Jump to content

Wireless Android/Carplay устройство за MMI 3GH


kdl

Recommended Posts

Може, има MirrorLink, не съм го тествал още.

Аз съм изумен, че линиите завиват, при това изглеждат смислени. Не съм сложил още камерата на багажника, да изтествам до колко са адекватни, но е добре.

Дотук и Андроида и iPhone-a се закачат безгрижно, като Siri дори успява да хване смислено гласови команди за навигацията... нещо което не очаквах.

 

Колкото до проблема с парктроника, аз съм си малко такъв и ще ги тормозя. Все в един момент ще го оправят ;)

Иначе не е толкова голям проблем, съгласен съм.

 

Пратиха ми BIN файл за MCU ъпдейт към версия 20.6.20.20. Дори имаха screenshots как това оправя проблема, въпреки че при мен не проработи за момента и продължават да се мъчат.

Сега се вълнуват за dipswitch setting-a, но той е ясен, и това им пратих.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко ъпдейт :)

След 3 BIN файла до тук, пратени ми от съпорта, все още не можем да подкараме парктрониците на екрана на камерата. Звуково си работят идеално. Визуализацията на парктрониците си е полезна обаче и определено ми липсва. Все още ги тормозя, да видим какво ще излезе.

Изключих завиващите линии на камерата след като я монтирах на багажника. Може би има някакъв резон в тях, но не мога да им свикна и ми е по-лесно без тях.

Бях планирал 2 часа за монтажа на камерата, но ми отне 5, дори малко отгоре. Просто го изпипах и гледах да си прекарам кабелите както трябва, по стандартните кабелни трасета.

 

Carplay работи прекраааасно.

Android Auto е кошмарно зле. Отвратително е, че не ми дава да си пиша адреса, на който отивам от телефона. Иначе си работи... да малко по-бавно от Carplay, но върши работа. Не е имало нито един случай да забие със Samsung S9 досега. Има един кофти момент, при който маневрирам след, за да изляза от гаража, няколко секунди по-късно решава да ме пита дали искам да закача Android Auto, като dialog box върху картината на камерата, но не мога да избера нищо, понеже не съм задържал все още NAV-а да пусна картината от интерфейса на екрана.

При Carplay няма такива глупости, директно закача и ми позволява да си пиша адреси от телефона и мога да си ползвам спокойно всички приложения за навигация (Here, Sygic, Waze, Apple Maps, Google Maps). Май, май ще се връщам на Apple за основно устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти харесва как работи с CarPlay, защо не си сложиш един по-стар Айфон без SIM за постоянно в жабката? Най-старата версия която поддържа CarPlay e Айфон 5S. Аз имам такъв да ми се търкаля в едно чекмедже и съм го пробвал - справя се отлично с Гугъл Мапс и Waze. Има и Сири, ако ти се шпрехе на ингилийски. Нагласяш го винаги да се свързва с Wi-Fi хотспота на Андроид телефона и го забравяш. Намират се по за стотина лева в Продавалник: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, а мислех, че за Ауди няма адекватен вариант да се сложи афтърмаркет Андроид мултимедия. То реално какво му трябва на човек - 2-3 неща от телефона да си ги подкара на колата - Спотифай, Гугъл мапс и още нещо, за което даже не се и сещам. А, и камерата е яка екстра.

 

Аз на другата кола имам китайче Андроид и да кажа съм доста доволен. То си има USB връзка към една 3Г интернет флашка, която ми стои в жабката и даже хотспоти не правя. Удобно е, щото си инсталираш директно на него спотифай и мапс или там квото искаш (пасианси да редиш по светофарите), че и камера.

 

Но ми допада вашата идея да си сложите нещо, което само да трансферира телефона в колата, щото иначе не бих разнебитил аудито да сложа китайска навигация. Но цялата тая дандания дали си заслужава - да си пускаш хотспот от андроид телефона, който да го хване айфон в жабката (който да е вързан към чарджър), който да предаде сигнала на ММИ-я.

 

Колко пари ви излезе всичко, колеги? Говоря тотал с камерата и всичко допълнително + пари за работа (ако сте давали)? 

Редактирано от dacheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и за Б8 от доста време: цък!

 

Виж и тази тема в раздела на А6-ците. Разликата е предимно в рамката, електрониката е същата:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш само картите и музиката си е най-оферта да вземеш интерфейс.

Иначе ако искаш да сменял дисплея си е най-оферта  https://rsnav.com, даже вече с андроид 9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй ли визираш за Андроид 9 на Б8-ца: 

https://rsnav.com/collections/s3-android-9-0-system/products/8-8-android-9-0-4gb-64gb-s3-navigation-system-for-audi-b8-a4-s4-a5-s5-q5-sq5

 

Цената е двойна спрямо Алито, където вървят около 300 долара. Кое му е най, освен цената?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко пари? Ами... камерата беше от по-скъпите Али камери, GreenYi. Излезе около 40лв, издебнах я на моментно намаление.

Митниците решиха, че е нещо апетитно, задържаха го, загубиха ми няколко часа да търся платежни, да правя скрийншоти и попълвам документи, да бъде освободена от Български пощи. Това добави още 15ина лв за новата услуга "загубено време". Иначе да, спестиха ми разходката до митническите гишета.

Самoто устройство беше около 400лв., с доставка от ЕС.

Пари за монтаж няма, времето ми е сумарно около 10ч., като основното е пиене на бира и тестване на модула, при разглобена кола, да се уверя че работи и ми върши работа.

6 часа да прекарам окабеляването на камерата както трябва, да съм доволен. Особено пипкаво е преминаването от купето, към вратата на багажника (при комби в моя случай). Трябва да се следва пътя на другите кабели и да се позиционира снопа добре. Мястото е малко и неудобно, така че си изисква спокойствие. Другото хубаво е, че можеш да си седнеш в багажника на комбито и да си работиш, без да се кривиш в странни пози. 

 

Вероятно може да се направи всичко, и то добре за 4 часа с камерата, при ставка за подобна работа 50-75лв/ч, можеш да го сметнеш. Не знам, ако трябва да се добавят микрофони, при по-ниско оборудвани коли, колко още играчка е.

 

От няколко дни карам основно с iPhone-a, работи безупречно.

Друг glitch в системата, който няма нищо общо с кутийката, е че ако искам да сваля запис от dashcam камерата ми, iPhone-a се закача за нейното WiFi, вижда веднага свободна WiFi мрежата на CarPlay-a, и закача към нея. Явно така им е написан софта, че има ли CarPlay мрежа около него, да разкача от всичко друго и да скача на клона без да пита. Това си е свързано с Apple и софтуера им. Няма нищо общо с тези китайци. Досадно е, но какво да се прави. 

Но определено влизаш в колата и вече е закачено за 1-2 секунди. Нищо общо с Android, работи прекрасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да държиш Айфона на 5 см от видеорегистратора и виж дали ще се откачи тогава. Не съм 100% сигурен, но мисля че силата на сигнала е определяща когато е закачен за Wi-Fi мрежа в която няма Интернет. Може би логиката му е: хмм, виждам друга Wi-Fi мрежа с по-силен сигнал на която знам паролата - я да пробвам нея.

 

Можеш да си свалиш приложението AirPort Utility от Апстора и да дадеш Wi-Fi Scan -> Scan. То ще ти покаже силата на сигнала на всички мрежи наоколо в децибел-миливата.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Решил съм да си монтирам CarPlay и видях, че тук сте насъбрали опит вече.

Харесал съм няколко различни модула от алиекспрес, като че ли всички работят еднакво и се интегрират добре с бордовата система.

 

Все пак - може ли конкретни препоръчани модели (с линкове), които сте изпробвали и сте доволни?

Също така има ли желаещ да съучаства при монтажа? който го е правил вече, ще му бъде много по-лесно.

 

Основната ми цел е да мога да слушам поточна музика (онлайн радио), както и да използвам актуална навигация (най-вероятно гугъл мапс). Разговорите по телефона не са от значение за мен, няма проблем да се използва вградената система.

 

Колата е с MMI 3g+ (с джойстик), двоен парктроник и фабрична задна камера. Има вграден блутут за телефона и работи чудесно с него.

 

Приемам всякакви съвети, особено и ако съм пропуснал нещо да добавя, кажете.

Благодаря!

допълнение: Бих искал да монтирам предна и/или панорамни камери, ако ще работи добре и няма да бъде дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай го смело.

Прочети темата. Има линк към продавача в Али, после ти трябва АМИ адаптер да тръгне AUX-а.

После ще те дразни Андроид Ауто-то, и ако не си с iPhone, ще почнеш да ползваш такъв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да не отварям нова тема се вкючвам към вашата. Колата е А7 2013 с MMI 3g+ 

В подлакътника имам AMI букса. Питането ми е кой е най-евтиния вариант за мен. Искам да подкарам Waze на екрана ...  

Трябва ли да се купува такъв модул от Али-то или има друг начин за мирор на телефона. С айфон съм

За всичко друго като музика разговори и тн. си ползвам блутуута който ми върши перфектна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По клиповете не видях да се ползва някакъв адаптер? С айфон съм разбира се. Питах за карплей, нали. В жабката имам един извод отгоре. 

17581534-F2CC-4866-AA15-7579D82A3BE7.jpeg

Прилага снимка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMI adapter-a е с цел активиране на AUX-а, ако го нямаш готов.

Иначе WAZE директно е или с chromecast (споменато по-назад в темата), което е евтино като решение, но доста смислено, или с цялата устройство, за което пишем по-горе. То се представя за AndroidAuto/Apple Carplay автомобил и телефоните се закачат към него и влизат в специфичния режим.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, но  аз питах за 1) конкретно модел, който сте си инсталирали за CarPlay и сте доволни от него и 2) Ако има желаещ, който вече е монтирал, да го направим заедно ... срещу определени условия, разбира се.  Т.е. ясно ми е какво е carplay и искам точно това, и съответно ползвам iphone. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Не е лоша идея, но не виждам разлика в цената спрямо интегрирания Андроид, след като сложиш в сметката и цената на телефона в жабката. Другото е стартирането: може ли да се нагласи така че автоматично да се свързва с телефона като дадеш на контакт, или поне с едно натискане на бутон? Ако трябва да се бърка и в жабката всеки път става доста досадно.
 

Здравейте и от мен. Извинявам се предварително за въпроса но с какъв кабел мога да свържа iphone към AMI - то в жабката за да ползвам waze или google maps? Благодаря. И трябва ли да правя допълнителни настройки на MMI?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте 

и аз се интересувам от едно такова решение, като това което ме вълнува на този етап е само carplay възможностите през WiFi .. не ме интересуват usb и камерата ..т.е. не мисля да ги свързвам/използвам .. въпроса ми е следния

Когато този модул се свърже той се достъпва от AUX и тогава светва и се управлява с джойстика ?

BT обажданията и парктроника ако се задействат докато си в този режим си работят по сегашния начин ?

става въпрос за A4 B8 MMI 3GHIGH с audi multimedia 

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Колега, ти имаш ли AUX в колата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам те така колега, защото и моята MMI е 3g High но имам само AMI port в жабката. Иначе и аз имам мерак за Carplay но за да се сложи този модул, трябва да се извади конзолата на MMI и управлението на климатроника. А колата ми да чукна на дърво нито хлопа, нито скърца за момента, а след тази интервенция не знам как ще е! Ти ще слагаш ли или още не си решил???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...