Jump to content

Audi a3 sportback 1.8 tfsi - грешка 2015


v3m3s3

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Пиша ви по повод проблем, който не знам как точно да реша и колко би ми струвало, като се надявам на малко помощ от ваша страна, за което предварително благодаря.

От три седмици съм собственик на Audi A3 Sportback, 2008 г., 1.8 tfsi - 160 к.с. На таблото ми свети индикатора "chek engine" в жълт цвят. Колата си върви за момента, като не съм забелязал други проблеми.

 

При диагностика излиза следната грешка:

 

 P2015   Intake Manifold Runner

               Position Sensor/ Switch

               Circuit : Range/

               Performance

 

Доколкото ми обясниха става въпрос за вихрови клапи и нещо, което се износвало с времето. Ставал луфт, защото е от пластмаса и по този начин влизал въздух, поради което светвал chek а на таблото. С времето е възможно тази пластмаса/вихрови клапи да се начупи и да попадне вътре и да станат по-големи проблеми.

Казаха ми, че има два варианта за разрешаване на проблема:

1)евтин – премахване на вихровите клапи и след това изчистване на грешката софтуерно.

2)скъп – смяна на целия модул всмуквателен колектор, който оригинален струва над 1000 лв.

 

Във връзка с гореизложеното имам следните въпроси:

1. Възможен ли е евтиния вариант с премахване на въпросния пластмасов елемент/вихрови клапи по механичен път, след което да се отстрани грешката софтуерно? Би ли повлияло  негативно на работата на двигателя? ( Като цяло безопастно ли е?)

2. При скъпия вариант (с премахване на целия модул всмукателен колектор), колко би ми струвало въпросното упражнение? В интернет намирам модули на стойност 400-600 лв, които не са оригинални и не знам биха ли свършили работа? При подмяна с оригинален, колко би струвало?

Извинявам се за начина, по който го обяснявам, просто ако знаех  как да се справя, нямаше да ви пиша :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...