Jump to content

Проверка на какви части са сменяни само по VIN номера


Евтимов

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Закупих Ауди SQ5 от Германия и има пълна сервизна история, но никъде не пише дали е сменяна водна помпа, ремък или примерно веригите.

Дали по VIN номера могат да ми кажат в Ауди дали някои от тези неща са сменяни в официален сервиз?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Могат да ти кажат само ако са сменяни по акция, но тогава акцията ще фигурира и в сервизната история. След като не фигурират значи не са сменяни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да му я дадат, освен ако не попадне на някой печен приемчик, който да я прегледа и да му каже какво е сменяно.

На мен ми е чудно как така колата има "пълна сервизна история" и там не ги пише тези неща, а се очаква по VIN да излезе, че са сменяни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти пише в тее книжки ве ,там може да видиш най много смяна на масла ,филтри и ангренаж и тва е . Освен тва от 2017 всичко е онлайн и нема и книШки за попълване 😉 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как тогава се разбира дали колата наистина има редовно сервизно облужване, дали е на реални километри и т. н? Ако се закара там на преглед също ли не казват какво е правено по колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allroad-a ми е 2017, нямам книжка но по ВИН си взех разпечатка в която е посочено абсолютно всичко което е сменяно по колата. Дори са отбелязани смяната на батерии на ключа, доливане на течност за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди беше възможно, от известно време не дават информация вече.

Ако я закараш при тях на диагностика ще ти кажат на колко километра е била при последното влизане в официален сервиз и евентуално какви по-сериозни ремонти са правени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

@Staev Да, преди покупката от Порше София Запад ми казаха километрите. А от колега от форума Evgeni K. си взех разпечатка на цялата история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...