Jump to content

центровка на гнп. на двигател ААТ


krasko74

Recommended Posts

здр.колеги.сменях ангренажа и ролките .майстора каза че зацепва помпата така че да пали.наистина колата пали от раз.но пуши повече от преди и не може да се изреже двигателя както преди.та се питам дали е направена добре центровката

 

и пуши доста повече

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не добре направена центровка може ли да навреди на двигателя.за втори път свалям главата.първо надуваше..оправиха уж майсторите.след 2000 км .изкриви един клапън и откъсна шпонката на зъбното колело.по ква причина не знам.

предишния майстор с компютър прави центровката.вървеше колата и набираше добре.но пък трудно палеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се повреди не, но може да пали трудно, да не изгаря добре нафтата. 

 

Не е от центровката станалото с клапана, ако това питаш.

Спред мен не са стегнали добре болта на коляновия вал. И е добре да се слага нов болт. Ако е слаган повторно може затова да е отхлабил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

болта беше стегнат здраво.явно главата не е била направена като хората.качвах я на компютър.майстора каза че милиграмите са малко по малко от нормалното.и ми препоръча да не пипа главата на помпата за да не протече евентуално .и да покарам така 2000 км.щото бил нов ремъка и след това да ида  да я настрои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

милиграмите нямат общо с ремъка.

Ако не е пипана главата на помпата и преди е вървяла добре, значи не е от това.

Освен това като са по-малко върви по-добре. Не е лошо да се знае числото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

главата не е пипана 2.7 мисля че беше а е трябвало да беде 3. и нещо.определено работи една идея по шумно двигателя.дали не е че са нови ремъците и ролките не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква разлика не е от 2.7 до 3. Освен това е идеално 2.7.

 

Шумното е от аванса може би. Виж на канал 4 колко градуса  е и колко е авансатова в %, това на добре загрял мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм в час с тия работи.за теста от климатриника сигурно казваш

а и майстора дето првави последния ремонт и центровката каза че помпата имала около сантиметер луфт.някакъв негов колега специалист по помпите му казал че било нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е софтуер за обмен на данни с компютрите в колата.

Без него или друг подобен няма да стане.

 

Онзи дето я прави ползва ли софтуер? Ако не - да знаеш, че не може да я центрова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мислех че за климатроника питаш.от къде да го имам.тоя майстор дето я гледа закачи някакво устройство което му дава данни безжично на лаптоп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това устройство не е ясно дали му дава нужните данни.

А дали той знае какви трябва да са стойностите и къде да ги търси е още по-неясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...