Jump to content

Въпрос за A6 Allroad 3.0 TDi


Recommended Posts

Здравейте колеги,

От 1 месец обмислям да си купя кола. Спрял съм се на Ауди А6 3.0 TDi и на А6 Allroad 3.0 TDi от 2007г. По специално на аллроуда. Знам че 3.0 TDi е доста здрав двигател, но ме интересува потдръжката и колко е голям шанса да го платя двойно ;d. 

https://www.cars.bg/offer/5e68bf2ea189ee1466438315

 

 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шансът е голям да я платиш пак.

Ако я продава първия собственик и може да докаже километрите си струва. Писал е, че може.

Ако повярваш според мен си струва колата.

Тамън е време за повечето проблеми да ги решиш един по 1. За 5г ще платиш още 1 път и да е в добро състояние, без да броим консумативи.

 

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал такава и аз обмислям да минавам на такъв мотор но на тези километри да смениш веригите е почти на 100% сигурно. А и доста проблеми допълнително ще излезнат. Имай предвид,че поне половината ще ги дадеш в първите няколко месеца. Хубави автомобили са но за съжаление са с все още скъпа подръжка. Но пък кеф цена няма.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е карана в БГ и не са сменяни, гаранция са за смяна. Карана е в софия, което значи много градско.

Значи и дпф-а е за смяна най-вероятно.

 

Най-добре вземи някаква сервизна история и като се види какво е сменяно, може да се окаже, че някои проблеми са решени вече. Което е даже по-добрия вариант.

 

Това не значи, че не си струва колата. Едва ли да намериш на тези години в по-добро състояние. Само трябва да решиш дали ти се дават толкова пари и нерви за ремонти.

Ако трябваше да купувам тази щеше да ме привлече сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че е със софийска регистрация не е гаранция,че е карана много градско. Моята я за 6 месеца има завъртяни 15000 км от които 13000 са извън града. За тези пари е перфектна. Дори и да се наложи да смени вериги,дпф и други допълнителни ремонти ще даде още 5к но ще има изряден технически автомобил. Друг е въпроса дали му се дават тези пари и дали така нарасналата сума си заслужава за 13 годишен автомобил. В тоз мотор проблемни са дюзи,вихрови клапи също. Кутията не се знае накъде е . Оглед,диагностика и решение. Това е истината. Иначе Олроуда е много приятен за каране. Аз карам олроуд и съм доволен. Може би попаднах и на кола но нямам големи драми с него. За него и възглавниците не са с ниска цена,нивоматите също,компресор може да дава фира...Абе доста неща са. Но за таз цена е екстра.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, mshbul said:

Ако е карана в БГ и не са сменяни, гаранция са за смяна. Карана е в софия, което значи много градско.

Значи и дпф-а е за смяна най-вероятно.

Топ логиката и мойта е СВ регистрация ама 70% от пробега ми е извънградско и прави регенерация през 700-800км, което е повече от отлично. С Ваг-ком много лесно се вижда състоянието на ДПФ.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами ще я видя, ако ми хареса ще видим в сервиза какво ще кажат. Някакви съвети за какво да гледам (най-чести проблеми). Говорих с човека и ми каза, че веригите не са сменяни, защото не е имало нужда.
Благодаря за отговорите!

 

Редактирано от vinstrol_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вериги,дюзи,дпф филтър,вихрови клапи,възглавници,компресор въздушно окачване,датчици за нивото,автомат....Другото като дискове,накладки и пребоядисване на детайли мисля,че няма смисъл да го споменавам. Все пак при евентуална покупка смяната на всички масла,течности и консумативи е силно препоръчителна. Успех. Дано това да е твоя автомобил.

 

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASB мотора е един от най-здравите 3.0 тди мотори на Ауди. Също така веригите изкарват най-много спрямо всички останали такива мотори, разбира се според обслужването и стила. Търси кола с история и регулярно обслужване, за да не се вкараш във филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е относно списъците. Не казвам,че задължително ще има проблеми с тях. Пита човека и отговарям. Аз моята я купих само на снимки. Не бях ходил и да я гледам. Нямам никакви грижи макар и да е с най-проблемния мотор според всички в групата. Явно си е до късмет.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като гледам мненията,най добре вземи още една за части... :) Опа ма и те ще са същите,по добре нова кола... :) 

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се стегне, въпросът е колко пари ще излезе.

Тук става дума, че даваш едни пари за колата и да си готов да дадеш още толкова за 2г, ако имаш късмет може наполовина.

Далече от цената на нова такава в пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!Да не отварям нова тема, да попитам в тази!Замислям покупка на A6 Allroad 3.0d 218 к.с. 2016-2017 год. или същото само че 190 к.с. Та въпросът ми е към ползвалите този вид автомобили, как се представят на пътя, достатъчни ли са им конете, силни и слаби страни на двата модела....и т.н. Пълен лаик съм в автомобилната тема, та всяко мнение би ми помогнало!Благодаря предварително на отзовалите се!

Редактирано от vaskop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са им достатъчни.

Освен ако не караш с 60 през цялото време и не предприемаш изпреварвания.

Не говоря за рискови изпреварвания, а такива, при които да стъпиш на газта и да се прибереш в твоята лента възможно най-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...