Jump to content

Разход на масло B7 2.0 TFSI


martin76

Recommended Posts

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 21 минути, CVT написа:

Колко сте например в този форум с блокирал TFSI 2.0?

Аз зная за двама и двамата сме ги купили счупени на под 100К км.... 

Т'ва не е добър знак :)

Едната е оправена и до ден днешен си кара, аз се отказах, според мен не си заслужаваше риска.... 

Как се диагностицира тая помпа прави ли налягане - НИКАК . Ще го разбера като събера мотора.... а мерси... дет се вика :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е изключително рядък и го има при при най-различни мотори. Този сърч пробвал ли си: цък! 😉

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти кво сравни, не истина :)
Двигател 2 години на въоражение в Ауди и то само в А4 и такъв монтиращ се 12 в 3 модела Ауди 

Евала, добра логика 😁

 

Между другото, от линка, който даде отворих един от резултатите и попаднах на супер яката тема за проблема с маслото на 1.8Т, евала на пича . 

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/610203-1-8t-Oil-Pressure-Survival-Guide-and-troubleshooting-DIY

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам четирима познати с b7 2.0 TFSI... никой от тях не е правил ремонт на двигател, и четирите коли са на над 200 000 км.....единият пише в темата🤨.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.06.2020 г. at 11:27, CVT написа:

Остави хартиената книжка - визирам електронната ѝ версия в Ауди.

Колега как се проверява тази "електронна версия" в Ауди?!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.06.2020 г. at 23:55, Prokopi90 написа:

Ти кво сравни, не истина :)
Двигател 2 години на въоражение в Ауди и то само в А4 и такъв монтиращ се 12 в 3 модела Ауди 

Евала, добра логика 😁

 

Между другото, от линка, който даде отворих един от резултатите и попаднах на супер яката тема за проблема с маслото на 1.8Т, евала на пича . 

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/610203-1-8t-Oil-Pressure-Survival-Guide-and-troubleshooting-DIY

 

Идеята е че този проблем с горене на масло се среща и при 1.8Т мотора, но няма нищо общо с фабричния проблем на 2.0 TFSI на Б8-ците. Ето още един пример - тема от днес:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, CVT написа:

но няма нищо общо с фабричния проблем на 2.0 TFSI на Б8-ците. Ето още един пример

Ти пак бъркаш нещата!

Да потретя:

 

Този мотор няма проблем с харчене на масло а с НАЛЯГАНЕТО на маслото. Както си караш и спира да качва масло в главата! Последиците са ясн за всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Prokopi90 написа:

...

Този мотор няма проблем с харчене на масло а с НАЛЯГАНЕТО на маслото. 

...

 

Сам си противоречиш:

На 27.06.2020 г. at 9:47, CVT написа:

Пак да обобщим, че се разми темата: проблема с разхода който визираш не съществува при Б7. Той се появява при B8 и изчезва при Б8-фейс.

На 27.06.2020 г. at 12:41, Prokopi90 написа:

Това НЕ Е изцяло вярно! По малко изразен е ,но го има...

...

 

 

Преди 11 часа, Prokopi90 написа:

...

Както си караш и спира да качва масло в главата! Последиците са ясн за всички!

И аз да потретя: ако шофьора знае какво да прави когато светне червената лейка, последиците са минимални.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един мотор каран с неподходящо масло дълго време го прави на тиня.  И запушва всичко. не 2.0тфси да е ако ще формула 1 или някой кораб все тая. Тинята запушва цедката, магистралите и т.н. виждал съм и при дизели и при бензин, при камиони и при трактори.  Руснаците имат специален термин  като отворят такъв мотор...маслогладувание.

Редактирано от janoar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлично казано! Едно е да се говори за специфични проблеми на определен мотор, друго е да му се предписват всички болежки на двигателите с вътрешно горене, сякаш той е единствен с маслена цедка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...