Jump to content

Wireless Android/Carplay устройство за MMI 3GH


kdl

Recommended Posts

Oт известно време се каня да си сложа камера... не че ми трябва, ама е така, "to have"... :)

Не намирам никакви опции да си подкарам евтина китайска камера, на която да завиват линиите, без да сложа допълнителен модул като при оригиналния ретрофит.

 

До тук добре, ама модулите само за камера ги гледам по $150+ USD.

После ми се мерна, че вече не само Google телефоните поддържат wireless Android Auto, но са го пуснали и при Samsung, което ме устройва.

Та... се замислих дали не е по-смислено да сложа цял такъв модул, който използва просто използва дисплея на нормалната ми навигация, но не ми се меси в колата, както монтажите на тъчскрийн android устройства на мястото на оригиналния 7" дисплей. Гледам ги между $300 и $400.

 

Превъртях раздела с навигации и електроника, но не ми попадна такава тема.

Така и така нямам особено желание да ъпдейтвам картите и fw на оригиналната, никога няма да стане бърза или прецизна, не си струва занимавката според мен.

Предпочитам да си ползвам картите от телефона (here/google/sygic) и просто да ми ги визуализира на дисплея на колата.

 

Та се чудя основно колко е надеждно.
До колко може да се ползва rotary-то за навигация.

Не ми се дават толкова пари насляпо за глупости... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Toчно този тип устройства визирам. Около $300-$400 са, този сайт си слагат и надценката.

Но... не мога да намеря надеждна информация от някой който ползва такова. Само попадам на тинейджърски клипчета, бликащи от неадекватност.

 

Интересува ме дали работи смислено, дали камерата се пуска адекватно бързо, стабилно ли е. Интерфейса boot-ва ли, на какъв принцип работи?

Какво се случва при приемане на обаждане през нормалния интерфейс на колата, или иска да си го прекарва обаждането през себе си... и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@CVT, тези в линковете ти са различни. Подменят екрана, андроид базирани са, имат digitizer, рамката също е друга и си личи, че е сменяно нещо.

Устройствата, които визирам аз са просто video+audio-source, който визуализира Carplay & Android Auto, поддържа wireless и за двете и може да работи с камерата. Мернах че поддържа и bluetooth + mic за разговори, но не ми трябва това на мен лично. На Ауди-то 3G HNav-a е най-добрата система за разговори от кола, която съм ползвал досега.

 

Та аз не търся touchscreen, просто искам да мога да управлявам основните функции от rotary dial-a, волана и подобните. Гледам че го могат, но няма детайли никъде. :)

 

Ето няколко примерни линка на това, което търся:

Али 1 ; Али 2 ; co.nz магазин (изглежда добре до тук)

Редактирано от kdl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@kdl От около година ги наблюдавам тези модули и мисля днес да поръчам един от тези https://www.aliexpress.com/item/4000158532157.html?spm=a2g0o.cart.0.0.17ac3c00ZyTYMB&mp=1 за моята А5 с 3G+.

 

Това е нова версия, която пуснаха наскоро и имат склад в Чехия (внасяш без мито и ДДС). Писах си с магазина, четох и доста по чуждестранните форуми и хората изглеждат доволни. Най-надеждно е с Apple carplay, там работи с всички режими при всички телефони. Андроид аутото зависи какъв телефон имаш и с какъв андроид е. Аз съм с Oneplus 7 Pro и някой хора имат проблеми с него, други не, скоро ще разберем :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, много интересно, подозирам ще сме двама.

Ти имаш ли оригинална камера на твоята? Аз искам да сложа (е така за кеф) и се чудя дали поддържа AHD, че много ме блазнят fullHD 170 градусовите камери. Търсил ли си нещо в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само парктроник и също се чудих за камера, даже може и отпред да се сложи, но просто не усещам да ми е необходима. Трябва да се прекарат кабелите през цялата кола, таван, маншони на капака на багажника... Не се знае при този процес колко работа може да си отвориш 😁. Вчера викнах модула, ще споделя впечатления като пристигне. Междувременно някой знае ли от къде мога да си набавя инструмента за сваляне на навигацията? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окабеляването на камера за задна е доста работа, затова е добре да си платиш едни 80 - 100 лв. и да ти го направят в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално пластмасовите инструментчета за интериора можеш да ги намериш и в olx-a, ако не ти се чака от eBay или Ali-то.

Аз лично се справям доста приемливо с окабеляване, имам и условията. Правя го за себе си и от чист ентусиазъм. :)

Не ми е целта да стъпвам в нечии бизнес интереси. Ще съм благодарен за информация относно AHD и най-удачната камеря за това, което сме намислили с колегата. Може и на ЛС, все пак нали за това са форумите.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, kdl написа:

Хмм, много интересно, подозирам ще сме двама.

Ти имаш ли оригинална камера на твоята? Аз искам да сложа (е така за кеф) и се чудя дали поддържа AHD, че много ме блазнят fullHD 170 градусовите камери. Търсил ли си нещо в тази посока.

 

Защо ти е Full HD (1920х1080) камера, след като дисплея ти е 800x480? Няма да видиш разлика спрямо обикновена NTSC камера, доста от които са 170 градусови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гепих един такъв комплект от магазин наблизо за 13лв, малко металните инструменти за вадене на навито засядат вътре и ще ги пипна с дремела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT, благодаря за градивната критика.

Не намирам друга причина за 1080p камера, освен презумпцията, че по-големият сензор ще прави по-добра картина при ниска осветеност. 

1280х720 камери има със 170гр. ъгъл при NTSC стандарт. Намирам само с 1409 chipset, какъвто и да е той, винаги е мъка да се намира инфо при китайците.

Явно трябва да питам производителите на кутийката, към която @VasilN се е прицелил за малко допълнителна информация и какво препоръчват: 1409 NTSC или AHD V225 и 2053 chipsets. 

Виждал съм клипчета от такова устройство, които използват динамични линии и визуализират заводския парктроник на колата едновременно, но как и с каква камера... е причината да пусна темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуализацията на линиите става от модула на парктроника - т.е. трябва да поддържа камера за заден ход. Иначе китайските камери, които продават си имат вградени линии, но те са статични - не се движат с въртенето на волана. Ако модула на парктроника поддържа камера ще се появят още едни линии, които ще се движат при въртене на волана. Както @CVT те е посъветвал няма никакъв смисъл от HD камера в предвид ниската резолюция на дисплея, просто гледай ъгъла на видимост да е голям. Аз също съм с афтермаркет камера и нямам проблеми нощно време - вижда се отлично. Също е важно да знаеш, че ако включваш камерата директно към FBAS интерфейса на HeadUnit-a трябва да е по NTSC стандарта - така е заводски. Т.е. PAL камера няма да върши работа или поне ще трябва да сложиш и конвертор PAL/NTSC за да излезе образа на екрана на MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, kdl написа:

@CVT, благодаря за градивната критика.

Не намирам друга причина за 1080p камера, освен презумпцията, че по-големият сензор ще прави по-добра картина при ниска осветеност. 

1280х720 камери има със 170гр. ъгъл при NTSC стандарт. Намирам само с 1409 chipset, какъвто и да е той, винаги е мъка да се намира инфо при китайците.

Явно трябва да питам производителите на кутийката, към която @VasilN се е прицелил за малко допълнителна информация и какво препоръчват: 1409 NTSC или AHD V225 и 2053 chipsets. 

Виждал съм клипчета от такова устройство, които използват динамични линии и визуализират заводския парктроник на колата едновременно, но как и с каква камера... е причината да пусна темата :)

Имай в предвид че размера на сензора и броя пиксели са две различни неща. В повечето случаи размера е същия, а гъстотата на пикселите е по-голяма => по-лошо качество при ниска осветеност.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, kdl said:

Специално пластмасовите инструментчета за интериора можеш да ги намериш и в olx-a, ако не ти се чака от eBay или Ali-то.

Аз лично се справям доста приемливо с окабеляване, имам и условията. Правя го за себе си и от чист ентусиазъм. :)

Не ми е целта да стъпвам в нечии бизнес интереси. Ще съм благодарен за информация относно AHD и най-удачната камеря за това, което сме намислили с колегата. Може и на ЛС, все пак нали за това са форумите.  

Комуникира ли с тях  преди да поръчаш, знаят ли английски?

 

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш за тези от алито, бях учуден че ги схващат доста нещата и отговарят бързо. Аз си писах преди доста време със собственика на RSNAV и от него научих доста за тези интерфейси.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко off topic, ама е доста тъпо парче другаря Daniel Kim :).

Точно това е му е проблема, че си мисли, че разбира всичко и е безгрешен, а реално е доста далеч от нивото за което претендира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даниел откъм хардуер и софтуер е малко... общо взето само дропшипинг прави. Почти всички самостоятелни андроид навигации са зле. Доста бъгват, поддръжката им не е добра (което е разбираемо), хардуера им е силно съмнителен. Хубавото на този модул е, че е просто интерфейс между контролите/екрана на автомобила и телефона ти. Всичко върви на телефона, което значи че ако си с приличен модел няма да имаш проблем. Както казах при андроид ауто е възможно да имаш проблеми с работата (в зависимост от имплементацията на андроида на телефона), докато с carplay няма проблеми. Интервенциите са сведени до минимум при интерфейса, което също е +.

Но колкото и готино да звучи всичко в крайна сметка не трябва да се забравя, че това са китайски боклуци и може да очакваш всичко. Ако си като мен и ти се човърка няма проблем 🙂.

Редактирано от VasilN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина тема се заформи :) Много яко.

Аз си играх с един Андроид набит на доста нова МБ GLA. Беше катастрофа. Хубавко, шаренко, дори изглеждаше и фабрично, ако не познаваш модела... но мега бъгаво. 

Това е причината и аз да оглеждам само за телефонен интерфейс с минимално вмешателство. Основното ми е да ми седи навигацията на екрана, рендирана от някакъв телефон в колата просто. Имам един стар iPhone, който мога да го ползвам за spotify & navi. Ако се справя добре с това, директно прави колата адекватна в 2020г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, kdl написа:

Готина тема се заформи :) Много яко.

Аз си играх с един Андроид набит на доста нова МБ GLA. Беше катастрофа. Хубавко, шаренко, дори изглеждаше и фабрично, ако не познаваш модела... но мега бъгаво. 

Това е причината и аз да оглеждам само за телефонен интерфейс с минимално вмешателство. Основното ми е да ми седи навигацията на екрана, рендирана от някакъв телефон в колата просто. Имам един стар iPhone, който мога да го ползвам за spotify & navi. Ако се справя добре с това, директно прави колата адекватна в 2020г.

И на мен айфон в жабката ми е резервния вариант 😁.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лоша идея, но не виждам разлика в цената спрямо интегрирания Андроид, след като сложиш в сметката и цената на телефона в жабката. Другото е стартирането: може ли да се нагласи така че автоматично да се свързва с телефона като дадеш на контакт, или поне с едно натискане на бутон? Ако трябва да се бърка и в жабката всеки път става доста досадно.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, CVT написа:

Не е лоша идея, но не виждам разлика в цената спрямо интегрирания Андроид, след като сложиш в сметката и цената на телефона в жабката. Другото е стартирането: може ли да се нагласи така че автоматично да се свързва с телефона като дадеш на контакт, или поне с едно натискане на бутон? Ако трябва да се бърка и в жабката всеки път става доста досадно.

 

За момента това е резервен план. Иначе към въпроса ти дали може, може 🙂.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че може? Защото аз съм пробвал с моя Айфон и не може. При всяко изключване на устройството трябва наново да се свързваш от телефона. Също как ще контролираш навигацията без да отваряш жабката? Само с гласови команди през Сири ли или някаква Bluetooth клавиатурка с пад-мишка?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...