Jump to content

Металическо стържене при първо на потегляне


railfan

Recommended Posts

Здравейте, 

От седмица - 2 ми се появи едно металическо пристъргване при потегляне за кратко, но само при първо потегляне след запалване, независимо дали колата е студена или вече загряла. Колата е А4 Б5 комби 1.9 TDI, 110 коня, 96г. Изчетох доста по форумите, най - изпечените идеи в тази насока са за скоростна кутия и блокирал аксиален лагер на съединителя. При мен обаче, скоростите си влизат нормално, мазно, няма притрисане, нито при потегляне, нито при гасене на двигателя и като цяло не забелязвам някаква промяна в поведението на колата, която да е свързана с тази повреда. Няма променя на шума при натиснат или отпуснат съединител. Както казах, появява се еднократно само при първо потегляне, независимо дали потеглям на скорост, или съм я пуснал по инерция без да пипам съединителя дори. Даже на моменти не се появява, но да речем 7/10 случая се чува. Усещам го отпред вляво, като наскоро констатирах, че имам лек ръб по вътрешната страна на спирачния диск(видно от канал), който честно казано не знам откога е там и дали това е проблема. Бихте ли ми дали някакви насоки и идеи откъде другаде може да става това пристъргване? Благодаря предварително.

Редактирано от railfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...