Jump to content

4.2tdi мощността изчезва тотално


darkeci

Recommended Posts

Колеги имам много сериозен проблем, както си карам и изведнъж мощността на колата изчезва тотално смисъл пежото  на жената (1.9д 76кс.)  набира по бързо от аудито. 

Това което забелязах е, че се случва когато колата загрее на 90 градуса. Странното е, че няма никакви видими проблеми. Днес я карах сигурно 2 часа със закачена диагностика на един приятел, че той по ги разбира нещата, но нищо не видя. Прикачвам и файловете с логовете, ако може някой да ги погледне ще съм много благодарен.

Също така, ако може да ме насочите към някой сервиз където могат да се справят с проблема.

LOG-01-011-003-001_e1.CSV LOG-11-011-003-001_e2.CSV

 

едит: забравих да добавя, че двигателя си работи равномерно и няма промяна когато си върви колата нормално и когато изчезне мощността.

Редактирано от darkeci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви грешки в двигателя и турбините са си ок. Мощността се връща като спра колата и изгася/стартирам двигателя , но за кратко и пак изчезва. Имам грешки за изгорели свещи, но това едва ли има отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти изгорели свещите няма да прави регенерация на ДПФ и може да се е задръстил. Би трябвало да има индикация от него ама знам ли дали не е пипано нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало набоди два нови дебитомера, щото по тия данни колата няма и 300кс, а плащаш данък като за 326 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето ти го проблема на А8цата. Обратната нафта е подгъната и колата ти прегрява и лимитера в компютъра ти реже горивото, за да не задере помпата.

viber_image_2020-07-14_11-07-44.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kpematop  големи благодарности за точната диагностика , както и на Ники за извършения ремонт и смяна на свещите с беру. Сега колата на студено пали без да се замисли.

Карах около 1ч. - 1:30мин. градско и няма никакви проблеми вече. Парахода се стрелка като оса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...