Jump to content

Ауди а4 б5 1.8т проблем с вървенето


fabricio19

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем от 2 месеца, който не мога да разреша. Колата е ауди а4 б5 1.8т 2001 г. Проблема се състои в следното : понякога колата ускорява нормално, турбината се чува , но понякога колата ускорява слабо, все едно колата няма турбо. Това не го прави винаги , а в определени случаи. Понякога като и дам газ до ламарината на 1ва скорост, 2ра или 3та ускорява много бавно и някъде след 3,500 , 4000 оборота включва нещо и почва да си ускорява както трябва. В някои случаи тръгвам да изпреварвам на 3та , давам и газ колата тръгва мудно да ускорява след няколко секунди като стигне някъде 4000 оборота включва пак нещо и почва да ускорява усезаемо. На ваг ком не дава никакви грешки! Сменил съм дебитомер, чистил съм дросел, проверил съм всички вакуми и клапанчета и маркучи, проверил съм н75 клапана и работи, мембраната на актуатора е здрава, смених датчик на коляновия вал. Моля за съвети! Проблема е , че го прави понякога , а не постоянно! Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, bobitur написа:

Картерната вентилация, провери ли я? Ако дърпа въздух след дебитомера, също намаля буста. 

Проверих всички вакуми и преди седмица премахнах долния клапан на картерната вентилация и я изведох на вън в десния подкалник, но проблема си остава.

Преди 6 часа, robobug написа:

Има ли газ? Какви са тримовете на бензин?

Колата никога не е имала газ и се кара само на бензин. До сега не съм имал проблем с вървежа и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 20 часа, robobug написа:

Има ли газ? Какви са тримовете на бензин?

Колата никога не е имала газ и се кара само на бензин. До сега не съм имал проблем с вървежа и.

Здравейте, колеги! Възможно ли е мап сензора, ако не работи коректно, колата да е спъната на моменти от него. Мога ли по някакъв начин да го провера с ваг ком?

Редактирано от fabricio19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Кода на мотора е AWM 170 hp американка и дебитомера го смених преди месец. На 2ри канал на ваг ком на втора до прекъсвач дава 150 единици дебитомера.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...