Jump to content

Проблем с автоматична скоростна кутия Ауди а3


dogydog

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Имаме проблем със скоростите на Ауди а3, 1.9 ПД, 130 к.с., 02 г., 5 степенен типтроник

След като загрее, но не винаги (за сега само два пъти) и само на десен завой, и подаване на повече газ не превключи от 2-ра на 3-та... форсираше се все едно е на неутрална. Дори и в ръчен режим не превключи на 3-та предавка! Колата е обслужена на 01.06 - ролки, ремъци и т.н., масло кутия и филтър. Преди обслужването го е правила два пъти, но с връщането на газта превключваше на 3-та (пак на десен завой) записва само една грешка и тя е високо напрежение на шофьорския аербег. При движение в ръчен режим забелязах, че превключва малко по-бавно от 2-ра на 3-та Днес й следихме температурата на маслото в кутията и не вдигна повече от 79/80 градуса, а това което ми направи впечатление е, че напрежението в кутията постоянно се менеше 13,17в., 13,27в., 13,56 в, 13,80, 12 и нещо ... 

Много ще съм благодарен ако някой може да помогне

П.С. Днес говорих със Софтелектроник Варна и ми казаха, че само могат да направят диагностика, но не ремонтирали такива автоматични кутии. Утре мисля да пробвам с Мид авто Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата

Днес й направиха диагностика в Мид авто

След доста ръчкане на 2-ра и 3-та кутията отказа да превключва на 3-та, а температурата в кутията бе 98/99 градуса. Отново не записа грешка... 

Също така проблема остана дори след изгасяне и стартиране на двигателя, оправи се след  около час, след като изстина малко.  От сервиза предполагат, че проблема е в клапанното тяло (около 1000 лв. ремонт) или кутията губи налягане на маслото (още около 2000 лв. ремонт)

Ще съм много благодарен ако някой ми отговори на следните въпроси:

1. Нормално ли е да не записва грешка ? 

2. Възможно ли е да отказва да сменя заради проблем в двигателя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е по-ниско нивото на маслото и при завой да отива в единия край на кутията и от това да не превключва както трябва. Другото е да огледаш тампоните на скоростите и моста да не би в завой да се измества кутията и по някакъв начин да се издърпва жилото на селектора и да остава в някакво никакво положение и от това да прави проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми остана малко свободно време и реших да погледна как е нивото на маслото, и състоянието  на тампоните.

След изглеждане на 100 клипчета как се сменя маслото, че да не объркам пробките и да го източа ... хаха Махнах кората и какво да видя, нещо не е като на клипчетата ... май някой е сменял кутията (поправете ме ако греша), защото на нея има емблема на  VW  с номер 09А 321 107 и доколкото намерих информация за да се смени филъра се разглобява кутията ... и не знам дали са го сменили изобщо в сервиза ... 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...