Jump to content

Разход масло 1.8Т


Pashev94

Recommended Posts

Здравейте,колеги нов съм в форума и отскоро имам колата която е А4 Б6 1.8Т Quattro и забелязвам голям за мен разход на масло от порядъка на 2л/10000км турбината е рециклирана,клапаните на картерната вентилация са сменени също,проверяваха кулера и няма масло,ауспусите светят и къде отива това масло ми е чудно,не пуши нито мирише.Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята откакто я взех и гореше  700-800грама масло и сега почна над литър и майстора ми вика че може да са гумички,турбото и на мен ми е сълза,мерих и компресия само те останаха все пак моята е на 260к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, К.Rusev написа:

260к

Т'ва по километраж:eusa_liar:.

И що винаги така удобно, се забравят цилиндри, бутала, сегментчета........., де да ставаше с едните гумички....... , при тия милионници на "реални километри".....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.06.2020 г. at 13:13, NIKO написа:

Т'ва по километраж:eusa_liar:.

И що винаги така удобно, се забравят цилиндри, бутала, сегментчета........., де да ставаше с едните гумички....... , при тия милионници на "реални километри".....

 Моето 1.8 т, BFB беше на 350 к реални и харчеше половин литър от смяна до смяна, но разхода се появи след ремап, иначе не пипаше. Салона беше като нов и нищо не издаваше такъв пробег, хванах го по сервизната история водена в Ауди в Швейцария до последно. 2013та - 8 годишно го взех на 290 хиляди. Търгаша естествено го беше върнал на 140 к. :)) Представям си тези с изтритите волани и седалки на какъв пробег са. Яд ме е, че го продадох 7 години само масло и консумативи. Нито окачване, нито двигател - нищо. Едни биалетки и фланеца на антифриз, това смених.

На познат, освен от гумички и водачите на клапаните бяха доста износени и такъв разход даваше 2 л. до смяна. Та, ако правиш гумички дай направо цялата глава да ти ремонтират. Клапани да се прегледат, ако трябва някой ще се смени. Да се пришлайфат по леглата и т.н. Не вярвам да е от сегменти и бутала, там са брилянтни работите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хебаво е да се вярва, ама тоя феномен с "реалните километри" понамирисва на нашенска епидемия тип плацебо, хем знаеш, че не са истински, хем като ги видиш на таблото и се успокояваш:lol:.

Е, имам познат джамбазин, в децата си се кълне, че не връща брояч....., не я разбирам тая противна наглост. А човека със софтуера ми е състудент, кумувал съм му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Да не прибързвам,но засега за 6к е малко под макса при обслужването излезе че ми е пукната тръбата на щеката за масло,едно пластмасово коляно,гарнитурата на капак клапани и някаква луничка под обтегача на веригата.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...