Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Опитвам се да взема информирано решение по темата с гумите за Аудито, но за съжаление няма опит с този размер гуми и се обръщам към вас.

Има подобна тема, публикувана във форума преди време: https://audibg.com/forum/index.php?/topic/159370-19%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-4%D1%84/, но не намирам отговор на моя въпрос. Дискутират се различен размер гуми.

 

Колата е А6 4ф с въздушно и искам да сложа 255/40/19. Чудя се дали няма да има контакт ако удари в дупка или при завой ? 

 

Моля хора с опит с тези гуми да коментират. Не желая коментари за това дали си струват гумите, дали са ниски, високи или как ще излгежда или вози колата. Интересува ме единствено хора с опит с подобна гума да споделят.

 

П.С. Знам, че размера посочен от Ауди за 19 е 255/35/19.

 

Поздрави,

Милен

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За събиране ще се съберат, разликата във височината между двата размера е 1,25 сантиметра, но дали на първата неравност няма да се забият в калниците и да се пречукаш - това никой не може да ти гарантира. При висока скорост на по-сериозна неравност ще имат контакт с калника със сигурност. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, MilenY написа:

Колата е А6 4ф с въздушно

Какво по лесно от това да се изпусне въздуха ОТ ШЛАУХКИТЕ и да се види?

Не виждам драма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря!

Стандартния размер за колата е 225/50/17 което като смятам в см на радиус е 34.37см., а 255/40/19 ми излиза 34.33см

 

Смятам по следния начин - (цолажа / 2) * 2.54 + височина на гумата

Редактирано от MilenY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, MilenY написа:

... което като смятам в см на радиус е 34.37см., а 255/40/19 ми излиза 34.33см

Колега @MilenY, сметките не са точно така  -  34.35 - 32.85 = 1.5 см разлика в радиусите.

Добре е в преценката да се отчете и влиянието върху окачването на по-тежкото с около 4 кг колело и малката промяна в сходимостите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @bat_Vite, прав си. Използвах https://primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi и ми покзва 4% разлика, което е 26мм в диаметър (1.3см на радиус). Сега въпроса е, дали ще има проблем при тази разлика.

Колега @160ka40 идеята ти е много добра. Това което ме притеснва е, че трябва да имам гумите за да го пробвам :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MilenY Точно в темата която си посочил има поне двама писали и сложили снимки с 255/40/19 (единият е дори с въздушно окачване) ама явно си я чел по диагонала.

Аз също ще слагам 255/40/19 понеже въъпреки въздуа със стандартните 255/35/19 вози като каручка спрямо зимните 225/50/17

За протокола S6 C6 излиза от завода с 265/35/19 и до колкото съм ровил ползва същщото купе калници и т.н. като стандарната А6-ца.

 

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...