Jump to content

Recommended Posts

 

Искам да сменя каското, защото към момента съм към Армеец и не съм доволен.

Ходих в Булстрад да видя как са нещата и искат да ми слагат имобилайзер, който те покриват като цена. Има ли колеги, които ползват техните услуги или на друг застраховател(изключвам Армеец). Имобилайзерерите добре ли се монтират, мен искаха да ме пращат в j&j co за монтаж.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е къде не слагат имобилайзери, защото аз вече имам един и не искам да го сменям. Както и репатриране, защото Армеец предлагат само при ПТП, а при авария не.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса с репатрирането може да се реши с 50 лева на година със СБА, не мисля, че има застраховател, който репатрира кола, която не е претърпяла ПТП а се е повредила по някаква причина. По въпроса с имобилайзера не съм запознат, но за мен е по-важно да ми одобрят щета, а не дали ще сложат имобилайзер или не. 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Ок, в този ред на мисли, Алианц ли избираш. Иначе за рапатрирането по каквато е да е причина, БулИнс го правят или поне така ми каза човека в офиса им, както и застраховат щети от природни бедствия(градушка например). Проблема ми с тях, е че искат имобилайзер да се сложи, а аз вече имам и не ми се сменя.

Сега съм с Армеец, но да чукна на дърво не ми се е налагало да ползвам услугите им.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя за СБА, че в тези 50 лв относително спокойствие влиза и ГТП, което си е около 40. Но са малко педанти, гледат и пожарогасител дали е минавал заверка... 
За втория имобилайзер... а ми махат стария, слагат новия - воала!.. 
Разпитай ДЗИ... 
По принцип всеки гледа да се скатае, въпросът е кои са по-малки измекяри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Бако Мецан написа:

Застраховател който да покрива големи щети в момента има само един - Алианц. 

Абсолютно подкрепям мечока! :zustimm:

Имаме 3 автомобила под 6 години застраховани в Дженерали, като застраховката е директно в техен клон и уж с "наш човек". Автомобилите от самото начало са застраховани при тях, а ние ги откупихме от лизинг.

Не случайно споменавам компанията защото били "плащачи". ДА, ама НЕ. За явно сериозно ударена врата се циганиха и не заплатиха нова. Сервизът(добре познатият на мнозина в Герман) няколко пъти им обясни, че вратата не подлежи на ремонт, но НЕ и НЕ и НЕ.

СЛЕД ТАЗИ СЛУЧКА ЧАО ДЖЕНЕРАЛИ!!! Войничета, лъвчета, дезеита, страдивариуси и прочее отврат са още по-зле.

Явно мнозина не знаят, че ГО в Алианц над определени години и стаж е най-евтина и с допълнителни екстри. Две стари бърлоги са ни там по ГО и вече се договорих с клона за много добри условия на Каско за по-новичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tux БулИнс също са мега зле! Не се лъжи да си правиш каско там, по-добре без каско, поне да си спестиш полицата.

Армеец щом не си им ползвал услугите (трябва да си благодарен, че си спестяваш това) от кое не си доволен? От това, че на всеки 2 месеца те викат да сменят батерията на китайския GPS или от наглото отношение?

@PINGI Премията на 7-цата в Алианц е на същата стойност като премията на 5-цата в Армеец, а разликата в застрахователната стойност е 100%, но дори не става въпрос за пари - миналия месец Алианц ми одобриха удари от камъчета за 8500 лева без дори да направят нещо на въпрос.

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с допълнителните китайски GPS-и и имобилайзери си е pain in the ass - започват разни проблеми, точи акумулатор и какво ли още не ... За това никога не слагам допълнителни китайски боклуци по CAN-a, ако някой дава зор просто сменям застрохователя.

 

Аз от много години ползвам Армеец и не съм имал някакви сериозни проблеми с тях, но и не съм ползвал големи щети платени от тях - само регресни към други застрахователи (2 пъти ме удряха с предишната ми кола).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от Армеец не съм доволен, заради наглото им отношение.
Иначе горе съм объркал застрахователя, говорех за Булстрад. Те искат да ми сменят имобилайзера с техен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам не сменят фабричния имобилайзер, а добавят допълнителен - това правят повечето застрахователи, включително и ЛевИнс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застраховам се от повече от 20 год,в началото вис😀, бул инс , Армеец 4 год подред ДЗИ ,Дженерали ,пак ДЗИ последните 3 год . Намерете си застрахователен брокер,който да се грижи за интереса ви. Мисля че ДЗИ е една от най-приемливите алтернативи. За останалите ще трябва да пиша часове .Не си губете времето. Ако трябва съберете препоръчаните компании тук,  изберете една и се застраховайте .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, buzzi написа:

... Намерете си застрахователен брокер,който да се грижи за интереса ви. Мисля че ДЗИ е една от най-приемливите алтернативи.

Последните 15 години съм в ДЗИ през застрахователен брокер с няколко коли.

Никога не е ставало дума за допълнителен имобилайзер.

Предимството на брокера за мен е, че си имат служители, които са на разположение на клиента.

Попълват необходимите бумаги, дават съвети кое и как и придвижват всичко по време на огледа.

Просто седиш и чакаш.

Нямам отхвърлена щета досега.

До скоро не предполагах, че ще ми признаят за щета ожулените готини джанти. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, ще погледна и при ДЗИ как стоят нещата. Днес ходих до Алианц, но там каското ще ми излезе доста солено и се отказах.

Но за Алианц, нещо което ми казаха днес, е че са спрели да слагат ГПС и имобилайзери по колите.

Към момента за автомобил застрахован в Армеец за около 40К се плаща каско около 2500. За по-малка застрахователна сума в Алианц, ми искаха 3400лв., което ми се стори абсурдно.

Идеята за карта на СБА, за която се говореше по-горе, също излезе добра. До сега не бях ползвал. Гледам добри услуги предлагат за 100лв годишно + ГТП + отстъпки. 

 

По темата за застрахователните брокери, някой може ли да препоръча?

Редактирано от Tux
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.06.2020 г. at 18:28, Tux написа:

 

Към момента за автомобил застрахован в Армеец за около 40К се плаща каско около 2500. За по-малка застрахователна сума в Алианц, ми искаха 3400лв., което ми се стори абсурдно.

По темата за застрахователните брокери, някой може ли да препоръча?

Особеност на Алианц е, че "си подбират" клиентите и ти и твоят автомобил явно  не сте в техния таргет.  Това не е необичайно в практиката на застрахователите.                                                                                                                                                                                                    Вероятно пък аз и Мецан сме в таргета им. Вече ти писах, че ако си по-възрастен, с голям и безавариен стаж имат най-ниска премия по ГО, а след първата година ми падна още плюс бонуси.

Имай предвид, че автомобилът, за който Дженерали не платиха нова врата е Пежо 208, 2015 г. почти базов, но перфектен и почти некаран. Само шамарът от неплащането беше около 400 лева, нерви по търсене на здрава врата втора употреба, пребоядисване заради различен цвят и пр. И това е евтин автомобил макар и сравнително нов. Представи си колко може да те ошамарят с подобна щета, с Ауди, като твоето. Моргаджиите на Пежа и Фордове например не са големи скъпчии, но на Аудитата и другите премиуми режат глави без да се замислят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има при Алианц, но не гледат шофьора а колата. И старата и сегашната ми кола са на жена ми на име, за А5-цата, която беше на застрахователан стойност 50.000 лева с право на официален сервиз, застрахователната премия беше - 4500 лева, за 7-цата, която е застрахована на 80.000, премията с право на официален сервиз е 4100 лева. Желязна логика, бате. 

Редактирано от Бако Мецан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се учудих, когато първоначално написа Армеец, защото са ми плащали 250 кинта за ожулени джанти/джанта ( не си спомняма само една ли беше или 2-те от едната страна), без те да влизат в каското и вобще да бяха длъжни. За Булстрад мога да изсипя много, особено за един патладжан в пункта им в Горубляне. Армеец поне преди 2 години все още не слагаха у-во за кола до 40 000лв. Само, защото няква овца/овчар те е ядосал не слагай Х на цялата фирма. Ако си от София, мога да препоръчам офиса им до Интерпред. Драма е с паркирането, докато ти дойде реда и след тва да влезнеш с колата вътре, но може да ходиш в Събота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Бако Мецан написа:

Това го има при Алианц, но не гледат шофьора а колата......                                                                                                                                 Желязна логика, бате. 

Абсолютно точно!

Шофьора го гледат при ГО и таргета са по-дъртите и с повече стаж.

За колите, както казваш логиката им е странна, но те явно си имат нещо предвид. Допускам, че според марката и модела правят сегментиране.

Например BMW 3 - E46 почти сигурно се управлява от завършен кретен, но BMW 7 - G11, G12 е малко вероятно! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота вече не работят с клиенти на Интерпред. И аз съм клиент на Армеец от над 10 години, но не съм имал кой знае какви щети, като цяло съм доволен. В събота през ноща ударих една лисица или чакал на магистралата след Дупница, ще видим какво ще стане.  В Армеец,  ако завеждаш повече щети, почват да се циганят, по мой наблюдения  от познати. От значение е също дали плащаш полицата на вноски или еднократно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 minutes ago, PINGI said:

Абсолютно точно!

Шофьора го гледат при ГО и таргета са по-дъртите и с повече стаж.

За колите, както казваш логиката им е странна, но те явно си имат нещо предвид. Допускам, че според марката и модела правят сегментиране.

Например BMW 3 - E46 почти сигурно се управлява от завършен кретен, но BMW 7 - G11, G12 е малко вероятно! :hilezh:

Съгласен съм с теб, но аз съм със семейното комби 4G Avant и би трябвало да им изглеждам на по-нормален индивид 😀

 

21 minutes ago, Andy3 said:

В събота вече не работят с клиенти на Интерпред. И аз съм клиент на Армеец от над 10 години, но не съм имал кой знае какви щети, като цяло съм доволен. В събота през ноща ударих една лисица или чакал на магистралата след Дупница, ще видим какво ще стане.  В Армеец,  ако завеждаш повече щети, почват да се циганят, по мой наблюдения  от познати. От значение е също дали плащаш полицата на вноски или еднократно. 

 

37 minutes ago, Пламко said:

И аз се учудих, когато първоначално написа Армеец, защото са ми плащали 250 кинта за ожулени джанти/джанта ( не си спомняма само една ли беше или 2-те от едната страна), без те да влизат в каското и вобще да бяха длъжни. За Булстрад мога да изсипя много, особено за един патладжан в пункта им в Горубляне. Армеец поне преди 2 години все още не слагаха у-во за кола до 40 000лв. Само, защото няква овца/овчар те е ядосал не слагай Х на цялата фирма. Ако си от София, мога да препоръчам офиса им до Интерпред. Драма е с паркирането, докато ти дойде реда и след тва да влезнеш с колата вътре, но може да ходиш в Събота.

 

За армеец ходя точно в този техен офис. До сега не съм имал щети по колата, но се бях ядосал на арогантните служители в кол центъра им както и на факта, че не предлагат рапатриране при инцидент различен от ПТП. В този случай(ако не е ПТП) трябва да се изкараш протокол от КАТ + да си платиш рапатрака, след което ти връщали парите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим какво ще върнат за пътната, аз като им звънях първо не вдигаха (4:00 часа) звъннаха ми след 1 час близо, вече бях викнал СБА. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Andy3 said:

Ще видим какво ще върнат за пътната, аз като им звънях първо не вдигаха (4:00 часа) звъннаха ми след 1 час близо, вече бях викнал СБА. 

Нямаше да дойдат. Само при ПТП с кола идват, поне така ми казаха на мен, след като им звъннах за спукана гума.
Хубавото беше, че се ядосах и отидох да си взема 4 нови гуми + патерица + крик, за да не се занимавам с такива глупости повече. 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...