Jump to content

Проблем abs asr а2 1.4 75 бензин


tixomir2

Recommended Posts

Здравейте колеги а2 1.4 75 коня бензин в движение светват abs asr и червен символ с удивителен знак и спирачки от страни в средния прибор и три пъти звуков сигнал прави го повече от година но беше по рядко сега зачести и трябва да го отстраня проблема. След гаснене и палене нещата се оправят прави го както при висока скорост така и при ниска но при преминаване по неравност при качване по бордюр когато задните колела слизат или се качват така го усещам при закачане на комп. Специалиста ми каза губи се плюса на abs модула каквото и да означава това и ме финтира с 20 лева ще съм ви благодарен за коментари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Миналата седмица купих A2-ка 1.4 бензин, 75 hp, ръчна скоростна кутия, 2001-а година със същия проблем. Воланът стоеше накриво. Направих баланс и реглаж и сега чакам да видя дали ще продължи да го прави проблема.

Някакви други идеи от какво може да е?

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Аз тъкмо пуснах тема за същия проблем - от 2 месеца съм с А2 1.4i и от време на време прави тази щуротия, а грешка не качва което е супер глупаво...Разглобих сензора за ъгъл на положение на волана- всичко ок там. Нещо с ABS-a ще е май - я блок за управление, я датчиците по колелетата... Баланс, реглаж, пълна проверка на ходова част (няколко пъти) и пак така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е. Аз си го реших проблема още декември. Yaw сензора е. Взех го втора ръка за 25лв от един сайт и го смених за 10 мин. От тогава всичко си работи на пушка.

 

Утре ще го потърся и ще ти пратя линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@Venko_1 

ето това е сайта.

 

https://www.cars4u.bg/

 

Сензора го търсих по номер на частта. Мойто Ауди е с два сензора, по-новите са с един - комбиниран. Не знам твойто как е. Препоръчвам да го свалиш, да му запишеш номера и да търсиш по номер на частта. Ако искаш, пиши на лични за повече инфо.

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 22.06.2021 г. at 21:14, dirtybich написа:

Не е. Аз си го реших проблема още декември. Yaw сензора е. Взех го втора ръка за 25лв от един сайт и го смених за 10 мин. От тогава всичко си работи на пушка.

 

Утре ще го потърся и ще ти пратя линк.

Къде се намира сензора и за къкво е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензорът на мойто Ауди е между двете седалки, зад скоростния лост. На практика под таблото с касетофона и духалките. Само че аз съм с два сензора. По-новите са с комбиниран сензор (само един), аз съм с два.

За ABS и ESP е сензорът.

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...