Jump to content

Смяна на джанти - съвет


Recommended Posts

Здравейте ;) Ще се опитам накратко да опиша ситуацията - а6 allroad 2016/модел 17 идва с 255/45/r19 Не съм фен на нископрофилни гуми ( не и за нашите пътища) а и возията ми е по-важна . Понеже джантите ми харесват все пак реших да пробвам да сложа - 255/50/r19 - майсторите вика не е за препоръчване , на твоя отговорност , ще опира при завои , няма такъв размер за Европа ( само не разбрах по принцип ли или зарадо ковид 19) . Та - викам ще сменям джантите . Оригиналните 18 ки са : 8j x 18 ET41 5x112mm 66.5mm , харесах едни но има разминаване - 8.5 j и ET 29 . Та се чудя , мога ли да сложа на тези джанти 235/55/18 (какъвто е оригиналния размер за модела) без да има проблеми ? Благодаря 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти каже със сигурност дали ще има проблем, след като не си със заводските параметри. Според мен няма да има проблем и ще седят красиво в предвид, че са по-изнесени навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Aaccaa said:

Здравейте ;) Ще се опитам накратко да опиша ситуацията - а6 allroad 2016/модел 17 идва с 255/45/r19 Не съм фен на нископрофилни гуми ( не и за нашите пътища) а и возията ми е по-важна . Понеже джантите ми харесват все пак реших да пробвам да сложа - 255/50/r19 - майсторите вика не е за препоръчване , на твоя отговорност , ще опира при завои , няма такъв размер за Европа ( само не разбрах по принцип ли или зарадо ковид 19) . Та - викам ще сменям джантите . Оригиналните 18 ки са : 8j x 18 ET41 5x112mm 66.5mm , харесах едни но има разминаване - 8.5 j и ET 29 . Та се чудя , мога ли да сложа на тези джанти 235/55/18 (какъвто е оригиналния размер за модела) без да има проблеми ? Благодаря 

 

255/45 не е нископрофилна гума,колега.

Освен това,ако сложиш 235/50 на 19-ските си в допустимите граници.Дават минимален размер 235 за 9j джанта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не се изразявам правилно може би :) 19ките отиват в мазата , искам да сложа 18 но  те се различават от тези които са оригинално за модела (офсета е 29 вместо 41) тук гледам един калкулатор - лявата е в момента на колата/ дясната която искам да сложа  https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=255-45-19X8.5ET43&wheel2=235-55-18X8.5ET29&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

tyres.jpg

Редактирано от Aaccaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 36 минути, Aaccaa написа:

... тук гледам един калкулатор...

 

Точно там пише, че колелетата излизат навън с 1.2 см, а и ще има известна промяна в управлението.

На практика нямам идея колко, но аз вероятно не бих рискувал с този офсет. Всеки си решава.

 

allroad_03.thumb.jpg.b980c07b1718dd16cc94a40ecf1df57a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...