Jump to content

Wireless Android/Carplay устройство за MMI 3GH


kdl

Recommended Posts

поръчах .. :) .. този

https://www.aliexpress.com/item/4000158532157.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.19984c4dbSswC1

както е писал колегата VasilN изпращат го от Чехия така, че няма да ходи на митница .. пише доставка с DHL Чехия .. и трябва да дойде до 11.11 .. Отделно говорих с Авител в София... казаха ми че могат да го монтират срещу 100лв .. мисля да се възползвам то професионалистите и да не рискувам да прецакам нещо .. да видим дали ще се получи 

 

иначе за AUX и AMI то .. четох че или имаш едното или другото .. не може и двете .. иначе ако имах AMI нямаше да се занимавам с това а директно да си взема джаджа за възпроизвеждане на стрийм .. 

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми честито колега. [emoji3] Ще се радвам да споделиш мнение как се държи системата след монтажа[emoji846][emoji3577][emoji3577]. Аз си поръчах от ebay bluetooth за AMI - то да стриймвам музика, но за mirror на телефона за нашите системи не ставало, защото не са MMI 3g + и съответно не може да се ползва Waze или Google Maps.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам те така колега, защото и моята MMI е 3g High но имам само AMI port в жабката. Иначе и аз имам мерак за Carplay но за да се сложи този модул, трябва да се извади конзолата на MMI и управлението на климатроника. А колата ми да чукна на дърво нито хлопа, нито скърца за момента, а след тази интервенция не знам как ще е! Ти ще слагаш ли или още не си решил???


Sent from my iPhone using Tapatalk
ако внимваш какво правиш и знаеш какво правиш няма да скърца

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здрвейте колеги, взех си въпросния Карплей от Алиекспрес. Колата е Q5 2010г с MMI 3gHigh- Имам 2 слота сд карти и място Сим карта,  в жабката има AMI букса на която съм закачил стра iPhone 3gs като iPod и работи!

Та на въпроса с Карплейя - разглобих всичко и свързах всичко по схемата, нагласих джъмперите 000111 вързах LVDS кабелите - от ММИ към Карплей и после към монитора. Стартирах и зсвири радиото но дисплея не заработи! При натискане на Нави бутона продължително дисплея светна и се включи Карплей модула -междувременно радиото все още звучеше! При натискане на бутон радио или телефон например дисплея угасва! Някакви идеи за помощ?

H890bfaadefdb4191af644602afa94c6ci.png.jpeg

U594d167bdb974a99b5dc814181ce7e2fV.jpg

 

Имам афтермаркет камера за задно виждане - елиминирах я за теста но без успех!

Редактирано от Niki0813
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Линк за кое?

https://www.aliexpress.com/item/4000155873384.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.75224c4dq3NNrB

Това е което поръчах!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Niki0813 Това е начина за вадене на видео .. натискаш NAV и задържаш .. за аудиото обаче .. то се вади от AUX  .. т.е. в твоя случай ако имаш AMI а не AUX се слага още нещо .. ама не знам какво .. трябва да четеш ..надявам се да съм бил полезен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука ми ясно как ще го оправя но проблема е че не преминава “ видео” сигнал презкитайчето от ММИ към ЛСД то - китаеца се слага между тях, екрана угасва и нищо не се вижда - или кабела е дефектен или устройството!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@doktora76 Здравейте, аз съм с MMI 3G+, какъв bluetooth адаптер за AMI -то ми трябва за miror на Android? 

И на мен ми трябва само за навигация и музика. 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това може да използваш за да изкараш звука от телефона на колоните на колата

 

https://www.aliexpress.com/item/33010542166.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.59e15493oVFkcu&algo_pvid=23027cbf-b68c-4321-a490-beca8ec09f3f&algo_expid=23027cbf-b68c-4321-a490-beca8ec09f3f-1&btsid=0bb0624216100251491344071e0fd7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://share.icloud.com/photos/0fJ19tprz65YlElO9PtdtaZhA
Моят проблем е показан в това видео. Мисля си че проблема е в кабела за видео сигнал от мми към китайския модул - не можах да намеря никъде друг да пробвам. Ако някой колега разполага с таков устройство ще се радвам ако се съгласи да пробвам с неговия! 3dde9f5a5d6f6a6c4de2fc49aedb7d24.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е в кабела, но можеш да го провериш с мултицет да не би да е прекъснат. Няма никаква електроника в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз се опитвам да намеря начин да стриймвам музика и да ползвам waze. Колата ми е А4 2014 с MMI basic plus и нямам AMI в жабката, нямам AUX в подлакътника, (там има подготовка за телефон). Някакви предложения?

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, дали някой разполага с някой от последните бин файлове на MCU ъпдейта? Бях с 20.5.31.16 но защото много бързам да пипам го даунгрейднах и не мога да си намеря същия или по нов.

не знам дали има и за ауди V1.2.1 на софтуера. Гледам, че за бенвета има.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих последната версия на MCU update.bin файла. 
Ако му трябва на някой:
https://mega.nz/#file/fJZE3YRb#Lb0TZt6XMRBz3nlwu_YV61hFIzaW0Hb9xQwdcQySuxQ

При ауди моделите няма почти никъде нищо систематизирано за софтуери за тези устройства, модификации и т.н. Ако имам време може да пробвам да систематизирам една тема и да я допълвам с нови версии, модели и т.н. като попадна на такива.

Редактирано от dpapazoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.02.2021 г. at 11:15, dpapazoff написа:

 

Интересно е че има нови версии .. а как се ъпдейтва .. иначе имам един проблем с устройството .. колата ми има BT  за обаждания .. когато говоря през колата качеството на звука от другата страна е перфектно ... но когато говоря през устройството .. ми казват че кънти и се чувало доста зле .. използвам android auto wireless .. ти имаш ли такъв проблем?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих последната версия на MCU update.bin файла. 
Ако му трябва на някой:
https://mega.nz/#file/fJZE3YRb#Lb0TZt6XMRBz3nlwu_YV61hFIzaW0Hb9xQwdcQySuxQ

При ауди моделите няма почти никъде нищо систематизирано за софтуери за тези устройства, модификации и т.н. Ако имам време може да пробвам да систематизирам една тема и да я допълвам с нови версии, модели и т.н. като попадна на такива.
Линка не се отваря

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...