Jump to content

Wireless Android/Carplay устройство за MMI 3GH


kdl

Recommended Posts

Преди 10 часа, fifipaldi написа:

 ама дори и ти не можеш да сбъркаш къде се слага

Не е страшно ве, ше пусне фийдбек, после.

На 20.06.2020 г. at 9:31, VasilN написа:

Доколкото разбрах само приема, не предава. Даже като си в режим на AA/CP и цъкаш по копчетата, MMI-a и компютъра на таблото продължават да реагират.

Като се изгаси колата обаче, продължава да работи, което според мен не бива да е така. Със сигурност има някаква драма с CAN коминикацията това.

Редактирано от FSH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пробвахте ли да изчакате 10-15 мин да видите дали ще се изгаси?

Ония кретен с RSNAV-a беше оставил 10 мин. толеранс за да не се гаси и стартира на ново по бензиностанции и други подобни кратки спирания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49 minutes ago, fifipaldi said:

Явно е AMI to USB кабел.

Иначе за MMI 3g+ има доста по-елегантен и ефтин начин за мирор на телефона с AMI to RCI кабел, RCI to HDMI конвертор и Chromecast ;).

Аз искам карплей, за елегентания начин не пречи да го обясниш.

46 minutes ago, FSH said:

Не е страшно ве, ше пусне фийдбек, после.

Като се изгаси колата обаче, продължава да работи, което според мен не бива да е така. Със сигурност има някаква драма с CAN коминикацията това.

Така се държи и нормалната система понеже не слагам ключа в "дупката". Всичко се гаси както трябва, засега.

 

 

Питах глупендърите за онова кабелче, не трябвало да се връзва.

И са кво праим, както препоръчват да се вържe кабел aux to ami, аз нямам подобен конектор. Да видим какво ще ми отговорят.

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, FSH написа:

Не е страшно ве, ше пусне фийдбек, после.

Като се изгаси колата обаче, продължава да работи, което според мен не бива да е така. Със сигурност има някаква драма с CAN коминикацията това.

Работи по същия начин като навигацията, гасиш колата и продължава да работи някакво време, а ако извадиш ключа гасне веднага.

Днес се качих в колата с пуснат блутут, излезе ми съобщението на монитора с моят телефон, цъкнах ОК и всичко си тръгна безжично. Мисля че няма да има повече проблеми след изчистването на кеша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, soult@ker написа:

Аз искам карплей, за елегентания начин не пречи да го обясниш.

Така се държи и нормалната система понеже не слагам ключа в "дупката". Всичко се гаси както трябва, засега.

 

 

Питах глупендърите за онова кабелче, не трябвало да се връзва.

И са кво праим, както препоръчват да се вържe кабел aux to ami, аз нямам подобен конектор. Да видим какво ще ми отговорят.

 

За колите с AMI трябва да имаш такъв кабел, за да ти излезе опцията AUX в MMI-a. Аз нямам AMI, а директен AUX в подлакетника и опцията ми е активна.

@fifipaldi Мироринга с хромкаста поддържа ли управление чрез джойстиците и копчетата?

Редактирано от VasilN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбира се, но реално на мен винаги ми е трябвало главно за Waze това нещо или за гледане на клипчета примерно и т.н.

Това е просто мирър на телефона на екрана на колата, не е Android auto / carplay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, soult@ker написа:

Аз ги питах и тези в Али ама се съмнявам да ме разберат. Ако няма начин да е оправи звука ще ходи към продавалника.

 

Викни си един кабел де, те са евтини (цък). А ти като включих сегашния ти адаптер с USB не ти активира AUX опцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и в олх-а тия кабели ама не виждам такава букса, в жабката имма само usb.

Имам само АМИ в менюто, не съм пробвал като включа телеофна в usb-дали ще се появи нещо.

 

K7Kw9I.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, май че е букса но не напъвах, поръчах един кабел aux  от олх-а, утре ще дойде и ще пиша пак.

Иначе си има workaround, жена ми си стриймва от нейния телефон на мми-а музиката, аз си ползвам карплея в същоот време на екрана. :D :D :D 

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех този конектор и се появи опцията за aux и съответно имам звуци - carplay-a бачка - wireless и wired без проблеми поне засега разбира се. Ще видим за вбъдеще.

Харесва ми, че като сменя source за музика на хард, сд карта или телефона ми пак мога да си ползвам carplay без проблеми но си слушам музиката от другия source.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

А при мен какъв би бил варианта, при положение, че нямам AMI в жабката, а имам само AUX (3.5mm жак) в подлакътника? Колата е А6, 2013 с MMI 3G+.

Явно няма да стане с евтиния вариант, както го разбирам аз и ще трябва модула от Алито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой от вас има ли афтърмаркет камера с фабричен двоен парктроник?

Подкарах го, всичко работи, естествено ми трябва AMI букса, но и това ще тръгне, нямам съмнения.

Wireless CarPlay-a работи невероятно добре. Дори с iPhone 6s. Просто съм изумен.

Wireless AA също работи добре със S9-ката ми, нямам оплаквания, дразни ме колко е дърварски интерфейса на АА и как не ми позволява от телефона да задам адрес на Google Maps. Иска да го въвеждам през АА интерфейса. Отделно много кофти разпъва aspect ratio-то нагоре и надолу. При Carplay-a е ОК.

 

Както и да е.

Драмата е, че като включа задната камера, не ми визуализира парктроник сензорите. Все едно всички сензори са в крайно положение.

Като сменя от Rearview опцията на Factory камера (вместо Aftermarket) oпциите, си ми показва нормално парктрониците.

Просто не мога да намеря опция да пусна камерата да работи нормално. Иначе линиите завиват с волана и всичко друго работи прекрасно.

 

Писах им на Andream, да видим дали имат представа, но малко ме съмнява...

Абе... това и то грее добре. Къде го хванахте, точно над климатроника ли?

 

Двете снимки са в една и съща позиция, разликата в показанията на сензорите  визирам. Фабричният режим показва правилно. Дори и при движение напред/назад, не се променят показанията на парктрониците при включена камера (aftermarket mode).

andrea_aftermarket_rearview.jpg

andrea_factory_rearview.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с фабрична камера и за съжаление не мога да ти помогна. Не съм гледал колко грее, в нишата за климатроника го наврях.

Гугъл като пуснаха ъпдейт на гугъл мапс да може да е на половин екран заедно с музиката и бъдещите ивенти всичко стана още по медец за карплея. Много съм доволен и аз от тая чикия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално тествах как работи с wireless Андроид и Карплей няколко часа вчера. Изнервих се заради неработещата визуализация на парктроника, при пусната камера... теглих доста псувни, разкачих го и реших да го продавам.

Настъпих китайците малко по ушите и контактите в европейския сайт. Първо се правиха на разсеяни малко, после смениха тона и... да видим. Дори представител на европейския сайт написа вица, че продавача в Али от Китай им е риселър на Andream(EU), a не обратното. След малко смях, се разбрахме и китайците се разписаха рязко и почнаха да разбират, иначе детайлните ми въпроси :)

 

Та така, реших да не карам с полуразглобена кола, да го монтирах като хората и да изтрия грешките от разкачанията на модули.

Запоих удължения на кабелите на CAN Power кабела им и го прекарах в ъгъла, до филтъра на купето, под жапката, където е и USB-то. Прецених, че рядко ще се налага да го ползвам, и ако успея да подкарам камерата, така и така ще пусна кабелите по десния праг.

 

Чудих се къде да сложа самото устройство. Реших да не е точно зад климатроника в тънката ниша, а да го сложа под MMI-а, да има въздух около него и да се проветрява, до колкото е възможно. Залепих му на дъното текстилната лента, да не "дращи" по пластмасата и го позиционирах с едно 3M тиксо, колкото да седи на едно място. При толкова кабели зад него, едва ли има къде да ходи. Щракнах навигацията, донаместих кабелите, до колкото е възможно... и това е.

 

Прикачил съм софтуерните версии към днешна дата, да видим дали ще пробват да оправят проблема с парктроника някак.

Много ме дразни как реже по някой друг пиксел, ще ги натискам да го сложат в менютата, за корекция на дисплея... ама и да не стане... колкото толкова.

 

Вчера се разтърсих дали другаря Даниел Ким ги dropship-ва и тези. До колкото разбирам: да. Ако някой колега тук има инфо или шорткът към Ким, може да е полезно да се ориентираме дали има ъпдейти или систематизирано инфо някъде.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, kdl написа:

Първоначално тествах как работи с wireless Андроид и Карплей няколко часа вчера. Изнервих се заради неработещата визуализация на парктроника, при пусната камера... теглих доста псувни, разкачих го и реших да го продавам.

...

 

Колега, мисля че неусетно си се фиксирал към нещо което изобщо не е важно. При положение че звуковия сигнал на парктроника ти работи и имаш задна камера, трудно ми е да си представя ситуация в която хем косвено да не знаеш кой датчик е активиран, хем това да е важно че да ти трябва визуализацията.  Като човек който е налял поне 2000 лева в всякакви китайски и руски електроники по колата мога да ти кажа че винаги някаква незначителна част не тръгва. Но това не трябва да бъде причина да се отказваш от цялата система и огромните предимства които получаваш.

 

Относно CarPlay - това устройство може ли да работи в Mirror режим? Моя CarPlay e по-различен, но от настройките мога да избера този режим. Тогава вече не съм ограничен да въртя само приложения които поддържат CarPlay, а всички. Единствения недостатък е че интерактивността тогава вече става само през Айфона:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...