Jump to content

Audi a5 2.0tdi 170ps проблем с оборотите


mitko1844

Recommended Posts

Зравейте! Колата ми е 2,0 tdi 170 коня преди 2000км сложих чисто нови дюзи,помпата е перфектна няма стружки както си работеше колата започна на обороти да тресе.Проверих дюзите всичко е във норми както трябва да бъде смених регулатора с нов който е на рейла пак същата работа.Това го прави само на обороти когато подам газ  всичко е нормално.Закачах я няма нито една грешка лампа не светва ДПФ е супер.Някой ако има идея нека сподели.

Редактирано от mitko1844
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да само на празен ход.

Играят между 900 и 1000 оборота. Работи така както след смяна на горивен филтър докато се обезвъздуши

 

 

Редактирано от mitko1844
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В basic settings на engine,опитай  reset all stored value би трябвало да е от последните опции в менюто на загасен двигател на контакт.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да се нулират сензорите ,при специфична грешка за колебание в налягането на рейката в росстеч е посочена тази процедура.На б8 2 .0 CAHA  свърши работа.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Имате ли линк към инструкцията? При мен рядко имали колебание в оборотите по- скоро неравномерна работа на празен ход (тресене).

Няма записани грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята имаше същия проблем. След такива проблеми с горивната система, се сменят датчиците на коленов и разпределителен вал. Много майстори ми спореха, но ги смених на моя отговорност и заспа. И не са толкова скъпи,желателно е да са нови! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. 

 

Намирам единствено "Reset Learned Values quant. meter unit and press. contr. valve".

Това ли е и имали опасност от загуба на кодировка или друг проблем, ако се направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не няма опасност,лошото е че ще се появи пак ,когато най малко очакваш. Пробвай да смениш и датчиците  на рейла,имат няколко ревизии,за оригинални говорим. Имаше ефект на колата, на която ги смених.

Но колегата по горе споделя за сензори на колянов и разпределителен вал. Никъде не съм мярнал за проблеми с тях ,без записана грешка.Може и да си имат бъг някакъв.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...