...цената беше 200лв за 5л видиш ли защото се водело рацерско 🤣🤣🤣

Иначе мерси за бързия отговор

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@CikataКато направиш поръчка за над 200 евро oт ato24.de доставката е без пари 😉

 

ravenol-shop.de имат безплатна доставка при поръчки над 149.90 евракис ;)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интеркарс имат "богат" избор на масла Равенол,вчера ги гледах :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, P_PETKOV написа:

RSC 5w40 е манията

RCS 5/40 е маслото

Преди 21 часа, Cikata написа:

 132€ с включена доставка (чиято цена е 21€) до адрес излизат 10л от този сайт дето някой го беше постнал ;) ato24 ;) а тук единственото място дето ми го предложиха...цената беше 200лв за 5л видиш ли защото се водело рацерско 🤣🤣🤣

Иначе мерси за бързия отговор

RCS при мен е 338лв цена клиент.
За форуми/групи варира с -20/-25% според това дали ще има и филтри към маслото.
 

Преди 8 часа, P_PETKOV написа:

ravenol-shop.de имат безплатна доставка при поръчки над 149.90 евракис

Да ти кажа, понякога ти се чудя как не ти омръзва да ровиш по цял ден какво ли не и да ръсиш напред назад.Това е и осмовната причина да нямам тема тук. В повече ми идват всякакви философствания.
За какво му е да набива задължителни 300лв масло и да го лашкат от немско, като тук ще го вземе на същата цена, че и по-ниска според зависи и доставката , при мен специално за 12кг пратка е 10,80?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Vmp го взех за 100лв. 5 литра. От Горна Оряховица,с останалите три литра и филтрите излезна 200 и малко лв. с безплатна доставка.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Ц Е Ц О написа:

RCS 5/40 е маслото

RCS при мен е 338лв цена клиент.
За форуми/групи варира с -20/-25% според това дали ще има и филтри към маслото.
 

Да ти кажа, понякога ти се чудя как не ти омръзва да ровиш по цял ден какво ли не и да ръсиш напред назад.Това е и осмовната причина да нямам тема тук. В повече ми идват всякакви философствания.
За какво му е да набива задължителни 300лв масло и да го лашкат от немско, като тук ще го вземе на същата цена, че и по-ниска според зависи и доставката , при мен специално за 12кг пратка е 10,80?
 

 

 

Моя грешка RCS е. За цените просто дадох равенол шопа като ориентир.

Вече кой от къде ще си поръчва и на какви цени няма да коментирам, специално за равенола от където и да го вземе все ще е лашкан от Немско до тук все пак нали там се произвежда (ако нямат завод и някъде другаде де) :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувам масло директно от шопа, по време на черния петък излиза на 1/2 от цената. Сменям 2 пъти годишно, на три коли. Не ми пречи да си го държа в мазето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година помня, че имаше VMP 8 литра за цената на 4.

Е такива промоции не съм виждал да правят Българските търговци ... вече ако нещо съм изпуснал моля за извинение ама лично почти съм спрял да гледам какво се предлага на Българския пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W30 VMP 5  литра -169лв клиент ...и доста надолу за монтьора-Интеркарс

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека си имаме тема за маслата на Ravenol в която може да си обсъждаме кое масло е подходящо за даден мотор.

Също така дали дадено масло на Ravenol е истинска синтетика или полусинтетика под-прикритие.

Може би също така е добра идея да се обменя информация относно промоции на Ravenol .

 

п.с. Държа да отбележа, че аз лично нямам никакъв търговски интерес към която и да е марка масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, шофирам VW с бензинов агрегат, по спецификация му дават да се кара с масло 502 00 или 504 00. От нова в официалния сервиз и слагаха Castrol Magnetic professional oe 5w 40, който отговаря на 502 00. След края на гаранцията минах на Castrol Magnetic 5w 40 ( понеже се кара предимно градско) , купуван е само от официален вносител и изминавам около 4000км. годишно, съответно и смяната е на тези километри. Мотора работи много тихо и безпроблемно. Въпроса ми е, заслужава ли си да ползвам масло, което е истинска синтетика а не хидрокрекинг?

 

П. П. Предварително ви благодаря за отговорите.

 

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...