Jump to content

Сваляне кора на шофьорската врата ?


darkeci

Recommended Posts

Вчера се опитах да си сваля кората, след като изгледах този клип https://www.youtube.com/watch?v=jU7qwuzEyK8&feature=emb_title, но нещо не успявам. Свалям махагона, болта който е зад него и този в джоба (там липсваше), но кората продължава да не мърда и не мога да я махна. Дърпах първо нагоре после назад и нищо не се получава. Като единствената разлика е, че при мен е с Bang & Olufsen, но като огледах кората не видях да има допълнителни болтове.

 

Колеги, ако имате някакви идеи, ще съм благодарен, че започна да пръщи едната колонка и е някъв ужас.

 

Редактирано от darkeci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELSA за подробна процедура ... от клипчето се вижда, че е на щипки като 4F.

Пробвай да подпъхнеш от пластмасовите тулове там където е ключалката и кората за да се открехне малко.

После почваш малко по малко да си отваряш и дърпаш внимателно, но и относително силно за да може да илязат тия евани "щипки".

Или поне така се получиха нещата при 4F ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има щипки  които трябва да се "откопчаят".

На клипа който си пуснал, не е  заснет този момент, а директно показва как я маха.

Прегледай този и ще ти стане ясно:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А въпросните "щипки", е задължително да минат малка, декоративна преработка, след което никога повече не се чупят при вадене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият месец ще пусна снимки, иначе се прави следното, на четирите "крачета" на щипката, има по едно ясно изразено ръбче/контра, което при вадене се забива в ръба на отвора на ламарината и щипката почти винаги.се чупи при дърпането. Преработката: на дремел се слага малко (мисля 2-3 мм.) диамантено борче(има няколко такива в набора на дремела) и въпросните ръбчета просто се заоблят. Това е. Натягът на самите краченца е достатъчен, да държи щипката фиксирана, а при вадене излиза лесно и "мазно". Малко пипкава работа е, да се пили краченце по краченце, но и тия щипки не са без пари, беше ми писнало да купувам. Може и с пиличка, но тогава микронарезите стават перпендикулярни на посоката на вадене и пак ще "законтрят" един вид, а с борчето стават успоредни.

А да, добра идея е, да се мацне с малко грес отвора в ламарината и самите краченца.

Мятайте корите!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и после се почва защо ми скърцат корите, нещо хлопа и т.н. Тия кори не се свалят всеки ден, като се свалят - нови "крачета" и това е. Китайците продават по 500-1000бр за смешни пари вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Mustaka написа:

Да и после се почва защо ми скърцат корите, нещо хлопа и т.н

Батя, как да ти кажа......

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...